Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Zagapilam sie i zapomnialam o tym, ze busy nie biora zwierzakow.
Ale tu jest o przewozie zwierzat pociagiem:
[URL]http://nationalrail.co.uk/passenger_services/luggage_animals.htm[/URL]
i planowanie podrozy:
[URL]http://ojp2.nationalrail.co.uk/en/pj/jp#[/URL]

I jeszcze moze przyda sie cos takiego do planowania przejazdow:
[url]http://www.traveline.org.uk/index.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wszystkim stacjonujacym w uk polecam strone [url]www.nationalrail.co.uk[/url]
przy cenach biletow kolejowych w anglii :o
to jedyna mozliwosc zbey taniej przejechac
ja bilet z leeds do londynu kupilam za 13 Ł ale UWAGA ;)
spozniłams ie an pociag i musiala za taki sam bilet na inny zaplacic ponad 80 Ł
tzreba rezerwowac z wypzredzeniem - im wczesniej tym taniej, ale ogolnie nawet 24 h wczesneij ceny sa przystepne
jechalam tez kiedys megabusem z edynbugra do shefield, i pomimo tego ze wszyscy mowili jaki to okropny przewoznik to autokar byl bardzo komfortowy, rzecz jasna pietrowy i ja akurat mialam 4 siedzenia ze stolikiem posrodku dla siebie, bo bylo malo ludzi
:)

Link to comment
Share on other sites

Kamila, jesli sie nie myle to te strone moze wypelnic inny wet niz ten ktory np pobieral krew do badania, czy wypisywal inne rzeczy w paszporcie. Wazne tylko zeby mial uprawnienia do wystawiania/wypelniania paszportow. Jak palnelam bzdure to prosze kogos o poprawienie :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']Utaap,napisz mi prosze jak wygladala sprawa promu jak jechalas z ta firma.Czy oni bookowali wczesniej bilet dla psa?Czy kupowali go na miejscu?[/quote]
Prawde mowiac to nie wiem. My w koncu nie zdazylismy na ten prom i jechalismy pociagiem przez Eurotunel. Miaam wrazenie, ze oni juz wczesniej zamawiali bilety, ale glowy nie dam - nie jedziesz chyba z ta firma?!!

Link to comment
Share on other sites

Czy moglybyscie mi pomoc z transportem z lotniska stansted na gatwick?
czym moge sie przemiescic najszybciej? pomozcie mi. kupilam bilety i mialam zapas czasowy, a tu jeden z przewoznikow przesunal mi samolot i czas sie kurczy. wiec musze cos znalezc najszybszego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Prawde mowiac to nie wiem. My w koncu nie zdazylismy na ten prom i jechalismy pociagiem przez Eurotunel. Miaam wrazenie, ze oni juz wczesniej zamawiali bilety, ale glowy nie dam - nie jedziesz chyba z ta firma?!![/quote]

Nie,nie jade z ta firma :angryy: Ale w tej o ktorej pisalam wczesniej koles najpierw jak sie pytalam o cene to mi powiedzial ze 55 funtow.Potem ktos z was mnie oswiecil czy ta cena zawiera w sobie bilet dla psa na prom wiec znow do niego zadzwonilam i on mi powiedzial ze nie i ze bilet kupimy na miejscu.Jak sie spytalam o cene to powiedzial ze nie wie i ze jak jezdzil z psami to ceny byly rozne wiec nie potrafi powiedziec ile to bedzie :angryy: Wiec nie wiem czy takiej firmie mozna ufac.Poki co poszlam za rada Sylwi i pytam kogo popadnie czy ktos kogos nie zna kto bedzie w listopadzie jechal autem...:roll: Wiec zobaczymy.

Czy ktos moglby sie wypowiedziec jeszcze w sprawie tej strony w paszporcie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie Kamila to był mój główny zarzut do tego gościa--- niby jeździ i wozi zwierzęta a nie wie ile za psi bilet. A ja kilka razy robiłam sobie symulację ile by mnie kosztował bilet w Speed Ferries a w różnych terminach i cena za przewóz zwierzęcia zawsze była taka sama, więc po prostu podejrzewałam, że facet nigdy psa nie wiózł i że ja i Kora mamy być eksperymentem. A nie napisałam do Ciebie na GG bo od 17 X mam w PL mojego mężusia i mężuś naprawiał i odwirusowywał kompa (czyt. wgrywał na nowo windowsa i inne programy bo tak zawaliłam komputer trojanami, że już nic nie szło zrobić:oops: ) i kilka dni na tym zeszło bo komp musi być funkel nówka bo przed moim wyjazdem będzie sprzedany.

Co do tej strony w Twoim paszporcie to myślę, że UTAAP ma rację---- wpis nie musi być od tego samego weta, który pobierał krew. Może byc jakis inny, byle miał uprawnienia do wystawiania paszportów. Bo tam jest przecież, że "okazano mi urzędowy wynik testu serologicznego przeprowadzonego na próbce pobranej od zwierzęcia w dniu...." a okazać wynik to można każdemu wetowi z uprawnieniami. Bo przecież mogłoby się zdarzyć, że wet który pobierał krew wyjechał na drugi koniec świata albo nie daj Boże umarł i wtedy co--- badanie nieważne? Na pewno tak nie jest.

Karjo a co to za tajemnicza zmiana z karjo1 na karjo2????????:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Carbonara, czekamy na wiesci o przewozniku.
Sprawdzilam liki podane przez karjo2 - niestety zadna z tych firm nie przewozi zwierzat poza psami przewodnikami :shake:
Napewno jest jakies polaczenie kolejowe i w pociagu napewno mozna z psem, tylko jaka to trasa i za ile nie mam pojecia...[/quote]

napewno dam znac :) Mam nadzieje że wszystko pójdzie ok. trochę sie boje...nigdy nie leciałam samolotem to po pierwsze a poza tym nie wiem czy sama poradze sobie z przejazdami między Londyn Luton a Birmingham..Stwierdzam tylko że jak to przejde to już mnie nic nie ruszy hihihi:)
Dziekuję za pomoc..jest mi bardzo miło

Link to comment
Share on other sites

najszybcij chyba kolejka, busy ze stansted jada cale wieki a kolejka 45 minut
pomaranczowa kolejka kursuje chya co 15 minut albo co pol godziny, ale nei ejstem pewna czy na victorie, napenwo do centrum
bilet w 1 strone kosztuje 15 funtow

potem z victorii kolejka na gatwick, chyba za okolo 10 funtow
wszystkie te informacje sa na stronach lotnisk aktualne, ja moge meic przestarzale, bo nigdy nie jechalam z lotniska na lotnisko, tylko zawsze gdzies indziej

Link to comment
Share on other sites

na stansted jest nawet opis bezposredniego polaczenia
[url]http://www.stanstedairport.com/portal/controller/dispatcher.jsp?CiID=5a69677bdf092010VgnVCM100000147e120a____&CtID=448c6a4c7f1b0010VgnVCM200000357e120a____&Ct=B2C_CT_GENERAL&RootCh=To%20and%20from%20our%20Airport&Ch=Travel+between+Airports&ChID=5f0b9f6223862010VgnVCM100000147e120a____&ChPath=STN%5ETo+and+from+our+Airport%5ETravel+between+Airports&ChIDPath=4cf597dc2eb12010VgnVCM100000147e120a____%5E7e6797dc2eb12010VgnVCM100000147e120a____%5E5f0b9f6223862010VgnVCM100000147e120a____[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wielkie!!!
Wlasnie ta sama kolejke znalazlam wczesniej, tylko... Przesuneli mi jeden lot i mam tylko 5 godzin od przylotu jednego samolotu do drugiego, plus jeszcze odbior bagazu itd, boje sie ze nie zdazymy. Bo przeciez trzeba sie jeszcze odprawic. Ale w sumie to ten odbior bagazu mnie martwi, bo nie mam zielonego poejcia ile to zajmie. Zwykle pol godziny, ale..
Krotko mowiac mam jeszcze jedna prosbe, moze wiecie co sie dzieje jak kupie bilet na jakas godzine, ale sie spoznie i ze chce pojechac nasteonym pociagiem. Czy ja cos doplacam?
I jeszcze jedno. Przepraszam, ze takie szczegoly, ale moze ktos sie orientuje, a to mi baaaaaaardzo pomoze. Na lotnisku Gatwick ten pociag zatrzymuje sie na polnocnym i na poludniowym terminalu, ale ja nie mam zielonego pojecia z ktorego terminalu odlatuje moj samolot. Jest to lot do Marrakechu liniami BA. Moze wiecie jak mozna to sprawdzic? Bo na biletach nie ma zadnego info

Link to comment
Share on other sites

O rany, ale tu zamieszanie...

Ja na wyspie, wakacje odbebnione :evil_lol: , mozna ruszac do Polski po ksieciunia. Juz sie nie moge doczekac!!!!!

Ja tez mam w paszporcie wpis od innego weta, tzn inny pobieral krew, inny wpisywal, jeszcze inny bedzie odrobaczal i wisywal. Mam nadzieje, ze to dozwolone, co????

No i co z ta legalizcja, czy jak toto zwal???? ratunku!

Wlasnie - Malutka! Jedziemy autem do Polski (ruszamy 29 pazdziernika), jesli sprawa aktualna, moze pomozemy? Planujemy byc w Polsce 30, bedziemy sie kierowac w strone Gdanska, ale nie wiem, gdzie bedziemy przekraczac granice.

Pozdrowienia serdeczne!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Właśnie Kamila to był mój główny zarzut do tego gościa--- niby jeździ i wozi zwierzęta a nie wie ile za psi bilet. A ja kilka razy robiłam sobie symulację ile by mnie kosztował bilet w Speed Ferries a w różnych terminach i cena za przewóz zwierzęcia zawsze była taka sama, więc po prostu podejrzewałam, że facet nigdy psa nie wiózł i że ja i Kora mamy być eksperymentem. A nie napisałam do Ciebie na GG bo od 17 X mam w PL mojego mężusia i mężuś naprawiał i odwirusowywał kompa (czyt. wgrywał na nowo windowsa i inne programy bo tak zawaliłam komputer trojanami, że już nic nie szło zrobić:oops: ) i kilka dni na tym zeszło bo komp musi być funkel nówka bo przed moim wyjazdem będzie sprzedany.

Co do tej strony w Twoim paszporcie to myślę, że UTAAP ma rację---- wpis nie musi być od tego samego weta, który pobierał krew. Może byc jakis inny, byle miał uprawnienia do wystawiania paszportów. Bo tam jest przecież, że "okazano mi urzędowy wynik testu serologicznego przeprowadzonego na próbce pobranej od zwierzęcia w dniu...." a okazać wynik to można każdemu wetowi z uprawnieniami. Bo przecież mogłoby się zdarzyć, że wet który pobierał krew wyjechał na drugi koniec świata albo nie daj Boże umarł i wtedy co--- badanie nieważne? Na pewno tak nie jest.

Karjo a co to za tajemnicza zmiana z karjo1 na karjo2????????:razz:[/quote]

Ok,dzieki.A ja wpadlam na zajebisty pomysl ale sama nie dam go rady zrealizowac.Mam kolesia-kierowce-ktory da sie wynajac na jazde do pl i spowrotem po mojego psa(ja oczywiscie jade z nim w ta i w ta strone).Czesto z nim jezdze na lotniska,ostatnio wczoraj jak wracalam z szefami z sherry wiec jest to pewny koles,bardzo zreszta w porzadku i wogole.Ma 7 osobowego chrystlera(nie wiem jak to sie pisze)i wszystko sie go wypytalam czy byla by tala mozliwosc :oops: No i mozliwosc jest tylko cena dla mnie nie do przelkniecia jesli mialabym jechac sama :placz: Piotrek -bo tak ma na imie-obliczyl ze paliwo wyjdzie okolo 500 funtow w dwie strony.W sumie nie bedzie go w domu 3 dni wiec powiedzial ze za 800 funtow nie ma sprawy- w cenie jest juz prom itp.Jest dobrym kierowca i do pl juz 3 razy autem jechal wiec nie ma problemu.Ja mu zalatwie w pl nocleg na moj koszt ale sa mi potrzebne osoby!!! gdyby nas bylo wiecej to sie bedzie bardzo oplacalo,tak mi sie zdaje przynajmniej :lol: To nawet nie musza byc osoby z psami,poprostu zeby ktos byl :roll: Napiszcie co o tym sadzicie,czy ktos by sie na to pisal itp.Termin do ustalenia jednak nie miedzy 12 a 21 listopada bo wtedy jest na wakacjach.Blagam,niech ktos sie znajdzie! :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']Kamila, a w jakim terminie chciałabyś jechać? Bo z tego co kojarzę to chyba jakoś teraz za niedługo, tak?[/quote]

No wlasnie tak jak napisalam Piotrek nie moze jechac miedzy 12-21 listopada bo jest na wakacjach wiec albo jeszcze przezd jego wyjazdem albo zaraz po jego powrocie.W zasadzie jest to uzaleznione od tego jak szybko znajde jakis chetnych...:oops: Wsciekla jestem na sibie ze wczesniej na to nie wpadlam :angryy: A ty kiedy planujesz?Przepraszam ze nie pamietam...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...