Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Gasnik, Ozzjego przygarne wiem jako druga opcja juz ;), ale spoznilam sie:oops:.
Tak ze jakby cos Wam nie spasowalo na tej socjalizacji to u mnie moze polapac kleszcze, moj Bohor uwielbia boksery, wiadomo jedno i drugie energetyczne. Tak ze zapas masz.

Maluje lazienke i wiecie jak sie maluje farba olejna, w sumie tylko krawerzniki, polke pod zlewem i obudowe wanny, zaraz Wam wymienie...
*wniesienie sprzetu typu farba, folia, tasma i pedzle do lazienki.
* przyklejanie tasma folii do podlogi wykopujac jednego albo drugiego psa,
* lapanie Guinessa, zabrala pedzel.
* wsadzenie wszystkich pedzli i farby do wanny aby psy nie probowaly znowu cos ukrasc.
* odcinanie folli bo akurat ta najulubiensza z 20 pilek tenisowych znalazla sie pod folia i psy probuja sie do niej dostac.
* odklejanie Guinessa od wanny, juz suka zdazyla znalezdz pedzle.
* mycie suki spirytusem
* odklejanie ogona Bohora od polki, mycie spirytusem i wyciaganie wymamlanego juz pedzla.
*odklejenie wlasnego rekawa i kosmyka wlosow od obudowy zlewu.
* ponownie ganianie po domu za Bohorem ktory wybral sobie pedzel juz umoczony w farbie. Oczywiscie pedzel zostal wypluty na dywan, a pies z pieniaca morda pluje bialym po pokojach. Czyszczenie japy, czysczenie wykladzin,szukanie pedzli ktore nadaja sie do malowania. Brak spirytusu.
* skladanie majdanu, dokoncze jak psy beda wymeczone i oczywiscie po zakupieniu nastepnego kompletu pedzli i spirytu.
Musze tylko poodklejac siersc z miejsc do ktorych pieski sie tak ladnie przyklejaly. Moj TZ po powrocie z pracy sypnal tylko wiazanka ..."widze ze tak fajnie sie bawilas ze az posiwialas".

To jest efekt, gdy nie mam serca zamknac psow jednym pokoju( bo wyja), lub na ogrodzie( brakuje jednego panelu i moga pojsc na wycieczke).
A tak za to wszystko winnie mojego sp. Dziadka ktory wlasnie lubil sie bardzo bawic z psami pedzlami i miotlami.

Ale ... plot bedzie zrobiony w sobote, i takze TZ bedzie konczyl lazienke.:diabloti:
a ja pojde na bardzo dlugi spacer.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malutka']Gasnik, Ozzjego przygarne wiem jako druga opcja juz ;), ale spoznilam sie:oops:.
Tak ze jakby cos Wam nie spasowalo na tej socjalizacji to u mnie moze polapac kleszcze, moj Bohor uwielbia boksery, wiadomo jedno i drugie energetyczne. Tak ze zapas masz.

Maluje lazienke i wiecie jak sie maluje farba olejna, w sumie tylko krawerzniki, polke pod zlewem i obudowe wanny, zaraz Wam wymienie...
*wniesienie sprzetu typu farba, folia, tasma i pedzle do lazienki.
* przyklejanie tasma folii do podlogi wykopujac jednego albo drugiego psa,
* lapanie Guinessa, zabrala pedzel.
* wsadzenie wszystkich pedzli i farby do wanny aby psy nie probowaly znowu cos ukrasc.
* odcinanie folli bo akurat ta najulubiensza z 20 pilek tenisowych znalazla sie pod folia i psy probuja sie do niej dostac.
* odklejanie Guinessa od wanny, juz suka zdazyla znalezdz pedzle.
* mycie suki spirytusem
* odklejanie ogona Bohora od polki, mycie spirytusem i wyciaganie wymamlanego juz pedzla.
*odklejenie wlasnego rekawa i kosmyka wlosow od obudowy zlewu.
* ponownie ganianie po domu za Bohorem ktory wybral sobie pedzel juz umoczony w farbie. Oczywiscie pedzel zostal wypluty na dywan, a pies z pieniaca morda pluje bialym po pokojach. Czyszczenie japy, czysczenie wykladzin,szukanie pedzli ktore nadaja sie do malowania. Brak spirytusu.
* skladanie majdanu, dokoncze jak psy beda wymeczone i oczywiscie po zakupieniu nastepnego kompletu pedzli i spirytu.
Musze tylko poodklejac siersc z miejsc do ktorych pieski sie tak ladnie przyklejaly. Moj TZ po powrocie z pracy sypnal tylko wiazanka ..."widze ze tak fajnie sie bawilas ze az posiwialas".

To jest efekt, gdy nie mam serca zamknac psow jednym pokoju( bo wyja), lub na ogrodzie( brakuje jednego panelu i moga pojsc na wycieczke).
A tak za to wszystko winnie mojego sp. Dziadka ktory wlasnie lubil sie bardzo bawic z psami pedzlami i miotlami.

Ale ... plot bedzie zrobiony w sobote, i takze TZ bedzie konczyl lazienke.:diabloti:
a ja pojde na bardzo dlugi spacer.
Pozdrowienia
Malutka[/quote]
Malutka, super! Co by sie dzialo, gdyby sie nic nie dzialo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malutka']Gasnik, Ozzjego przygarne wiem jako druga opcja juz ;), ale spoznilam sie:oops:.
Tak ze jakby cos Wam nie spasowalo na tej socjalizacji to u mnie moze polapac kleszcze, moj Bohor uwielbia boksery, wiadomo jedno i drugie energetyczne. Tak ze zapas masz.[/QUOTE]

Czesc :) Nic się nie martw. W czerwcu znowu jedziemy na ślub, więc jeszcze będzie okazja :razz:
A tak serio, wielka to radość wiedzieć, że można na Was liczyć:p

Link to comment
Share on other sites

No wiesz, bezrobotna, z dwoma psami troche nudno moze sie zrobic, a taki na przetrzymaniu zawsze jakas nowosc wprowadzi nie???:evil_lol:

Ja cos takiego uwazam ze to taki sleepover kumpli moich psow:cool3:,
w koncu jak mnie znajomi odwiedzaja na weekendy to nie moge zabronic tego moim siersciuchom. Zreszta tak potajemnie chce przygotowywac TZ na mozliwosc jakiegos dodatkowego zwierzaka, sama jeszcze nie wiem jakiego ale zawsze mozna od czegos zaczac.:razz:.

Pozdrowienia
malutka

Link to comment
Share on other sites

Wstepnie jak najbardziej- a moze TZ wezmie mnie na bezludna wyspe???:lol:

Zapomnialam napisac o programie "underdog" ktory bedzie nas bawil co wtorki o 20-tej na BBC2.
Moj trener ( teraz raczej byly ale jestesmy w kontakcie) DIMA trenuje z aktorka Julia Swahali i suczka stafka. Po pierwszej godzinie na antenie jestem pod wrazeniem. Polecam na przyszlosc.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, chciałam oglądać i zapomniałam, że to dzisiaj. Będzie powtórka??

edit : włączyłam teraz jakieś podsumowanie i mój dzik się obudził i teraz szuka po całym mieszkaniu tych piesków szczekających :) na pewno gdzieś tutaj są-strasznie zdziwiony jest,hihi

Link to comment
Share on other sites

Malutka, order za wytrwalosc w remontach, a co sie schichralam, czytajac to :evil_lol:. Dziewczyny coraz bardziej pocieszacie, te wizyty u wetow ciekawie wygladaly :mad:, kurcze, to do ludzkich i nieludzkich dochtorow do Polski mamy latac ;). Oby jak najmniej "takich" powodow do wycieczek...

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: hmmm. No wlasnie mnie zab zaczal bolec...znaczy ze powod juz nie sam wetowski itd.- zeby odwiedzic rodzinne strony.

:placz:
ps. a tak z ciekawostek medycznych- w PL badania wychodza calkiem inne niz tutaj- tutaj Zawsze, Niezaleznie od wszystkiego jest sie zdrowym ....:cool3: . Moze to jakas nowa metoda :roll: .Wmowic w pacjenta ze jest zdrow jak ryba :diabloti: .
Wynik jest taki ze...ufam tylko Polskim specjalistom ! Howgh!Biedni Anglicy...nie maja wyboru:diabloti: .Nie to co My.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozpoczęłam przygotowania mojej Fruzi do wyjazdu do UK. Odwiedziłam weta - czip wszczepiony, suńka zaszczepiona.

Następny krok to profilaktyczne odrobaczenie i pobranie krwi do badania..... No właśnie, odnośnie badania krwi to dowiedziałam się ciekawej rzeczy od Pani doktor - powiedziała mi, że krew można wysłać do Szczecina (a nie tylko do Puław), a Szczecin kieruje ją do Berlina. Ciekawe jest to, że koszt badania to około 170-180 pln (Puławy 277 pln). Pani doktor mówiła że kilka dni temu dostała ofertę ze Szczecina, więc ta informacja nie jest "gdzieś tam" zasłyszana...

Nie wiem co o tym myśleć....:roll: Nigdzie w necie nie mogę znaleźć żadnych informacji odnośnie tej kwestii.

Drugi news jaki zasłyszałam (od kobiety mieszkającej w UK i posiadającej psa) to informacja, że podobno UK znosi 6-mies. okres kwarantanny....

I też nie wiem co mam o tym myśleć, bo nie znalazłam żadnych info, które by to potwierdzały....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Agatamb, o korzystaniu z laboratorium berlinskiego wczesniej pisalam, bo my ze Szczecina, fajnie ze oferta zaczyna wedrowac po Polsce. Jest taniej, szybciej, bo Niemcy maja chyba 6 laboratoriow akredytowanych do badan. I jest to legalne, gdzies mam stronke tego laboratorium, tez koniecznie musialam sprawdzic, czy tak mozna :evil_lol: - jak chcesz, podesle Ci na priva. Odrobaczenie i odpchlenie to tuz przed wyjazdem, chyba, ze psina ma "lokatorow" ;) A o likwidacji kwarantanny to chyba mowia dlatego, ze zwierzak te 6 miesiecy siedzi w swoim domu, jakos nie znalazlam nic o zmianie terminu, jaki musi uplynac miedzy szczepieniem i badaniem a przekroczeniem granicy.

Link to comment
Share on other sites

[B]karjo2[/B] - będę wdzięczna za jakiekolwiek info odnośnie tego Szczecina:cool3: 100 pln piechotą nie chodzi, przynajmniej dla mnie...

W sumie zauważyłam że koszt czipowania psa jest też baaaardzo różny w różnych lecznicach i gabinetach...

Właśnie siedzę i czytam o tej kwarantannie - też nic nie znalazłam, jakoby mieli ją znieść....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja słyszałam, że kwarantanna ma być zniesiona w przyszłym roku (na pewno dotyczy to Szwecji, bo już na Swiatówkę w Sztokholmie ma nie być). Co do UK i Irlandii nie wiem dokładnie czy sie przylączą.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]UTAAP, coś musi być na rzeczy, bo Europejska 2009 jest w Dublinie ! Na stronie wystawy w Sztokholmie piszą tylko, że pies ma miec ważne szczepienia na nosówkę, parwo i wściekliznę, gdy wjeżdżać będzie do Szwecji na tę wystawę.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A my mamy bardzo milego veta. Za szczepienie na wscieklizne zaplacilam 34 funty. Wczesniej mialysmy problem z uchem - zostalo wyleczone jednym zastrzykiem i kropelkami. Lecznica na wysokim poziomie, z recepcja i kilkoma gabinetami. Ladna poczekalnia, mila atmosfera. Moze to sa wlasnie uroki malych miast.
A tabletki na odrobaczanie zamawiam przez interneta, zreszta podobnie jak karmy. Udalo mi sie dorwac Drontal XXL, gdzie jedna tabletka starczy na 35 kilo psa. To wygodniejsze niz wpychanie 4 tabletek do mordy. :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

My karmę też zamawiamy przez net-w zasadzie wczoraj zamówilismy po raz pierwszy:) Przy okazji zamówiłam też Frontline-3 dawki dla psa 20-40kg za 14 funtów to chyba tak samo, jak u weta w PL, o ile dobrze kojarzę.

[B]lemonsky, malutka[/B] macie PW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']Gasnik podaj linka do frontline za te cene :razz:[/QUOTE]

[url]http://www.nutrecare.co.uk[/url] Przesyłka tych środków gratis, wiec zadnych dodatkowych kosztów. Warto tez dodać, że za karmę płacę tutaj 15 funtów mniej niż na innej stronie, którą znalazłam. Mam tylko nadzieję, że mi te kulki przywiozą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik'][URL]http://www.nutrecare.co.uk[/URL] Przesyłka tych środków gratis, wiec zadnych dodatkowych kosztów. Warto tez dodać, że za karmę płacę tutaj 15 funtów mniej niż na innej stronie, którą znalazłam. Mam tylko nadzieję, że mi te kulki przywiozą:evil_lol:[/quote]
Dzieki za linka Gasnik ;) , taki sam frontline kupilam na cruftcie bo balam sie ze nigdzie indziej nie spotkam w takiej cenie, wiec od razu 6 pipet zafundowalam. To teraz wiem w razie czego gdzie uzupelnic zapas :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...