Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Ja slyszalam o sytuacjach, ze nie puscili psa przez granice wlasnie ze wzgledu na dokumenty czyli inny wlasciciel wpisany w paszporcie. Wiem tez, ze zdarzaja sie sytuacje, ze graniczny nawet z budki nie wychodzi tylko kaze przeskanowac psa w poszukiwaniu microchipa i tyle...

Odnosnie przewozu psa w klatce i wymogow. To w styczniu zeszlego roku zmienilo sie prawo w Niemczech i jest ponoc wymog "widocznego" odseparowania czesci dla "ladunku" (tyczy sie rowniez zwierzat) od czesci kierowcy. Kilku moich znajomych mialo z tego wzgledu problemy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moja jedna suka jechała w październiku ubiegłego roku i nie miała żadnej klatki w paszporcie właścicielem jestem ja a jechała z obcym debilem problemów po drdze nie mieli na granicy z pewnością bo pies wjechał do Uk a to co się wydarzyło już w Anglii to zupełnie inna bajka :(

Link to comment
Share on other sites

jest tu na wątku link do wątku mojej Herci jakby ci się chciało szukać , a w skrócie to ją kurier porzucił 70 mil od Londynu bo mu zwiała z auta i kazał mi sobie jej szukać dzięki bogu i pomocy wielu ludzi się znalazła po trzech dniach ale to co przeszłam to moje :(

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się tylko czy jest sens negocjować, jeśli na granicy nie będą chcieli nas przepuścić i jakich argumentów użyć w razie czego. bardzo się stresuję tym przejazdem...

@minia913 całe szczęście wszystko dobrze się skończyło :)

Link to comment
Share on other sites

dotarłyśmy bez większych przygód :) pani policjantka w Niemczech tylko próbowała nas wyrzucić do Polski za brak szczepionki (która była zapisana stronę dalej), ale wszystko skończyło się dobrze. obsługa przy eurotunelu - pełna profeska. podziwiam naszą psinę, że dała radę ponad 20h w tym busie, ja ledwo żyłam...

Link to comment
Share on other sites

hej wszystkim poszukuje do wynajęcia pokoju w Londynie na około 3 mc jestem z psem ktoregdo zabierać będe ze sobą do pracy na cały dzień. pracuje od 10 do 18 W domu też bęzie cały czas pod moim okiem. Będe wdzięczna za info gdyby ktoś coś wiedział ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emigrantka']jaki pies? jest roznica miedzy yorkiem a dogiem niemieckim ;)

i w jakiej czesci Londynu ? bo z jednego konca na drugi do pracy dojezdzac to i 2 godziny mozna...[/QUOTE]

5 mc pudel standard pracuje w północnej części Londynu a obecnie mieszkam we wschodniej jade 40 min wiec zależy od połączenia jak dogodne to nie ma problemu z lokalizacją ale najlepiej żeby było to gdzieś w pobliżu overgrandu jadącego w kierunku Richmond.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emigrantka']Mam pokoj ale moja psica zadnego obcego psa do domu nie wpusci.. mowy nie ma.. poza tym mam 4 koty tez hehehe

Wrzuc ogloszenie na [URL="http://www.gumtree.com"]www.gumtree.com[/URL]

Powodzenia :)[/QUOTE]

taki mam zamiar i na Londynek też
znamy się z Zarą już od dawna widziałam się z nią wczoraj i wygłaskałam ile wlezie :D

Link to comment
Share on other sites

Aaa juz obdzwonilam i wiem heheheheheh

Trzeba bylo caly lupiez z niej wyglaskac przy okazji, siersc sfilcowana jak jasna cholera i lupiezu tyle ze mi szczeka opadla....

Czekamy na Salmon Olil z Zooplusa bo na Yumega mnie ni stac bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

No widzisz, szkoda ze Zara nie wpusci do domu obcego psa.. niestety.. nawet swoich "znajomych" nie wpuszcza - ona w gosci do kogos to super, grzeczna i super i bardzo lubi ale do siebie - mowy nie ma heheh

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum, planuję tu zaglądać często z racji faktu iż moja rodzina wkrótce powiększy się o nowego członka :) Mowa tu o Boston Terrierze. Jestem przeszczęśliwa. Mam jednak kilka pytań związanych z jego podróżą do Anglii. Przeglądnełam wszystkie posty, myślę, że dobrze orientuję się w ogólnych regułach. Zastanawia mnie tylko... Mój psiak dopiero się urodził, pochodzi z hodowli. Mogę go odebrać na święta, ale piesek może przekroczyć granicę jeśli ma ukończone 3miesiące, prawda?I jak wtedy wygląda sprawa szczepionki, mam ją wykonać właśnie w tym wieku i czekać 21 dni, czy mogę obliczyć i zaszczepić go 21dni przed ukończeniem 3 miesięcy żeby go wtedy zabrać do domu? Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno. Dziękuję za opowiedź. To dla mnie bardzo ważne. Proszę również o inne wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

w PL chyba szczepienie na wściekliznę wykonuje się po raz pierwszy jak szczeniak skończy 4 miesiące tak przynajmniej wynika z wpisów do książeczek zdrowia moich psów wcześniej się robi wirusówki , a one raczej nie mają znaczenia na granicy. Dopytaj weta kiedy można zrobić szczepienie na wściekliznę szczeniakowi i od daty szczepienia odlicz 21 dni.

A ja poproszę o wskazówki jak będzie wyglądała sytuacja z psem , którego obowiązywała kwarantanna i teraz przegapimy datę szczepienia na wściekliznę czy wracając z PL dalej nas obowiązują zasady z kwarantanny czy już możemy ją olać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='minia913']

A ja poproszę o wskazówki jak będzie wyglądała sytuacja z psem , którego obowiązywała kwarantanna i teraz przegapimy datę szczepienia na wściekliznę czy wracając z PL dalej nas obowiązują zasady z kwarantanny czy już możemy ją olać?[/QUOTE]

W Polsce szczepienie wykonuje sie po ukonczeniu 3 a nie 4 miesiecy. Po tym nalezy odczekac 21 dni - czyli pies musi miec minimum 3miesiace plus 21 dni zeby przekroczyc granice,

co do pytania - w jakim sensie obowiazywala kwarantanna?

Link to comment
Share on other sites

w takim ze moja sucz przyjechala tu na starych zasadach i teraz zbliza sie terminowe szczepienie na wscieklizne a na starych zasadach bylo ze musi byc zrobione w terminie bo jak nie cale badanie na przeciw ciala przepada my mamy sie szczepic 17 marca ale boje sie ze nie wyrobie sie czasowo bo wet pracuje do 6pm mialam ja szczepic w ten poniedzialek ale zapomnialam :(

Link to comment
Share on other sites

[B]minia913[/B], jesli nie zdazysz z data szczepienia, to zaszczep wtedy kiedy bedziesz miala czas. Musisz tylko odczekac 21 dni aby to szczepienie pozwolilo Wam na przekroczenie granicy PL>UK. Moja Gajka tez na starych zasadach zaczela i tez przegapilam termin, spanikowalam, ale wet mi powiedzial, ze w takiej sytuacji poprostu traktuje sie to szczepienie jako 'pierwsze' szczepienie przeciw wsciekliznie (stad te 21 dni).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']W Polsce szczepienie wykonuje sie po ukonczeniu 3 a nie 4 miesiecy. Po tym nalezy odczekac 21 dni - czyli pies musi miec minimum 3miesiace plus 21 dni zeby przekroczyc granice,[/QUOTE]

Dziękuję kasiu_1982, Organizuję przywóz mojego małego do Anglii i nie mogę się doczekać- nawet te 21 dni to spora różnica :) ale ważniejsze jest dla mnie żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Tak więc doliczam 3 tyg więcej.
Czy pojawiły się może jakieś nowe rekomendacje co do ubezpieczalni dla psa? te wcześniejsze sprawdziłam, ale zawsze warto znać ich więcej. I na co zwracać sczególną uwagę przy wykupowaniu polisy? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP'][B]minia913[/B], jesli nie zdazysz z data szczepienia, to zaszczep wtedy kiedy bedziesz miala czas. Musisz tylko odczekac 21 dni aby to szczepienie pozwolilo Wam na przekroczenie granicy PL>UK. Moja Gajka tez na starych zasadach zaczela i tez przegapilam termin, spanikowalam, ale wet mi powiedzial, ze w takiej sytuacji poprostu traktuje sie to szczepienie jako 'pierwsze' szczepienie przeciw wsciekliznie (stad te 21 dni).[/QUOTE]
dzięki UTAAP jestesmy w UK teraz ale cos mysle o wakacjach w PL więc chce byc pewna ze nie zakwitne tam na dluzej przez moja sklerozę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...