Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Kurde, tez mie jakos historia ominela, Minia dobrze ze sie Hera znalazla! To jest chyba najgorsze co sie jej moglo przytrafic, biedak jedzie taka dluga trase, z zupelnie obcymi ludzmi.... Jak to dobrze, ze ktos ja zlapal!! A RSCPA mnie w ogole nie zaskakuje, jak na organizacje pro-zwierzeca oni maja naprawde dziwna polityke..
Cala ta historia z kurierem akurat pasuje do tego co ja chcialam napisac. Jade do Polski na swieta, bede jechac kolo 19 (jeszcze nie kupilam biletow, moga nastapic zmiany o 1-2 dni), wracac gdzies kolo 2-3.01. Bardzo chetnie wezme pasazerow!! Jadac do Polski nie ma problemu z psem, tylko ze niestety raczej musialby byc to mniejszy pies.. Moj Yarpen zajmuje caly bagaznik, wiec Wasz pies musialby siedziec w klatce na tylnym siedzeniu. Rozmiar psa zalezalby wiec od tego w jak mala klatke sie zmiesci.
Koszt bylby oczywiscie podzielony rowno, cena za prom plus benzyna. Bede jechac z Edynburga do Poznania. Prom biore pod uwage albo Hull - Hook of Holland, albo Dover - Calais. Bardzo bylo by fajnie gdyby osoba jadaca ze mna miala prawko, na wszelki wypadek.... Rozeslijcie po znajomych. Moj numer: 079333 08273

PS. Moge tez wziac samego psa, jesli ktos ma taka potrzebe. Bardzo chetnie wzielabym jakas biede z Polski do UK. Moze ktos sie zdecyduje? Kwarantanna sie zmienia..... Jesli bedzie jechal sam pies, wlasnosc osoby z UK wezme jakies grosze za transport (oplata za psa na prom, moze z jakies extra £20). Jesli to bedzie biedak prosto ze schroniska, transport gratis!!

PS2. Moge tez wziac jakas paczke, czy 2, w zaleznosci od tego ile osob sie ostatecznie ze mna wybierze. Zastrzegam sobie jednak prawo otwarcia takiej paczki, nie chce sie obudzic na granicy z paczka pelna granatow albo kokainy... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nykea']Caly czas place tyle samo, 21 albo 24, jakos tak. Co jak na rodowodowego psa rasy olbrzymiej nie jest duza kwota. Oczywiscie life-time cover.[/QUOTE]

:crazyeye:
ja płacę w Animal Friends za doga 22
i to nie jest life time cover
nie wiem jakim cudem masz tak tanio ? zdradź tajemnicę ;)

straszna historia z tą sunią :( dlatego bym nigdy swojego psa nie puściła w trasę z obcymi ludźmi
wszystko się dobrze skończyło, a wiadomo jak mogło ... :( piesa miała duuuużo szczęścia i dobrych ludzi na swojej drodze

napiszcie potem co się udało załatwić z przewoźnikiem

Link to comment
Share on other sites

nykea dowiedzialabym sie wiecej na temat przewozu psa Europa-UK. Zmiany nie wejda z dnia na dzien i nowe przepisy wchodza od 1 stycznia i dotycza tych zwierzat, ktore rozpoczna procedure paszportu PO 1 stycznia. te zaszczepione PRZED ida starym systemem (dane od weterynarza - bo chce przywiezc szczeniaka do UK). Czyli psa w nowym systemie bedzie mozna przewiezdz dopiero po 21 stycznia

A co do petycji to wcale mnie to nie dziwi, jak zawsze marudza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zooza']nykea dowiedzialabym sie wiecej na temat przewozu psa Europa-UK. Zmiany nie wejda z dnia na dzien i nowe przepisy wchodza od 1 stycznia i dotycza tych zwierzat, ktore rozpoczna procedure paszportu PO 1 stycznia. te zaszczepione PRZED ida starym systemem (dane od weterynarza - bo chce przywiezc szczeniaka do UK). Czyli psa w nowym systemie bedzie mozna przewiezdz dopiero po 21 stycznia

A co do petycji to wcale mnie to nie dziwi, jak zawsze marudza[/QUOTE]

czyżbyś zdecydowała się na powiększenie rodzinki? ;) jak tak to gratuluję decyzji ja się obawiałam trochę trzeciego pas ale teraz wiem ,że to była dobra decyzja

Link to comment
Share on other sites

Hej ;) tak się składa że ja również chciałabym koło lutego przytargać do UK swojego psa...tylko nie wiem jak to się ma,ale ze względu na zmianę przepisów dot.zniesienia kwarantanny nie robiłam badań. Cyzli rozumiem że jeśli zostałaby zaszcepiona 1 stycznia 2012 to już 22 stycznia mogłabym z nią jechać tak ? Będe miala jeszcze do Was kilka pytań ale to z czasem ;) chciałabym zeby wszystko po kolei było załatwione jesli chodzi o przywóz tu psa a przede wszystkim bez problemów!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czy ktoś miałby ochotę zakupić kalendarz z dogami?
Dochód z kalendarza w całości przeznaczony na [URL="http://www.ratujemydogi.org/"]fundację pomagającą dogom niemieckim[/URL]
Cena : 35zł

Wym 24x16cm kalendarz stojący na papierze pocztówkowym. Odcinając kalendarium uzyskamy zgrabną pocztówkę (z tyłu nadruk) którą możemy posłać komuś bliskiemu.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ynoE8Yh0gPU/TsO5L4Z4fFI/AAAAAAAAET8/ugQhed5vup8/s600/kalendarzyk.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ZCc0fTd4Mww/TsO5NE0zKzI/AAAAAAAAEUE/U5zmxTKE45k/s500/maj.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-L6fZ0VFy-R0/TsO5MoBzeNI/AAAAAAAAEUA/wHRQatUm9t4/s500/listopad.jpg[/IMG]

dajcie znać tu lub na priv jeśli ktoś chętny
bo kilka osób kupuje i szukamy więcej chętnych co by wysłać wszystko razem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cała Ona *']Hej ;) tak się składa że ja również chciałabym koło lutego przytargać do UK swojego psa...tylko nie wiem jak to się ma,ale ze względu na zmianę przepisów dot.zniesienia kwarantanny nie robiłam badań. Cyzli rozumiem że jeśli zostałaby zaszcepiona 1 stycznia 2012 to już 22 stycznia mogłabym z nią jechać tak ? Będe miala jeszcze do Was kilka pytań ale to z czasem ;) chciałabym zeby wszystko po kolei było załatwione jesli chodzi o przywóz tu psa a przede wszystkim bez problemów![/QUOTE]
Wyglada na to, ze wszystko sie zgadza. Bylam jakis temu u wet z moja Gajka na szczepienie, o ktorym zapomnialam (mialam juz nie isc, wiedzac ze przepisy sie zmienia od stycznia a ja i tak do PL nie jechalabym wczesniej niz pozna wiosna; ostatecznie poszlam, bo ktos tu na watku 'postraszyl', ze psy ktore rozpoczely starym systemem to tak juz musza do konca co roku...). W kazdym razie, wet mi poradzil poczekac z tym szczepieniem do stycznia, na wypadek, gdyby na granicy ktos niedouczony chcial robic mi problemy - futro bedzie wiec miec szczepienie poczatek stycznia, tak zeby nie bylo watpliwosci na granicy ze to szczepienie liczy sie juz wg nowych przepisow.

Link to comment
Share on other sites

POdpiszcie.. jak macie moment

[QUOTE][B]Animal cruelty convictions should have higher penalties[/B]

Responsible department: Ministry of Justice
Under the Animal Welfare Act 2006, the maximum fine for animal cruelty & welfare offences is £20,000. The maximum term of imprisonment is 6months (3months). In the majority of cases where convicted - the person rarely even gets a noticeable fine due to an ingrained attitude by the courts towards either those on low income or animal crime itself. All animal cruelty cases - even the most serious are only heard at Magistrate level, hence the limit on sentencing handed down - should this barrier exist? Magistrates knowledge is normally limited to experiences brought before them. The use & enforcement of animal bans is weak & rarely for life. I propose the following to HM government: 1. Raise the maximum fine to £50,000. 2. Raise the maximum imprisonment to 10yrs (5yrs). 3. Magistrates to complete a one day course given by an organisation such as the RSPCA to aid them. 4. Enforcement is difficult, none the less, life bans should increase. Thank you for supporting this petition.
[/QUOTE]

[URL]https://submissions.epetitions.direct.gov.uk/petitions/12962[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nikt tutaj nigdy nie wymagal szczepienia psa co roku. To Polska ma taki chory wymog. Kora idzie starym systemem i bedzie miala nastepne szczepienie w marcu 2013, bo do tego czasu wazne jest jej poprzednie szczepienie. Hannibal pojdzie nowym systemem, bo kiedy chcielismy zaczynac procedure to wlasnie wyplynela wiadomosc o zlagodzeniu przepisow i nie bylo sensu robic "po staremu", bo "po nowemu" bedzie duzo taniej. Ale tez bedzie szczepiony co 3 lata. Tyle jest wazna szczepionka i nie widze powodu zeby mu rozwalac uklad immunologiczny szczepiac go co roku.
Na razie chyba wszyscy sie troche stresujemy, ale jak tylko zacznie po nowym roku przybywac do UK "nowy narybek", ktory nie przechodzil kwarantanny to chyba wszyscy sie juz uspokja i uwierza w zmiane przepisow. Nie ma sie tez co bac "niedouczonych" na granicy, poniewaz tutaj prawo jest prawem i nie ma sytuacji, ze kazd urzednik interpretuje je sobie inaczej. Na granicy jest przewaznie wiecej niz jedna osoba i mozna prosic o druga opinie, dzwonic do defry itd. Zreszta mam wrazenie, ze tutejszym urzednikom niespecjalnie zalezy na tym, zeby komus bardzo utrudniac zycie. Jesli wszystko jest zgodne z prawem, to wpuszczaja do tego jukejskiego raju:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Sylwia-Kora[/B], masz racje odnosnie tego szczepienia co roku tutaj (zle napisalam wyzej, chodzilo mi o koniecznosc ponownego testu i kwarantany, gdyby szczepienie bylo 'nie w pore' - tak zrozumialam ktorys z poprzednich postow). Nam termin wypadal w zeszlym miesiacu i zorientowalam sie kilka dni po terminie...

Co do ewentualnego niedouczenia pracownikow na granicy, to byla sugestia ze strony veta, aczkolwiek moi znajomi mieli problem (jakies 5 lat temu) z przywiezieniem wlasciwie zaszczepionego/przestestowanego/odrobaczonego psa, we wlasciwym czasie po ukonczeniu kwarantanny, dlatego ta sugestia akurat wydala mi sie uzasadniona.

Link to comment
Share on other sites

Jejuniu, Zara jak 'rasowa' kocia matka ;P!

Czy ktos ma sprawdzony domowy sposob na hot-spota? Zrobil sie Gajce pare dni temu, byl tylko lekko zadrapany, psica malo sie nim interesowala i jeszcze przed wczoraj myslalam ze sam sie wygoi, ale wczoraj zaczela sie drapac i go sobie rozwalila, chodzi dzis caly czas z 'biedna' mina bo jej nie pozwalam :/ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...