Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wzajemnie ;)

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z psami atakującymi odkurzacz?
Pytanie głupie ale ja w całym swoim życiu nie miałam psa , który atakuje odkurzacz nie ważne czy pracujący czy stojący cicho.
Odkurzanie teraz to wyzwanie , a przy trzech sierściuchach odkurzam dość często.
Kompletnie nie wiem jak wytłumaczyć psu , żeby nie gryzł odkurzacza na tą chwilę zamykam ją w pokoju i wypuszczam jak kończę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie mam czasu na przegladanie watku a potrzebuje informacji na temat jaka firma przewozowa jest dobra a jaka nie. Chodzi mi o busy z Pl do Uk, bede jechala z psem. Narazie mam polecone Autobajer i jakas jeszcze bez nazwy na nazwisko Mariusz Rogowski. Bardzo prosze o pomoc, to wazne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej! Mam pytanko dotyczace psow i kwarantanny. We wrzesniu przyjechalam z Anglii do Polski z psem, czyli wszystkie potrzebne szczepionki, chip itp ma zrobione. W liscie ktory dostalam od angielskiego weterynarza jest napisane, ze musi wyjechac z anglii przed 25.09 i nie moze wrocic przd 04.01.2012. Zastanawiam sie czy jezeli teraz jet juz po 04.01, a jeszcze nie minal rok od jego sczepien w anglii to czy procedura jest taka sama?? Z gory dzieki...

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi datami (czemu koniecznie musieliscie wyjechac przed 25.09 i nie mogliscie wrocic przed 04.01 tego roku), ale od stycznia (01.01.2012) jedyne co was obowiazuje jesli chodzi o szczepienia, to musi minac 21 dni pomiedzy szczepieniem na wscielkizne a przekroczeniem granicy (wjechaniem do UK) - jesli to bylo pierwsze szczepienie, lub jesli przegapiliscie termin szeczepienia przypominajacego. Jesli szczepienia przypominajace sa w terminie, to nie musicie na nic czekac, jedziecie kiedy chcecie.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez nie wiem dlaczego tak jest z tymi datami, ale nie wazne. Czyli jezeli moj psiak zostal zaszczepiony na wscieklizne w sierpniu w anglii i w paszporcie jest wpisane ze szczepionka jest wazna do 2013 to moge tak poprostu jechac i nie musze robic zadnych badan krwi? Za latwe mi sie to wydaje :)

Link to comment
Share on other sites

Niuniaa, jest dokładnie tak jak napisała UTAAP.
My mamy podobną sytuację, pies szczepiony we wrześniu w UK, do Polski pojechał w październiku, do UK wraca za 2 tyg. Nie robiliśmy przeciwciał bo były niepotrzebne.
I żeby się jeszcze raz upewnić (chyba ze 100 czytałam wszystko na stronie DEFRY) zadzwoniłam tam i też potwierdzili - 21 dni od szczepienia plus odrobaczenie 1-5 dni przed przekroczeniem granicy Francja/Wielka Brytania

Link to comment
Share on other sites

Czy moglisbyscie mi powiedziec, czy korzystajac z pociagu pod kanalem La Manche mozna miec w samochodzie psa?

oraz - czy mozecie podpowiedziec, jak po przeprawie na Wyspe najlepiej dostac sie pociagiem do Edynburga? /nie chce prowadzic w brytyjskim ruchu;)/ Wszelkie pomysly mile widziane. Ciezko sie szuka, jak sie nie ma doswiadczenia. Samochod chcialabym zostawic na Wyspie albo po stronie kontynentalnej i przejechac juz pod kanalem pociagiem z psem i potem dalej.

ew. znacie busy, ktore zabieraja psy?

dzieki!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kasia ponownie
wścieklizna ,ale te 21 dni to nie problem bo na razie nie wybieramy się z Sońką na dłuższe wyjazdy .Czy sa tutaj zróżnicowane ceny u vet czy wszyscy jada po tym samym cenniku ?
Nie wiem jak u Was ale u mnie jest totalny mróz w sumie przydałoby sie troche sniegu jeszcze to by się dzieciaki ucieszyły :lol: tym bardziej ze kolejne ferie za tydzień

Link to comment
Share on other sites

No to i ja dopisuje sie do "angielskiego" wątku. Co prawda bardziej Szkocja, ale widzę więcej takich osób ;)
Ceny, sa raczej podobne, szczegolnie jesli chodzi o szczepienia, zabiegi itp. to juz zupelnie inna bajka. Za ten sam zabieg u jednego weta zaplacilam 140 funtow a u drugiego pol roku pozniej 200... Duzo zalezy chyba tez od renomy veta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
mam pytanie dotyczące przejazdu do Anglii. W sobotę jadę busem (z prywatna osobą) i jestem ciekawa czy muszę mieć klatkę dla psa na jakimkolwiek etapie podróży? (jedziemy Eurotunelem). Poza tym, właścicielem psa jest mój chłopak (który jest w Anglii), a ja robię tylko za łącznika, mam nadzieję, że to nie będzie problem, że jadę z nie swoim psem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...