Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='R-oy']Zdaje sie, ze £70 za glowe (niezaleznie od tego czy ludzka czy psia :)).[/QUOTE]

Na razie nie mogę tego stwierdzić ponieważ nie mogę nikogo znaleźć kto by mnie zabrał z Pabianic czy tez z Łodzi, bo wszystkie busy jakie znajduję jeżdżą bardziej z południa..POMOCY!!!
Może ktoś z was ma jakieś namiary na bus z Łodzi który przewiezie nas z psem?
Swoja drogą nie myślałem że będzie z tym taki problem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cariolan']Na razie nie mogę tego stwierdzić ponieważ nie mogę nikogo znaleźć kto by mnie zabrał z Pabianic czy tez z Łodzi, bo wszystkie busy jakie znajduję jeżdżą bardziej z południa..POMOCY!!!
Może ktoś z was ma jakieś namiary na bus z Łodzi który przewiezie nas z psem?
Swoja drogą nie myślałem że będzie z tym taki problem...[/QUOTE]

Ja nie jechalem z poludnia....

Link to comment
Share on other sites

zapytaj tu oni zabierają z każdego miejsca w Polsce i w Anglii
[url]http://www.mojawyspa.co.uk/ogloszenia/20/121551/TRANSPORT-POLSKA-ANGLIA-MOTORY-MEBLE-AGD-RTV[/url]
Moja córka z nimi jechała dwa razy i była zadowolona na ich wizytówce nie pisze nic o zwierzętach ale zapytać nic nie kosztuje.
Dużo firm się ogłasza ,że jedzie z jakiegoś wybranego miejsca w Pl ale wożą od drzwi do drzwi musisz po prostu zadzwonić i zapytać.
Ja na tamtych wakacjach jechałam z firmą z Lublina i na ich stronie było napisane ,że jadą na trasie Lublin -Londyn ,a krążyli po całej Polsce jak Hitler po Europie.

Link to comment
Share on other sites

Witam :).
[SIZE=3][COLOR=magenta][B][COLOR=red]SZUKAM KOGOŚ DO WIZYTY PRZEDaDOPCYJNEJ:[/COLOR][/B][COLOR=red]
[B]Wielka Brytania,
[/B][/COLOR] [/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=red]Coventry – miasto w środkowej [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Anglia"]Anglii[/URL], koło [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Birmingham"]Birmingham[/URL] !
Czy ktoś mógłby jakoś pomóc ?
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dogo07']Witam :).
[SIZE=3][COLOR=magenta][B][COLOR=red]SZUKAM KOGOŚ DO WIZYTY PRZEDaDOPCYJNEJ:[/COLOR][/B][COLOR=red]
[B]Wielka Brytania,
[/B][/COLOR] [/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=red]Coventry – miasto w środkowej [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Anglia"]Anglii[/URL], koło [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Birmingham"]Birmingham[/URL] !
Czy ktoś mógłby jakoś pomóc ?
[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]
hehe widzę ,że i na wyspę macki dogo zaczynają docierać ;) super , że chcecie wydać psa i mieć pewność ,że dobrze trafi ale wydaje mi się ,że jak ktoś się decyduje czekać na psa minimum 7 miesięcy to nie bierze go po to żeby mu krzywdę robić. Psów na sprzedaż za grosze jest od groma wydaje mi się ,że taniej wyjdzie kupić tu niż przechodzić w PL te wszystkie procedury, które nie są tanie plus utrzymanie psa w PL w czasie kwarantanny i transport. Uważam ,że jak ktoś się decyduje na cały ten cyrk to nie po to żeby zrobić psu krzywdę.
Jeżeli się mylę to mnie wyprostujcie :)

Link to comment
Share on other sites

Minia913, ludzie są naprawdę różni, a za granicą są prowadzone doświadczenia na zwierzętach , coś okropnego :( :( :(.
Dlatego żeby móc spokojnie spać i wiedzieć że wybrało się dla psa dobry dom, potrzebne jest spotkanie adopcyjne, zresztą zarówno w kraju jak i za granicą trzeba się kierować tymi samymi zasadami przy adopcji, jeśli się chce naprawdę pomagać psom.
Takie jest moje zdanie.
W każdym razie osoba już jest i dziękuję za to :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Minia913, ludzie są naprawdę różni, a za granicą są prowadzone doświadczenia na zwierzętach , coś okropnego :( :( :(.
[/QUOTE]

Tu psiaka mozna naprawde za grosze znalezc do wyboru do koloru, zgadzam sie z Minia, ktos kto decyduje sie na takie procedury.. musi wiedziec co robi i naprawde musi mu/jej na psie zalezec.

Na wizyte moga sie ludzie ustawic zeb robic dobre wrazenie... ale... dobrze ze kogos znalezliscie na ta wizyte.....


Jakie psie do NAS to przyjezdza?

:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emigrantka']zgadzam sie z Minia, ktos kto decyduje sie na takie procedury.. musi wiedziec co robi i naprawde musi mu/jej na psie zalezec.
[/QUOTE]

Juz jednemu psu tutaj, ktorego wlasciciele przeszli wszelkie procedury i wydali kupe kasy szukalem nowego domu bo... siedzial na poddaszu i wychodzil na dwor raz na jakis czas... W Polsce takich sytuacji mialem tez kilka, ludzie zachwyceni, super, wydali kase, czekali itd a potem pies w tragicznym stanie ratowany w ostatniej chwili... Wizyty przed i poadopcyjne sa NIEZBEDNE! One rowniez nie daja 100% pewnosci ale... takiej pewnosci nie maja nawet ludzie oddajacy dzieci do adopcji, rodzicow czy dziadkow do domow opieki itd.
Swego czasu slyszalem o psach wyadoptowywanych do Niemiec z ktorymi potem krecono filmy........... :( Ostroznosc i subtelna kontrola jest porzadana.

Link to comment
Share on other sites

Pewności 100% nigdy nie ma, wiadomo, ale jeśli można zachować jakieś środki ostrożności, sprawdzić jak faktycznie wyglądają warunki w jakich ma mieszkać pies, porozmawiać z ludźmi, którzy będą jego opiekunami, to trzeba to wykorzystać.

Link to comment
Share on other sites

witamy! powiedzcie mi kochani, jak to jest na promie? bo ostatnio doszły mnie słuchy że zostawiając psa na promie w aucie pies musi byc w klatce? i po jakim czasie mozemy jechac do polski od pobrania krwi? bo ze do anglii to wiem ze musi minac 6 mies. .. wybieramy się koncem sierpnia i zabieramy psine , ......

Link to comment
Share on other sites

cariolan - spróbuj skontaktować się z autobajer'em oni jeżdżą z białegostoku( [URL="http://www.autobajer.com.pl/"]www.autobajer.com.pl[/URL] ) lub PolAng ( [url]http://www.polang.go3.pl/oferta.html[/url] ) ja osobiście miałam przeboje podczas podróży z nimi, ale inni jechali i było wszystko normalnie, ale oni właśnie jeżdżą przez łódź jakby co.
Emi i jak tam twoja Zara uspokoiła się??
My na koniec czerwca jedziemy do PL po zwierzyniec :D troche hardcorowo bo w czwartek wyjazd i w sobote powrót i tylko mój TŻ będzie prowadzić :/

Ktoś z Was ma orientacje jak to wygląda tu w Anglii z kredytem na mieszkanie?

Link to comment
Share on other sites

znajomi wzieli niedawno dom na kredyt, nowe budownictwo, jako pierwsi własciciele, byli sprawdzani (zdolnosc kredytowa) (długi i takie tam), musieli wpłacic na wstepie jakies 10 000f, ich dom kosztowal 150 000 nie mowiac o odsetkach. ogolnie byli zadowoleni bo idac do developera, agencji ....... oni zalatwiają Ci kredyt i wszystko co jest niezbędne oczywiscie za opłatą........ nie wiem ile im wyszlo z odsetkami w kazdym razie płacą miesiecznie 400f czy 500f bo to mozna sobie ustalic

Link to comment
Share on other sites

Gii, w aucie na promie psa zostawiasz dowolnie. W trakcie transportu, ze zwyklego rozsadku i przez wzglad na bezpieczenstwo pies powinien byc w bagazniku z kratka oddzielajaca od siedzen/transporterze/szelkach wpietych jak pasy bezpiecznstwa.
Na niektorych liniach promowych sa boksy dla zwierzat na pokladzie, nie korzystalam.
Badania krwi nie sa wymagane do podrozy po EU, poza Wyspami Brytyjskimi i czesciac Skandynawii, do Pl jedziesz majac aktualne szczepienie na wscieklizne, minimum 21 dni od pierwszego klucia liczac.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję karjo , moj pies zawsze jezdzi w szelkach i tez tak pewnie będzie w przypadku podróży do polski, wolałabym żeby jechała w ,,bagażniku" za kratką ale nie mam takiej mozliwosci bo mam bmw ewentualnie moze jechac w bagazniku za ,,szybą":lol: no ale na to się nie pisze ....
a czy ktoś wie jakie linie promowe mają te boksy i jak to wygląda? to pierwsza nasza podróz do polski i jakoś boje sie zostawic psa samego w aucie....

Link to comment
Share on other sites

Wrzuc w google promy UK-kontynent i poczytaj na stronach kolejnych przewoznikow, chyba tak bedzie najszybciej.
Co do zostawiania psa, przetestuj najpierw na krotkie okresy czasu przed podroza, z zostawianiem smakow, po wyspacerowaniu.
Nasz weteran spokojnie zostaje wyspacerowany przed wjazdem na prom, potem dostaje gnata/kongo/ cos do zucia i luzak kima cala przeprawe, czasem mruczy, ze za wczesnie doplywamy.
A bralas pod uwage opcje tunelu, krocej, siedzisz w aucie z psem, moze to Was uspokoi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='c.a.s.s.i.e']pollards hill,mitcham,calkiem niedaleko,na mitcham jest fajny duzy park[/QUOTE]

Cassie a moze wpadniesz tutaj w sobote
[url]http://www.friendsofnorwoodpark.co.uk/section504707_180273.html[/url]
Ja napewno bede z psiakami i powinna byc fajna zabawa, oczywiscie innych tez zapraszam ale dla was pewnie za daleko...

Link to comment
Share on other sites

z mila checia bym wpadla,moze byc super,ale na chwile obecna nie jestem pewna czy bede miala na jutro auto ,bo nie wiem czy moj maz bedzie jutro pracowal a z cassie i dwojka dzieci autobusami sie pchac to nie bardzo,ale postaram sie,dziekuje bardzo za zaproszenie i mam nadzieje do zobaczenia,pozdrawiamy serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='c.a.s.s.i.e']z mila checia bym wpadla,moze byc super,ale na chwile obecna nie jestem pewna czy bede miala na jutro auto ,bo nie wiem czy moj maz bedzie jutro pracowal a z cassie i dwojka dzieci autobusami sie pchac to nie bardzo,ale postaram sie,dziekuje bardzo za zaproszenie i mam nadzieje do zobaczenia,pozdrawiamy serdecznie[/QUOTE]

Wysle ci zaraz na pw moj numer telefonu, jakbyscie mieli jak wpasc to dzwon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...