Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiadomo ze zostal przywiazany w jakis krzakach i pozostawiony na pastwe losu :( dzieczyna caly weekend szukala go we Francji ale sladu po nim nie ma bedziemy szukac przez fejsa bo tam naprawde ludzie pomagaja juz nawiazalysmy kontakty z ludzmi z Francji wiec miejmy nadzieje ze pies sie znajdzie.
Nie kazdy moze osobiscie odebrac psa z Polski niestety ......

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#808080][FONT=lucida grande]Witam wszystkich tych których znam i których nie przykro mi że w tych okolicznościach ale musze jakoś zwrócić uwagę na to co przydarzyło mi i jak już wiem nie tylko za sprawą firmy przewozowej fhu express znajdziecie ją też na facebooku jak i właściela Piotra szarame przed którą ostrzegam ale po kolei. Dnia 22.03.2013[/FONT][/COLOR][COLOR=#808080][FONT=lucida grande] zabrał on z miejscowości Piaseczno pod warszwą naszego psa Brzozę aby go jak było wcześniej umówione przywieźć do uk otrzymał oczywiście paszport psiny. Dnia 23.03.2013 o godzinie ok. 8.00 rano otrzymałam wiadomość takiej oto treści "jest problem z psem pies nie przejdzie pies zostaje we francji" na moje sms-y Dlaczego? co się stało? nie otrzymałam odpowiedzi. ok godziny 11.00 zadzwoniła do mnie zaplakana koleżanka z Polski ze dodzwoniła sie do przewoźnika i ze ten oznajmił jej ze zostawił psa w krzakach nie daleko eurotunelu. Oczywiście i ja próbowałam sie z szefem firmy skontaktować bez rezultatu do dnia dzisiejszego jednakże po parunastu próbach dodzwoniłam sie do innego kierowcy który o zgrozo nie dość że to potwierdził to jeszcze powiedział że jak będzie wracał może psa zabrać do polski ( po 24h!!!!!!!) oznajmiłam że natychmiast chce paszport i że jade sama po psa podał mi adres jak się okazało klienta któremu wcześniej dowiózł paczke i jego tam już niema bo siedzi w kebabie ok 500 m dalej przy odbiorze dokumentów otrzymałam też mapke rysowaną odręcznie gdzie jest pies w przeciągu może 5-ciu godzin byliśmy na miejscu (przystanek autobusowy bez wiaty) gdzie zastałam wycięta z plastikowego pojemnika na płyn hamulcowy prowizoryczna miske na wode i tekturowy talerzyk Psa ani śladu ( jest to rondo przed eurotunelem koło rue dante na przeciwko kfc) psa ani śladu przez 3 kolejne dni koczowaliśmy na parkingu przy pet control bo tam chociaż ktoś po angielsku rozmawiał i mógł nam pomóc chociaż rozmawiać z policją przez te 3 dni obszukaliśmy wszelkie lasy sklepy pola dosłownie wszystko byłam w l.p.a. czyli francuskim schronisku ale też nic to nie dało wywiesiłam 30 ogłoszeń ze zdjęciem i po francusku (dzięki pomocy pracowników euro tunelu) i nic!!!! proszę was wszystkich podajcie dalej gdziekolwiek się da do znajomych i nie tyko aby nigdy więcej nikomu się to nie przytrafiło ale też aby nasz pies sie znalazł
[IMG]http://i48.tinypic.com/10csxaf.jpg[/IMG]
to ten porzucony psiak gdyby ktokolwiek mial jakis pomysl jak go szukac piszcie prosze[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

Witam Was bardzo serdecznie. Naprawde bardzo mi przykro z powodu psiaka z postu powyżej... Sytuacja wydaje się być naprawdę skomplikowana, zycze aby psiak odnalazł się jak najszybciej :( Postanowilam się odezwac, ponieważ przewertowalam ostatnie kilka stron (300 raczej nie dam rady :P) i jestem zdumiona jak dużo Polakow mieszka na Wyspach ze swoimi czworongami! W zeszle wakacje wyjechałam do Anglii. Niestety moje poszukiwania mieszkania z psem niepowiodly się, kazda agencja odpisywala mi, ze land lord nie wyraza zgody na psa :( W tym roku, chciałabym powtórzyć swój wyjazd, ale z racji tego, ze przybyl mi nowy czworonog, chce mala zabrać ze sobą. I tu się zaczynają problemy.... Mieszkanie, jak to mieszkanie, będę szukac na wlasna reke tak jak do tej pory - chociaż może ktoś z Was mieszka w [I]Shrewsbury, Shropshire[/I] i miał podobne doświadczenia? Oczywiście transport samolotem nie wchodzi w gre - koszty + odebranie psa z Heathrow to jakas masakra. Watki z firmami, które czytałam sa sprzed 3 lat (glownie transport Dahme do Londynu :D) Natomiast, czy pomimo upływu lat nadal polecacie te same firmy transportowe? I czy nadal ceny figurują pomiędzy 500-900zl? Będę wdzieczna za wszelkie odpowiedzi i porady :-) PS. Kontaktowalam się z Auto Bajerem, chcą 350zł za psa + 350zł za opiekuna oraz ok. 20 euro za kontrole weterynaryjna we Francji.

Edited by ajsonowa
Link to comment
Share on other sites

Psiak sie znalazl Bogu dzieki z tego co tam jest napisane. Chccialam zostawic 'mily' komentarz na ich facebook ale strona juz nie istnieje. Co za bydlaki!

Ludzie, tak na przyszlosc - nigdy nie wysylajcie psow samych takim transportem bo naprawde nigdy nic nie wiadomo :(

Link to comment
Share on other sites

cześć wam. Orientuje się ktoś z was czy są jakieś pokoje, kawalerki, coś małego do wynajęcia dla jednej osoby z 9letnim psem w UK?
Chciałabym na wakacje wyjechać do pracy albo nawet i na dłużej a nie chcę zostawiać mojego starszego już psa :)

Link to comment
Share on other sites

Daj ogloszeni (za darmo) na Gumtree ze szukasz mieszkania z psem - wstaw zdjecie psa, moze cos sie trafi.

Ogolnie jest bardzo ciezko znalezc pokoj jak sie ma psa. Mieszkanie czasem, najlatwiej dom - dogadac sie z kims kto tez szuka i wunajac do w kilka osob.

W mieszkaniach w bloku czesto nie dostaniesz pozwolenia na trzymanie psa. W pokoju - landlord czy lokatorzy inni tez sie nie beda chcieli na psa zgodzic.

Pojdziesz do pracy na caly dzien - co z psem?

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
Być może trzeba będzie niebawem przewieźć niewielką sunię (w typie corgi) spod Londynu do Polski, najchętniej do Warszawy, choć na terenie Polski zorganizowanie "przerzutu" też jest możliwe.
Gdyby ktoś podróżujący autem mógł nam pomóc, proszę o kontakt na PW lub na maila (adres jest w moim profilu). Psina ma wszelkie wymagane dokumenty, szczepienia itp.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gdyby ktos szukal Studio Flat gdzie mozna psa/kota to tutaj sie zglaszac

[URL]http://www.haart.co.uk/Renting/AdvancedLettingSearch/RentalPropertySearchResults/RentalPropertyDetails/tabid/3748/PropId/365651/Default.aspx[/URL]

Ja i psy w gornym flacie bedziemy :)

Edited by Kamila
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To studio stoi puste od 2 tyg. Wczoraj wpadlam na landlorda i mówił ze agencja kogoś sprawdza ale ze ta osoba ma low income więc w sumie to nie wiadomo czy przejdzie referencje.
Jesli jesteś zainteresowana to dzwon do agencji jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...