Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć ciotki mam kilka pytań, przejrzałam ostatnie 10 stron tematu ale czuje sie jeszcze niepewna także prosze o wyrozumiałość i odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
Otóż pod koniec sierpnia wyjeżdżamy na długi okres czasu do Anglii z naszym buldożkiem.
Jedziemy samochodem, bagażnik cały załadowany, psiak siedziałby na tylnich siedzeniach, miał by swoją mate i pasy bezpieczeństwa.
teraz pytanie:
[B]Czy to wystarczy? Czy jeszcze kierowca musi byc jakos bardziej odseparowany od psa? Czy celnicy nie beda sie czepiac ze pies siedzi na tylnich siedzeniach w pasach?
[/B]
Z francji do anglii planujemy płynąć promem i teraz kolejne pytanie:
[B]Wiecie może czy są jakieś promy, na których pokład można zabrac psiaka i nie zostawiac go w samochodzie?[/B] Bądź co bądź to ciemne miejsce, nie wiadomo jaka pogoda bedzie na morzu i moze troche promem rzucac i boje sie, że mój pies tam dostanie świra. Wiem że Norfolkline pozwala na przewóz zwierzaków ale musza zostac w samochodzie na czas podróży.

teraz odnośnie dokumentów. Mój psiak ma teraz w kwietniu szczepienia od wirusówek.
[B]Szczepić od wścieklizny trzeba równo 21 dni przed wyjazdem czy to np może być miesiąc przed wkraczaniem na teren UK?[/B]

I tak, jeżeli dobrze zrozumiałam, to najpierw trzeba psa zachipować.
[B]Czy jest wyznaczone kiedy ma pies byc zachipowany? Moge go np zachipowac teraz w kwietniu a szczepic 21 przed wyjazdem?[/B]

Po czipie trzeba psa zaszczepić, a później np dzień przed wyjazdem odrobaczyć.
[B]Czy pies musi mieć wpisane w paszporcie że jest zdrowy i zdolny do przekroczenia granicy?[/B]

I jeszcze jedno : [B]trzeba psa zabezpieczyc od pcheł i kleszczy przed podróżą?[/B] [B]I czy pies może miec na sobie obrózkę przeciwpchelna?[/B]

To by było na tyle :)
Bardzo prosze o pomoc w rozwikłaniu moich wątpliwości.
Mam ogromnego stresa. Boje sie że mi go nie pozwolą przewieźć a za nic w życiu go nie zostawie.

Link to comment
Share on other sites

na kilka pierwszych pytan nie odpowiem, my jechalismy busem i przez eurotumel ;)
co do formalnosci,
psa musisz najpierw zachipowac - bez tego nie zaczynasz procedury paszportowej. Mozesz to zrobic od razu, nawet jutro. Nastepnie szczepienie przeciwko wsciekliznie (wirusowki sa nieistotne) musi byc PO zachipowaniu a minimum 21 dni przed przekroczeniem granicy. Minimum czyli moze byc to 21 dni tak samo jak 10 miesiecy. [B]Wazne jest to ze jest po chipowaniu a min 21dni przed przyjazdem do UK.
[/B]na koniec odrobaczenie, ale to juz na 1 do 5 dni przed przekroczeniem granicy - i tez musi byc stosowny wpis w paszporcie. Nie musisz psa zabezpieczac przed pchlami i kleszczami ani miec wpisanego w paszport info ze pies jest zdrowy i zdolny do przekroczenia granicy.

oj stresa to ja tez mialam, zwlaszcza jak jedna z tutejszych forumowiczek mi napisala ze moj pies mino ze kwarantanna zniesiona musi odczekac 6 miesiecy z przekroczeniem granicy. (bo niby procedura rozpoczeta wg strarych zasad)
na szczescie wszystko poszlo gladko :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam po długim czasie..
Mam pytanie odnośnie paszportu, w polsce wymagane szczepienie przeciw wściekliźnie jest co roku. Paszport robiliśmy rok temu w anglii więc data szczepienia jest na 29/03/2014 (szczepienie ważne 3 lata). I co teraz? szczepić psa po roku wg zasad polskich (czyli tego roku 29/03) czy mogę zaszczepić zgodnie z wymaganą datą i nie będę miała żadnych problemów z przekroczeniem granicy zarówno polskiej jak i angielskiej? Proszę pomóżcie..
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#000000]Emdziolek, o to odp na Twoje pytania, mam nadzieje ze trochę rozjaśniły sprawę)[/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy to wystarczy? Czy jeszcze kierowca musi byc jakos bardziej odseparowany od psa? Czy celnicy nie beda sie czepiac ze pies siedzi na tylnich siedzeniach w pasach?[/COLOR]

[COLOR=#000000]-wystarczy. mój pies jechał na przednim siedzeniu ze mną i kierowcą w busie dostawczym. mieliśmy kontrole w Niemczech, ale interesowały ich głównie przewożone papierosy.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Z Francji do anglii planujemy płynąć promem i teraz kolejne pytanie:[/COLOR]
[COLOR=#000000]Wiecie może czy są jakieś promy, na których pokład można zabrac psiaka i nie zostawiac go w samochodzie? Bądź co bądź to ciemne miejsce, nie wiadomo jaka pogoda bedzie na morzu i moze troche promem rzucac i boje sie, że mój pies tam dostanie świra. Wiem że Norfolkline pozwala na przewóz zwierzaków ale musza zostac w samochodzie na czas podróży. [/COLOR]

[COLOR=#000000]-nie wiem, jechałam eurotunelem.[/COLOR]

[COLOR=#000000]teraz odnośnie dokumentów. Mój psiak ma teraz w kwietniu szczepienia od wirusówek. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Szczepić od wścieklizny trzeba równo 21 dni przed wyjazdem czy to np może być miesiąc przed wkraczaniem na teren UK?[/COLOR]
[COLOR=#000000]-może być więcej niż 21 dni.[/COLOR]

[COLOR=#000000]I tak, jeżeli dobrze zrozumiałam, to najpierw trzeba psa zachipować. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy jest wyznaczone kiedy ma pies byc zachipowany? Moge go np zachipowac teraz w kwietniu a szczepic 21 przed wyjazdem?[/COLOR]
[COLOR=#000000]-zachipuj go choćby dziś, jak wspomniano wcześniej. zaszczep na więcej niż 21 przed wyjazdem, a na 24-48 godzin przed przekroczeniem granicy UK odkleszcz i odrobacz.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Po czipie trzeba psa zaszczepić, a później np dzień przed wyjazdem odrobaczyć.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy pies musi mieć wpisane w paszporcie że jest zdrowy i zdolny do przekroczenia granicy?[/COLOR]

[COLOR=#000000]-nie, musi mieć potwierdzone, że wszystkie szczepienia, odrobaczenia i chip zostały zrobione, paszport musi być potwierdzony przez powiatowy urząd weterynarii. (btw weterynarz powinien odpowiedzieć na te pytania bez zająknięcia)[/COLOR]

[COLOR=#000000]I jeszcze jedno : trzeba psa zabezpieczyc od pcheł i kleszczy przed podróżą? I czy pies może miec na sobie obrózkę przeciwpchelna?[/COLOR]

[COLOR=#000000]-trzeba iść do weterynarza, on odszczepi i odkleszczy i wpisze to do paszportu psa.[/COLOR]
[COLOR=#000000]pozdrawiam.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odnawiam moje pytanie, czy jak miałam szczepienie w 2011 na wściekliznę, a datę kolejnego szczepienia mam 2014 w paszporcie to czy będę mieć jakieś problemy na granicy angielskiej że pies nie był szczepiony co roku?? Proszę o odpowiedź , dzięki

Link to comment
Share on other sites

A czemu miałabyś mieć problemy? Mamy 2012 rok zdaje się 8) więc jeszcze 2 lata do wygaśnięcia ważności szczepień.
Problem natomiast będziesz mieć w Polsce (tak mnie poinformował ostatnio mój polski vet) jak twój pies coś przeskrobie bo w Polsce właśnie obowiązuje coroczne szczepienie. Na granicach problemów mieć nie będziesz, zwłaszcza na polskiej bo jej nie ma :) (chyba, że przewozisz psa drogą lotniczą).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R-oy']A czemu miałabyś mieć problemy? Mamy 2012 rok zdaje się 8) więc jeszcze 2 lata do wygaśnięcia ważności szczepień.
Problem natomiast będziesz mieć w Polsce (tak mnie poinformował ostatnio mój polski vet) jak twój pies coś przeskrobie bo w Polsce właśnie obowiązuje coroczne szczepienie. Na granicach problemów mieć nie będziesz, zwłaszcza na polskiej bo jej nie ma :) (chyba, że przewozisz psa drogą lotniczą).[/QUOTE]


Dziękuję za odpowiedź :) Martwiłam się o problemy na granicy angielskiej zarówno przy wyjeździe jak i powrocie, ale już jestem spokojniejsza. U nich tu wszystko jest możliwe. Wybieramy się samochodem końcem czerwca a wracamy w lipcu, niestety nie możemy nikogo zabrać - małe auto....
Rozumiem ze robiłas/es tak samo czyli nie posiadaliscie corocznego wymaganego szczepienia w polsce..?

Link to comment
Share on other sites

[B]POTRZEBNY TRANSPORT Z ANGLII DO POLSKI[/B] dla mlodej suni Pitt Bullki. Udalo mi sie ja odbic od nieciekawych ludzi, ale z powodow oczywistych wole jej tutaj nie trzymac, ani nie wyadoptowywac. W Pl juz wszystko jest nagrane: tymczas we Wroclawiu czeka, suka dostanie sie pod opieke Fundacji Dwa Plus Cztery i przez nich bedzie wysterylizowana i wyadoptowana, tylko nie ma komu ja przewiezc :( Mi na to grafik nie pozwala, dziewczyna ktora miala po nia tu przyjechac tez ma nawal pracy i sie zrobil problem, a kazdy dzien w Londynie to jednak ryzyko... Gotowa do transportu bedzie po 10tym czerwca, bo wszystko robie jak nalezy: chip, paszport, szczepienia (w oficjalnych rejestrach widnieje pod cross breed medium:P). Suka jest doslownie idealna - fantastyczna do psow (wszelkiej masci i rozmiaru, ulegla tak,ze ja moj boardingowy mini pudelek ustawia jak chce), przeslodka i potulna do ludzi, w aucie idealnie grzeczna (po prostu lezy, albo patrzy przez okno; nie ma psa; nawet sie specjalnie nie przemieszcza;) wiec gwarantuje,ze problemow w podrozy sprawiac nie bedzie (chociaz nie moze jechac z kotem czy innym malym nie-psim futrzakiem, bo na nie jest cieta). Transport nie musi byc z Londynu do Wroclawia - ja ja tu dowioze gdzie trzeba, a i w Pl zostanie natychmiast odebrana skad kolwiek, byle tylko znalazl sie ktos, kto ja przez Europe przewiezie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

LO mtko co tu taka cisza?

Zara moja miala jedno hip replacement 3 tyugodnie temu, COrtez Mini dzisiaj przeswitlenie tez go bedzie brala.. siedzimy tu i mamy pierdu pierdu - zajrzyjcie do nas.. jak link nie dziala to przez banerek z mojego podpisu

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/180744-Zara-Angielka?p=19259686#post19259686[/url]

Link to comment
Share on other sites

jakby ktos szukal transportu serdecznie polecam :
[URL]http://www.przeprowadzkizanglii.co.uk/przewoz-rzeczy-anglii-polski.html[/URL]
moj ostatni pies z nimi jechal w dniu wyjazdu mial spieprzony caly paszport przez schroniskowego veta przewoznik zabral psa z niczym doslownie i sam wszystko zalatwil pies bez zadnych problemow przekroczyl granice i zostal dostarczony pod wskazany adres

Link to comment
Share on other sites

Skorzystajcie i dajcie zarobic ;)

Strona oczywiscie darmowa, jak sie zarejestrujecie to ja dostaje £10 za referral.

O co chodzi? Zamawiajac przez nich (maja podpisana mase sklepow online pod siebie, wlacznie z Zooplus) a nie beposrednio ze strony sklepu - dostajecie 5% cashback on kazdego swojego zamowienia.....


MOj link referencyjny - jezeli chcecie skorzystac i zrobicie rejestracje przez moj link a nie bezposrefno na stronie to ja dostane dyszke.. a biedna jestem strasznie to sie przyda.. dzieki bardzo

Jak uzyjesz mojego linka to ja dostane £10.00

Za to sie nic nie placi, ale jak przez nich zamawiasz cos z jakiegos normalnego sklepu - ale przez ich strone to dostajesz cashabk czasem nawet 5% wartosci zamowienia

Mase sklepow ma z imi podpisane umowy

To jest moj link

[URL]http://www.topcashback.co.uk/ref/member66412787141[/URL]

dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

Mam pokoj do wynajecia na wschodzie.

Niestety nie moge wziasc nikogo z psem bo moja psica ludzi kocha ale obcego psa do siebie do domu nie wpusci.

Jezeli ktos jest zainteresowany prosze o PM< podam link do mojego ogloszenia.

W domu psica marki ONek i kotow sztuk 4..... ostrzegam

Okolice E11, wschodni Londyn, od 1 lipca

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję godnej zaufania, lubiącej psy osoby do na zastępstwo do wyprowadzenia psiaków na spacer w Pn-Śr (9-11 lipca) w okolicach Kilburn/Queens Park oraz West Hampstead/Golders Green. Psów do wyprowadzenia jest ok 5-6, można je podzielić na 2-3 spacery (jeśli ktoś ma auto to nawet 1 spacer). Płacę 7 funtów za jednego psa lub 10 za dwa psy z jednego domu.

[COLOR=#ff0000][B]Nieaktualne[/B][/COLOR]

p.s.
Gdyby ktoś był zainteresowany współpracą w przyszłości (dog walking, pet sitting, home boarding) to proszę pisać na PW.

Edited by R-oy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...