Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='Kamila']Natusia - jedyna strona na ktora powinnas patrzec to Defra a dokladnie tutaj
[URL]http://www.defra.gov.uk/publications/2011/06/30/pb13582-bringing-pets-into-uk/[/URL]
Wszystko jest tam napisane.

Co do Utaap to napisze do niej by tu zagladnela. Gdzie ta rodzina dokladnie mieszka?[/QUOTE]
Dziekujemy badzo, Nutusia jak tylko dotrze do pracy to napisze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To 23 mile odemnie, Utaap miala by ciut blizej ale widze ze jeszcze tu nie zagladnela. Jesli ktos ze mna pojedzie to ja sie pisze na taka wyprawe, poczekam az Aga-Amber wroci z Pl, juz tu robilysmy taka wizyte dla seterka z Pl. Tylko dajcie znac czy wam to pasuje.

Natusia co do przepisow to tak jak napisala Kasia 1982. Ja w tym roku sprowadzalam psa z PL i we wrzesniu bylismy na wakacjach w Pl i potem wracalismy do Uk. Ogolnie nie macie sie czego obawiac. Jedyne co to trzeba pamietac by odrobaczac srodkiem zatwierdzonym przez Defre (np Drontal).

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję! Skontaktuję się z Panią i dam znać. A kiedy byłaby możliwa taka wyprawa? ;)

Czyli badanie przeciwciał można już włożyć między bajki, nawet jeśli pies było oficjalnie tylko raz w życiu szczepiony na wściekliznę, byleby nie później niż na 21 dni przed wyjazdem, tak? I nie ma już obowiązku potraktowania go środkiem na pchły i kleszcze.
A Drontal da się spokojnie "załatwić" ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak - badanie na ilosc przeciwcial to juz historia ;) i tak, szczepienie moze byc pierwsze w zyciu psa, byle po dacie chipowania.
Srodek na pchly i kleszcze juz nie jest potrzebny. Ale srodek na robale np wspomniany przez Kamile Drontal musi koniecznie byc podany przez weterynarza, i on musi to udokumentowac wpisem w paszporcie. (wraz z dokladna data i godzina podania srodka - WAZNE!!)

Link to comment
Share on other sites

.. i czy ich naprawde stac tu na psa...

Wzoraj moja psica miala robione MRI... £1500 prawie. Bedzie miala hip replacement 2 nogi (jedna miala robiona w maju jakos) , nastepne £5700. Potrzebuje 3 zastrzykow w kregoslup, kazdy po £150... Ubezpieczona jest tak. na 7k ale z tym co wyliczylam tutaj juz widac ze tego 7k braknie i bede musiala kombinowac jak reszte sama zaplacic.

Link to comment
Share on other sites

Moja psica i jeden kot sa ubezpieczone w Argosie (Argos Platinum, 7k rocznie na veta, odnawiane co roku)
Reszta (3 koty) sa ubezpieczone w PetPlan, tez na 7k rocznie, tez odnawiane co roku.

Wazne zebys miala life time cover a nie "per condition"

Nie przenos nigdzie ubezpieczenia jezeli robilas na cokolwiek claim wczesniej - nowe ubezpieczenie tego nie pokryje w przyszlosci, uzna za "pre-exisiting" condition.

Nigdy nie slyszalam o PetGuard ubezpieczeniach. Tubylcy glownie PetPlan (zawsze najlepszy) i Axa.

Link to comment
Share on other sites

Pet Plan moze i najlepszy ale nie kazdego na niego stac, mi na starcie chyba za wolali ponad £50 za szczenie doga...
Lala byla ubezpieczona w More Than, koncowy claim byl £5000 i nie mialam z nimi zadnych problemow, trzeba tylko pamietac ze u nich oprocz exess musisz zaplacic 10% calej sumy a po skonczeniu 9 roku zycia u psa - 20%. Lala zachorowala mi 1 dzien przed 9 urodzinami wiec mialam farta...
Vivi jest ubezpieczona tutaj
[url]http://www.vetsmedicover.co.uk[/url]
Poki co robilam 1 claim na £300 chyba, nie bylo problemow. Jest ubezpieczona na 10k rocznie, place poki co £38 (teraz cena juz jest £43).

Link to comment
Share on other sites

Wiem - za koty w Pet Plan place £20 miesiecznie od sztuki, masakra

Za psice w Argosie w tej chwili £89 miesiecznie - ale miala hip replacement robione w tym roku i po tym mi podskoczylo o 100%, drugie hip bedzie miala robione w poniedzialek teraz.. albo operacje na kregoslup bo tez cos nie tak. Jedziemy w poniedzialek do Fitzpatrick Referrals pogadac z Noelem co wazniejesz - miala juz wszystkie przesiwetlenie i MRI pare dni temu teraz decyzja co robimy.

I psice i koty mam ubezpieczone na 7k rocznie ale przy psicy to jednak malo - co sie teraz okazalo.

Link to comment
Share on other sites

Wstawij mi ktos na Facebook i nie moge przestac o niej myslec, jak blizniaczka mojej Zary, zobacz:

[URL="http://www.facebook.com/media/set/?set=a.488753417822550.114416.111393995558496&type=1"]http://www.facebook.com/media/set/?s...5558496&type=1[/URL]

Ile teraz kosztuje miejsce w hotelu dla psa?


Leze i kwicze finansowo ale spac mi ta psina nie daje...tylko za bardzo nie moge nic zrobic...

jakis pomysl?



Buzka

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny powiedźcie mi (bo ja nie wiem a pewnie wy wiecie), jakiej karmie dla psów można w Anglii ufać?
Mam psa uczuleniowca. Karme zmienialismy już 3 razy. Mój pies nie może jesc kurczaka a w większosci karm kurczak jest - moze w nieduzych ilosciach ale jest - potrzebuje dobrej karmy która bedzie 100% bez kurczaka - i suchej i mokrej. Znacie taką?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...