Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='Pipi']Przygarnęłaś???? to u Was tez sa bezdomne psy?
Chciałabym poprosić kogos o wyjasnienie, jaka jest sytuacja zwierzakow w Anglii? Moj syn mowi, ze nie widzial ani jednego psa, ktory walesałby sie po Londynie. Mąż mowi, ze tylko duzo lisow jest w miescie, w parkach, a psa tez nie widzial.
Jak tam jest? są Schroniska?
Moje dzieci mieszkaja w Londynie i namawiaja mnie na przyjazd, bo mowia, ze bede mogla zyc spokojnie i nie bede martwic sie o zwierzaki, bo tam nie ma takiego problemu. Czy to prawda?
Jesli tak, to moze warto zaczac szukac naszym polskim zwierzakom nowych domow w Anglii?[/QUOTE]

Przygarnęłam ;) kobitka szukała domu dla psa bo się rozstali z mężem i pies siedział w ogrodzie, sam, bez kogokolwiek po min12h na dobę.
Schroniska, jak najbardziej są, bo nieodpowiedzialnym właścicielom czasami zabierane są psy, ale wałęsającego się psa (bezpańskiego) jeszcze nie spotkałam. Czasem pies sąsiadów da dyla ale wtedy wszyscy go szukamy. Czytałam kiedyś wypowiedź dziewczyny która znalazła przy swoim domu karton z dwoma szczeniętami, czyli że również i tu się to zdarza, za to sprawnie działają różne organizacje niosące pomoc psim biedom. Żeby adoptować psa ze schroniska trzeba wypełnić formularz i dołączyć dokument z administracji budynku lub właściciela domu że wyraża zgodę na posiadanie przez nas psa, później umawia się na spotkanie przedadopcyjne z przyszłym nowym właścicielem i zapoznaje się z nim pieska - jeżeli wszystko przebiega w prawidłowy sposób, nabywca wpłaca na rzecz schroniska określoną kwotę (u nas w Battersea to Ł105 za psa i chyba Ł65 za kota) i dostaje się zwierzaka. Dołączają książeczkę zdrowia, 4 tygodniowe ubezpieczenie, chip, obrożę + smycz i możliwość leczenia zwierzaka u schroniskowego weta przez 3 miesiące od wzięcia go ze schroniska. Dają także różne publikacje na temat wychowania zwierząt, gdzie i jak ubezpieczyć, wytrenować, ocenić u behawiorysty itp :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kaska751117']Przygarnęłam ;) kobitka szukała domu dla psa bo się rozstali z mężem i pies siedział w ogrodzie, sam, bez kogokolwiek po min12h na dobę.
Schroniska, jak najbardziej są, bo nieodpowiedzialnym właścicielom czasami zabierane są psy, ale wałęsającego się psa (bezpańskiego) jeszcze nie spotkałam. Czasem pies sąsiadów da dyla ale wtedy wszyscy go szukamy. Czytałam kiedyś wypowiedź dziewczyny która znalazła przy swoim domu karton z dwoma szczeniętami, czyli że również i tu się to zdarza, za to sprawnie działają różne organizacje niosące pomoc psim biedom. Żeby adoptować psa ze schroniska trzeba wypełnić formularz i dołączyć dokument z administracji budynku lub właściciela domu że wyraża zgodę na posiadanie przez nas psa, później umawia się na spotkanie przedadopcyjne z przyszłym nowym właścicielem i zapoznaje się z nim pieska - jeżeli wszystko przebiega w prawidłowy sposób, nabywca wpłaca na rzecz schroniska określoną kwotę (u nas w Battersea to Ł105 za psa i chyba Ł65 za kota) i dostaje się zwierzaka. Dołączają książeczkę zdrowia, 4 tygodniowe ubezpieczenie, chip, obrożę + smycz i możliwość leczenia zwierzaka u schroniskowego weta przez 3 miesiące od wzięcia go ze schroniska. Dają także różne publikacje na temat wychowania zwierząt, gdzie i jak ubezpieczyć, wytrenować, ocenić u behawiorysty itp :)[/QUOTE]
zgadzam sie w 100%
a odnosnie spacerow to bardzo chetnie,ja mieszkam na pollards hill,mitcham i mam 7-mio mies sunie staffika

Link to comment
Share on other sites

z tego co ja się orientowałam wziąć psa ze schronisku tu w Anglii nie jest wcale tak łatwo ankieta i spotkanie to drobnostka w porównaniu z wymogami jakie trzeba spełnić żeby adoptować psa. Ja odpadłam w przedbiegach ponieważ pracuję 8 godzin dziennie i nie mam własnego mieszkania.

Link to comment
Share on other sites

no z tego co wiem to wymogi sa bardzo duze,staly dochod i to nie niski,pies nie moze byc za dlugo sam w domu ,no a z tym mieszkaniem to jest tak jak pisalas,albo zgoda wlasciciela domu albo (najlepiej) wlasny dom,no i psy w wiekszosci oddaja tylko tam gdzie sa dzieci powyzej 13 roku zycia,moje byly za male (10 i 6) wiec to mnie wykluczalo od razu

Link to comment
Share on other sites

Minia19 wszystko zalezy od schroniska.
Jak sprawdzalam jedno w Bham - tez bym odpadla. Ale skontaktowalam sie z naszym miejscowym (Tamworth i okolice) i tu juz lepiej. Dochod mamy sredni (oboje pracujemy z tzem) dom wynajmujemy, od razu napislam ze czasami pies musi zostac UWAGA!! 12 godzin sam. I mnie nie odrzucili. Ale za to duzo mowilam o szkoleniu, spacerach, odpowiedzialnosci za poczynania psa.
Z ciekawosci zapytalam sie tez o dzieci - i tu tez nie ma problemu - nawet przy 6-latku. Powiedzieli ze wszystko zalezy od danej osoby i konkretnego psa.
ps - psow przybywajacych do schrona sa ogromy. Niestety wieksza czesc zostaje uspiona po 7 dniach kwarantanny

Link to comment
Share on other sites

ja jestem w trakcie adopcji psa z Polski to co się w naszym kraju dzieje z bezdomnymi psami przechodzi ludzkie pojęcie i w przyszłości dopóki będę zmuszona żyć tu w UK i będę mogła adoptować kolejnego psa będzie to jakaś nasza polska bida

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze wpłacam w Global Money Express bo jest tanio przelew tylko 1,50 bez względu jaką kwotę wysyłasz. Z banku nigdy nie robiłam przelewu bo mi mówiono ,że drogo bardzo.
Dziękuję Ci UTAAP za zainteresowanie Dinusiem i pomocą będę wdzięczna za najdrobniejszą nawet kwotę.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem nawet jak trafilam na ten watek, jakos przypadkiem i nawet nie doczytalam do konca, ale widze ze dziewczyna jest w tarapatach, a ja akurat mam jakis grosz na koncie, wiec pomyslalam, ze na cos dobrego troche dam zanim wogole sie rozplynie :P. Dzieki, sprawdze ten Global Money Express.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Kaska751117, czy w takim razie braliscie psa z Battersea?[/QUOTE]

Nie, nie mieliśmy szansy - moja córcia jest za mała, niestety, wg ich zasad, a poza tym nie polecają labradorów do domu z dziećmi poniżej 13 r.życia za to proponowano nam bull teriera i chichuachua ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']Koniec wkarantanny od stycznia 2012

[url]http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30/new-rules-pet-passports/[/url][/QUOTE]
wlasnie tez sie dowiedzialam - juhuuu!!

[quote name='Kaska751117']Nie, nie mieliśmy szansy - moja córcia jest za mała, niestety, wg ich zasad, a poza tym nie polecają labradorów do domu z dziećmi poniżej 13 r.życia za to proponowano nam bull teriera i chichuachua ...[/QUOTE]
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='minia913']Ja zawsze wpłacam w Global Money Express bo jest tanio przelew tylko 1,50 bez względu jaką kwotę wysyłasz. Z banku nigdy nie robiłam przelewu bo mi mówiono ,że drogo bardzo.
Dziękuję Ci UTAAP za zainteresowanie Dinusiem i pomocą będę wdzięczna za najdrobniejszą nawet kwotę.[/QUOTE]
Widzialam ta firme w necie, ale czy to jest ta sama o ktorej Ty mowisz? Najmniejsza oplata za przelew to 3 funty, no i trzeba sie z nimi najpierw zarejestrowac, do czego potrzebna jest zatwierdzona kopia paszportu... to ta sama firma?

Link to comment
Share on other sites

raczej nie ja się nigdzie nie rejestrowałam poszłam i nadałam pieniądze od pierwszego nadania mają mnie w bazie danych i teraz jak idę to podaje tylko nazwisko pieniądze dochodzą najpóźniej na drugi dzień u mnie w Hounslow ta firma ma siedzibę w sklepie mleczko będę tam w niedzielę to mogę zapytać i ich punkty u Ciebie w Kent

Link to comment
Share on other sites

chyba to jednak ta sama firma, bo ta ktora znalazlam, ma wlasnie swoje punkty w sklepach Mleczko. Wg tego co podaja, najnizsza oplata za przelew (na konto zlotowkowe) wynosi 3 funty
[URL="http://www.globalmoneyexpress.com/ServicesPL.aspx"]http://www.globalmoneyexpress.com/ServicesPL.aspx[/URL]
a zeby przeslac pieniadze, trzeba sie zarejestrowac i dostarczyc m.in. uwierzytelniona kopie dokumentu tozsamosci
[URL="http://www.globalmoneyexpress.com/SendingPL.aspx"]http://www.globalmoneyexpress.com/SendingPL.aspx[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']Koniec wkarantanny od stycznia 2012

[url]http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30/new-rules-pet-passports/[/url][/QUOTE]

jupiiiii !!!
dzisiaj szukałam coś dla znajomej na DEFRA i też zobaczyłam
bardzo się cieszę
to tyle nowych możliwości, że aż strach się bać :) :) :)

mówiła mi też polka w parku ale coś jej nie wierzyłam
a dziś na własne oczy się*przekonałam

może nareszcie angielscy hodowcy zaczną kryć za granicą
polacy będą mogli adoptować psy z polskich schronów
a mnie będzie kusił kolejny szczeniaczek z polski :diabloti:

no bajka :)

Link to comment
Share on other sites

To ja bym chciała wejsc w tryb adopcji do Londynu. Moze bede mogła pomagac np w przewiezieniu w jedna lub w druga stronę jakiegos pieseczka, lub wyadoptowac ktoregos z moich tymczasow? kiedys w przyszlosci. Jakby co, to jestem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...