Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='gabriela65']Nie jeszcze nie dopiero około połowy sierpnia teraz jeszcze kwarantanna trochę boję się tego w tej chwili to rodzinka trochę w rozsypce jedno w Aylesbury drugie w Hereford a ja z synkiem i zwierzakami w Polsce[/quote]

Bylam wczoraj w Hereford na wyscigach. Fajne miasteczko choc troche zatloczone. Ale tor maja calkiem niezly.
A co do dentysty to bylam w angielskiej lecznicy i bardzo sobie chwale. Warunki pierwsza klasa, lezanka, muzyczka, obsluga full wypas. Rachunek tez byl full wypas, ale czego sie nie robi dla komfortu :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gabriela65']Czy to prawda że trudno nam będzie wynająć mieszkanie przy zwierzakach :roll:mamy sunie husky i fretkę zostawienie ich nie wchodzi w rachubę może macie jakieś doświadczenie jeśli o to chodzi?[/QUOTE]
Będziecie mieć problem, ale jak [B]karjo2[/B] napisała, problem dotyczy też dzieci. Jak szukaliśmy mieszkania to ciągle widzieliśmy ogłoszenia "no smoking, no dogs, no children" :evil_lol:
Ale dacie radę i oczywiście szukajcie raczej domku. Oni wychodzą z założenia, że jak jest pies, to musi być ogród. My szukaliśmy mieszkania jakoś ok. miesiąca, więc nie najgorzej. Jednak agenci rozkładający ręcę jak tylko słyszeli o psie doprowadzali nas już do szału. Duuużo cierpliwości życzę:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

:shake: Ojejku czarno to widzę nie wiem czy tak na początek będzie nas stać na domek.Będziemy szukać do sierpnia jest jeszcze trochę czasu mam cichą nadzieje że się uda,trochę pocieszam się tym że nasza Fionka wogóle nie szczeka a nasz synek ma już 6 lat więc może nie będą aż tak bardzo odstraszać :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hello! Niestety potwierdzam - musicie się liczyć z większą kaucją (u nas była podwójna + czynsz + koszty biura, a standardowo, w zależności od standardu mieszkania kaucja jest jednokorotność - max póltorej czynszu) i z tym, że raczej nieumeblowany dom wynajmiecie, więc na początek jakiś fundusz na meble... Na wynajęcie mieszkania bym nie liczyła - rzeczywiście tutaj pies = ogródek. My szukaliśmy jakieś 2 m-ce odpowiedniego lokum, ale chyba nie jest źle :) Odradzam ukrywanie faktu, że jest pies, bo agencja dowie się od "życzliwych" i tak... Polecam stronkę: [url]http://www.rightmove.co.uk/[/url] - tu jest bardzo duża baza ofert - ja się na początku z lekka załamałam, bo 90% jest z zastrzeżeniem "no pets, children, smokers", ale jak widać na naszym i nie tylko przykładzie - zawsze jest jakieś fajne miejsce, które Was przytuli :roll:

Link to comment
Share on other sites

Witam , ja juz na wyspie bez mojego amstelka , 10 marca wybieram s9ie po niego do polski , aby nasza rodzinka wkoncu byla w komplecie........z domem mialam problem ale wkoncu znalazlam sznownego lorda dla ktorego pies nie swtarza problemu.............mam do was OGROMNA PROSBE postanowilam jechac przez anglie aby psa mniej stresowac ( chodzi mi o kennel na promie francja irlandia) i teraz prosba do dziewczyn zamieszkalych angielska wyspe prosze o odpowiedz jaka droga jest najlepsza aby dojechac do anglii z polski , i czy na pewno jest tak ze pies po pet kontrol przed wjazdem do anglii nie bedzie przechodzil pet contol przed wjazdem do irlandii , aha i jeszcze jedno czy srodki na odrobqaczenie maja byc podane 24-48 godzin przed wjazdem do anglii czy juz irlandiii,,,, prosze o pomoc pozdrawiam amstel:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam , ja juz na wyspie bez mojego amstelka , 10 marca wybieram s9ie po niego do polski , aby nasza rodzinka wkoncu byla w komplecie........z domem mialam problem ale wkoncu znalazlam sznownego lorda dla ktorego pies nie swtarza problemu.............mam do was OGROMNA PROSBE postanowilam jechac przez anglie aby psa mniej stresowac ( chodzi mi o kennel na promie francja irlandia) i teraz prosba do dziewczyn zamieszkalych angielska wyspe prosze o odpowiedz jaka droga jest najlepsza aby dojechac do anglii z polski , i czy na pewno jest tak ze pies po pet kontrol przed wjazdem do anglii nie bedzie przechodzil pet contol przed wjazdem do irlandii , aha i jeszcze jedno czy srodki na odrobqaczenie maja byc podane 24-48 godzin przed wjazdem do anglii czy juz irlandiii,,,, prosze o pomoc pozdrawiam amstel:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amstel']Witam , ja juz na wyspie bez mojego amstelka , 10 marca wybieram s9ie po niego do polski , aby nasza rodzinka wkoncu byla w komplecie........z domem mialam problem ale wkoncu znalazlam sznownego lorda dla ktorego pies nie swtarza problemu.............mam do was OGROMNA PROSBE postanowilam jechac przez anglie aby psa mniej stresowac ( chodzi mi o kennel na promie francja irlandia) i teraz prosba do dziewczyn zamieszkalych angielska wyspe prosze o odpowiedz jaka droga jest najlepsza aby dojechac do anglii z polski , i czy na pewno jest tak ze pies po pet kontrol przed wjazdem do anglii nie bedzie przechodzil pet contol przed wjazdem do irlandii , aha i jeszcze jedno czy srodki na odrobqaczenie maja byc podane 24-48 godzin przed wjazdem do anglii czy juz irlandiii,,,, prosze o pomoc pozdrawiam amstel:lol:[/quote]

Co do konkretniej drogi, to ja nie bardzo pomoge. Ja zalozylam ze keirowca wie gdzie jedzie, wiec nie bardzo przykladalam uwage do trasy :oops: ...

Co do kontroli psa, to wydaje mi sie ze jest tylko na granicy kontynent-Anglia. Jesli do Irlandii bedziecie wjezdzaz z Anglii to nie powinno juz byc tam ponownej kontroli.
To samo wg mnie tycz sie odrobaczania - 24-48h przed przekroczeniem granicy z Anglia, to ze pozniej bedziesz wjezdzac do Irlandii juz nie ma znaczenia.

Tuatj chyba ze 2 razy napisala post osoba wyjezdzajaca do Irlandii i wlasnie jechala przez UK. Z tego co pamietam do Irlandii wjechala bez zadnych kontroli.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gabriela65[/B] ciesze się, że Dzik się podoba. Słodziak z niego straszny ale charrrakterrrek ma :)

[B]Amstel[/B] my jechaliśmy dosłownie tydzień temu z Katowic, na Wrocław, Jędrzychowice, Frankfurt, Kolonię, Brukselę i tak do Calais. Poślę Ci linka z trasą na prv. Trasa bardzo ładna, fajnie sie jechało. Można jechac na Berlin też-ja nie jechałam tą trasą, ale mój brat jechał tak do Amsterdamu i bez porównania ta, którą jechaliśmy do Anglii bardziej mu się podobała.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam to co bylo wczesniej napisane: kontrola weterynaryjna jest tylko na granicy kontynent-Anglia. To samo dotyczy odrobaczania. Na promie Anglia-Irlandia nawet nie sa zainteresowaniu "jakims" psem w samochodzie. :)
Jezeli chodzi trase to autostrada przez Niemcy tzw. polnocna (blizej Berlina) jest o wiele szybsza od poludniowej. Na tej drugiej masz gory i nie masz juz takiej predkosci. Jezeli chodzi o Anglie KONIECZNIE jedzcie autostradami. Jest krotsza droga, ale o dluzszym czasie podrozy :diabloti: . Wiec tylko i wylacznie autostrady. My przejechalismy Anglie w 5 godzin:evil_lol: .

Jak bedziesz rezerwowac bilety na prom, pamietaj ze do odprawy musisz sie zglosic ok. 2 godzin wczesniej. Wiekszosc promow daje mozliwosc wejscia na poklad wczesniej niz jest twoj bilet, bez dodatkowych oplat. Wiec lepiej zarezerwuj sobie wczesniej zostawiajac sobie odpowiednia ilosc czasu. Jak my jechalismy do Polski na podroz przez Anglie mielismy 9 godzin, natomiast w druga strone zostawilam az 12:crazyeye: ze wzgledu na psa oczywiscie. Po prostu nie wiedzialam jak ona to przetrzyma, wiec wolalam miec alternatywe, jezeli musialabym sie zatrzymywac co pol godziny.

Na szczescie sunia byla super.

Jezeli chodzi o kenele na promach, my akurat mielismy takich przewoznikow, ze pies na czas przeprawy byl w samochodzie. Bylo ok. Na wszelki wypadek zostawialam delikatnie uchylone okno.

Jak masz jakies pytania pisz. Rozumiem dokladnie, ze chcialabys przygotowac sie perfekzyjnie do wyjazdu, zeby bylo jak najmniej niespodzianek. Sluze pomoca.

Pozdrawiam wszystkich na wyspach!!!

ps. wiem ze jestem w mniejszosci:lol: skoro wiekszosc z was jest w Anglii

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodze sie co do trasy. jechalismy poludniowa, z tego co piszesz. Nie byla "wolna". Jedzie sie jednak o wiele przyjemniej niz ta "berlinska". Jasne, ze wszystko zalezy od tego, co kto woli. Zawsze chyba latwiej kierowcy jechac czyms zroznicowanym niz nudna, prosta droga, Mowimy o kilkunastu godzinach. Musi byc jakas stymulacja. Jesli chodzi o predkosc to powtarzam, nie bylo wolniej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabriela65']Biala z jakiej jesteś miejscowości?[/quote]

Mieszkam na wsi niedaleko Salisbury. To jest jakies 100km od Bristolu. Ale jezdze po calym kraju z konmi na wyscigi, dlatego wiem gdzie jest rowniez Hereford.
A z innej beczki to do Anglii dotarlismy tunelem i bardzo sobie to chwale. Bylo szybko i bezproblemowo. A tunel mozna tanio zabukowac jak sie bierze powrot w przeciagu 24 godzin. Taniej niz jak kupujesz w jedna strone ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie...

Mam sprawę.. studiowałam wątek, ale jest tak rozbudowany, że ciężko sklecić wszystko razem.
Nasz Gaston aktualnie jest w trakcie kwarantanny. Krew do badania miał pobraną 23.01, czyli z tego co się tu dowiedziałam- najwcześniej wjechać możemy 24,07.
A ja kontaktowałam się z głównym inspektoratem weterynarii, i on mi mówił, żę pół roku - ale od momentu potwierdzenia, że wynik jest ok.
Powiedzcie czy gość mógł się aż tak pomylić? To ważna sprawa dla mnie, bo będziemy chcieli dosłownie chyba tego 24 lipca wjechać do uk.

A druga sprawa - czy ktoś może mi powiedzieć od A do Z co i gdzie ma być wpisane w paszporcie? Boję się, że potem się okaże, że coś mamy nie tak.
Np dziś odkryłam, że w sekcji V gdzie jest wpisane o badaniu z Puław - datę mam wpisaną tylko pod textem po Polsku. Pod textem po ang nie. Czy to jest problem? Czy wystarczy tylko to jedno...

Z góry dzięki za info.

Link to comment
Share on other sites

Pół roku od daty pobrania krwi i to oznacza, że jeśli pobraliście 23 stycznia to 23 lipca możecie wjechać do Anglii.
My jechaliśmy na styk więc wszystko sprawdziłam dokładnie.

Dodaję cytaty, żeby nie było, że zmyślam:

[I]The 6 calendar month wait before entering the UK (see below) would start [B]from the date that a subsequent blood sample[/B] that gave a satisfactory result [B]was taken[/B].[/I]

[I]For example, if a blood sample is taken on 1 January, the animal can enter the UK from 1 July[/I]

Warto poczytać trochę przepisów na stronie Defry, tam wszystko jest ładnie opisane:)

A w jakie okolice się wybieracie??

Link to comment
Share on other sites

[B]Kate I Luka[/B], Najwczesniej mozecie jechac 23.07.

Co do liczenia tych 6 miesiecy, to ja jestem pewna ze to ma byc od momentu pobrania krwi do badania (o ile wynik jest w odpowiednim przedziale). Pamietam, ze my tu na watku tez w ktoryms momencie sie zastanawialismy, ale pozniej znalezlismy na stronie DEFRA ze o ile wynik jest ok to liczyc trzeba od pobrania krwi. Zajrzyj jeszcze na DEFRA dla pewnosci, a tutaj to co na szybko znalazlam, paragraf The six month rule for entry or re-entry to the UK [URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm[/URL]

Sekcja I - dane o wlascicielu
Sekcja II - dane o psie
Sekcja II - identyfikacja psa
Sekcja IV - szepienie wscieklizna
Sekcja V - test serologiczny (ja ma wpisane daty i w polskim i w angielskim tekscie)
Sekcja VI - odkleszczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy
Sekcja VII - odrobaczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy
Sekcja VIII - aktualne szczepienie na choroby zakazne
Sekcja IX - parafka veta ze pies zdrowy i zdolny do podrozy(w dzien podrozy)

Link to comment
Share on other sites

A ja ponawiam moje pytanie z galerii Ozzika. Znacie moze jakies fajne miejsce gdzie mozna sie wybrac z psiakiem w weekend? Poki co planujemy Southend nad morzem, calkiem fajnie tam jest, a o tej porze roku psiaki moga buszowac po plazy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biala']Mieszkam na wsi niedaleko Salisbury.[/quote]

kurcze a ja kilka dni temu bylam w salisbury...

nio ja siedze sobie na wyspie i tez szukam domu gdzie zgodza sie na takie stado futer jakie posiadam. w jednej agencji jedna pani malo zawalu niedostala jak wypowiedzialam slowo DOG:shake: musze przyznac ze nielatwo cos znalesc tymbardziej jak sie szuka w okreslonej okolicy...


znajomy ma mi podac namiary na pewna mala agencje nieruchomosci gdzie glownymi klijetami sa wlasciciele czworonogow... jak cos to dam znac:p

MARTA I DAVIS podjedziemy po ciebie w drodze na crufta jakos po 5 rano jestem w stalym kontakcie z kamila wiec jak cos to napewno Ci przekaze:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']


MARTA I DAVIS podjedziemy po ciebie w drodze na crufta jakos po 5 rano jestem w stalym kontakcie z kamila wiec jak cos to napewno Ci przekaze:p[/quote]

ja juz wszystko wiem- mamy ustalone, w przyszlym tygodniu sie jeszcze skotaktujemy, ale mozesz dawac znac Kamili ona wszystko wie, juz sie nie moge doczekac:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']Pół roku od daty pobrania krwi i to oznacza, że jeśli pobraliście 23 stycznia to 23 lipca możecie wjechać do Anglii.
My jechaliśmy na styk więc wszystko sprawdziłam dokładnie.

Dodaję cytaty, żeby nie było, że zmyślam:

[I]The 6 calendar month wait before entering the UK (see below) would start [B]from the date that a subsequent blood sample[/B] that gave a satisfactory result [B]was taken[/B].[/I]

[I]For example, if a blood sample is taken on 1 January, the animal can enter the UK from 1 July[/I]

Warto poczytać trochę przepisów na stronie Defry, tam wszystko jest ładnie opisane:)

A w jakie okolice się wybieracie??[/QUOTE]
Przeglądałam i czytałam, ale zawsze lepiej dopytać...
Najpierw jedzie TZcik... Ja muszę czekać na gotowość Gastona.
Miejsce docelowe - Wolverhampton, koło Birmingham.
[quote name='UTAAP'][B]Kate I Luka[/B], Najwczesniej mozecie jechac 23.07.

Co do liczenia tych 6 miesiecy, to ja jestem pewna ze to ma byc od momentu pobrania krwi do badania (o ile wynik jest w odpowiednim przedziale). Pamietam, ze my tu na watku tez w ktoryms momencie sie zastanawialismy, ale pozniej znalezlismy na stronie DEFRA ze o ile wynik jest ok to liczyc trzeba od pobrania krwi. Zajrzyj jeszcze na DEFRA dla pewnosci, a tutaj to co na szybko znalazlam, paragraf The six month rule for entry or re-entry to the UK [URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm[/URL]

Sekcja I - dane o wlascicielu
Sekcja II - dane o psie
Sekcja II - identyfikacja psa
Sekcja IV - szepienie wscieklizna
Sekcja V - test serologiczny (ja ma wpisane daty i w polskim i w angielskim tekscie)
Sekcja VI - odkleszczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy
Sekcja VII - odrobaczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy
Sekcja VIII - aktualne szczepienie na choroby zakazne
Sekcja IX - parafka veta ze pies zdrowy i zdolny do podrozy(w dzien podrozy)[/QUOTE]
Oj dzięki za to info. Musimy w takim bądź razie przy okazji poprosić weta o dpisanie daty w tekst po ang również.
Reszta - co ma być jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']ja juz wszystko wiem- mamy ustalone, w przyszlym tygodniu sie jeszcze skotaktujemy, ale mozesz dawac znac Kamili ona wszystko wie, juz sie nie moge doczekac:multi:[/quote]

Ja tez :multi:
Kate i Luka-skad jestes w Katowicach? :cool3: Bo ja tez z Katowic :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kate I Luka']Przeglądałam i czytałam, ale zawsze lepiej dopytać...
Najpierw jedzie TZcik... Ja muszę czekać na gotowość Gastona.
Miejsce docelowe - Wolverhampton, koło Birmingham.

Oj dzięki za to info. Musimy w takim bądź razie przy okazji poprosić weta o dpisanie daty w tekst po ang również.
Reszta - co ma być jest ok.[/QUOTE]

Warto też zabrać ze sobą certyfikat badania krwi. Zawsze w razie jakiś niejasności można się nim podeprzeć.

ps. ja też z Katowic-centrum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...