Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

U nas najlepiej się sprawdza BC rybny - Hexa ma sierść super, lśniącą, nie wypada w tak ogromnych ilościach i ładnie trzyma linię nawet jak ją zostawię na 2-3 tygodnie samą u rodziców ;). Na BC large breed sierść się zepsuła, pies utył i kupy również były nieciekawe. Podejrzewam, że jagnięcina jej nie służy, bo inna karma z jagnięciną też spowodowała problemy z sierścią. Chciała bym spróbować coś innego rybnego, ale boję się że znowu pies się zacznie sypać :roll:.
Młoda jest niejadek, ale BC rybnego jakoś chętniej je niż Pro Plan z rybą czy Brita Active. Tata jej czasami polewa oliwą/olejem i wtedy nawet zdarza się że zje całą michę. Pro Plan czekał 3 dni w misce, nawet polany olejem z ryby (trzeciego dnia nie jedzenia) nie był na tyle atrakcyjny żeby pies raczył zjeść i musiałam wywalić bo zapach był dla mnie nas nie do zniesienia :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Prawda taka, że zmieniając psu karmę co i róż nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak ona na niego oddziaływuje tak na prawdę. U mnie również nie ma opcji, żebym ja zmieniała karmę bo psu nie smakuje heheh no chance. Kiedyś jeszcze próbowały kombinować, ale teraz smakuje im każda karma...
Ale u mnie w domu nie ma dokarmiania piesków, dosmaczania, zostawiania miski bo a może zje potem... itp
Rano jest śniadanie - godz. 6.50 (zanim wyjdę do pracy) i wieczorem ok. 19 jest kolacja... i bez różnicy co włożę do miski - czy to wołowinka, czy korpusik, czy Acana Light and Fit (w ogóle nie pachnie ta karma jest tak mało apetyczna, że bardziej sie nie da chyba) - wszystko znika w 30 sekund.

Co do BC, ja wiele razy dostawałam ta karmę gdzies w gratisach, na zawodach itp, ogólnie smakowała im bardzo - ale im jak już wspomniałam wszystko smakuje, o sierści nic nie powiem bo nie jadły dłużej niż miesiąc, a to zdecydowanie za krótko żeby się wypowiedzieć, ale kupy były mikrusie ;)
Moje jadły Brit Care Adult, i Brit Care Senior

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Brit Care - karma bardzo dobra , sierść ok , qpy małe , żęro bąków . Wszystko w normie się mieści :) Ja i moje psy polecamy z czystym sumieniem . Z resztą jest to karma Super Premium nie tylko dlatego , że tak ktos palna ale dlatego , że naprawdę taka jest dobra :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ale nie używam na karmę, bo tata marudzi że mu niewygodnie się otwiera i woli w worku karmę trzymać. Pojemniki są metalowe, solidne, ale przy kurierze trzeba sprawdzić czy nie jest pogięty i poobtłukiwany bo mi jeden przyszedł powyginany i z odpadniętym dnem :mad:. Na psie akcesoria pojemnik sprawuje się super ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='evl']Dziewczyny, ma któraś z Was pojemnik britowy na BC? On jest metalowy czy jaki? Dobrze się sprawuje?[/QUOTE]

Mam, uzywam, jest taki sam jak z puriny pro plan jesli to w czyms pomoze ;) generalnie w porzadku, ladnie wyglada, ale zdecydowanie szczelniejsze sa plastikowe (i mniej efektowne)
I metalowy;)

Link to comment
Share on other sites

Nie uszkodzone! To wina kuriera ;) Wiadomo przeciez co sie dzieje z paczkami podczas transportu, oni rzucaja, kopia, wala gdzie popadnie a te pudla sa z miekkiej blachy i sie wyginaja ;) Ale przeciez bez problemu mozna wyklepac odpowiedni ksztalt ;) Ja tak mialam i z pro planem i tym britem

Link to comment
Share on other sites

Mi też przyszło wiadro powyginane ale jakoś nie spodziewałąbym się , że przyjdzie w stanie nienaruszonym skoro paczki z naklejkami "szkło" są rzucane to co tu się spodziewać po jakiejś przesyłce ze sklepu z akcesoriami dla zwierzów ;) To właśnie Polska i nasze kurierskie przesyłki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na mojej westce (alergia na kurczaka) Brit z jagnięciną ani Brit z dziczyzną się nie sprawdziły. Po bricie z jagnięciną się drapała, tego z dziczyzną w ogóle nie chciała jeść. Ta karma ma w składzie jajko, a to w sumie białko kurze, więc nie najlepsze dla psów z nietolerancją na kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzień dobry :)

Skarmiłam już prawie dwa 12kg worki BC Medium Breed Lamb&Rice... Zastanawiam się nad "zmianą smaku" ;), jak myślicie? Z łososiem będzie OK? Zmiany karmy w obrębie jednej firmy chyba nie są jakieś radykalne dla psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Dzień dobry :)

Skarmiłam już prawie dwa 12kg worki BC Medium Breed Lamb&Rice... Zastanawiam się nad "zmianą smaku" ;), jak myślicie? Z łososiem będzie OK? Zmiany karmy w obrębie jednej firmy chyba nie są jakieś radykalne dla psa?[/QUOTE]

mój pies na zmianę karmy zawsze reagował biegunką, ale przy zmianie smaku nic mu nie było, więc powinno być dobrze

Link to comment
Share on other sites

Ja z łososia przeszłam na adult medium i nie było problemów u psów, więc o ile nie masz wrażliwca to śmiało możesz próbować :)

Jestem bardzo zadowolona z Brita Care - wszystko idealnie (sierść, kupki, aktywność psów, smakowitość), poza ceną, która mogłaby być niższa ;) Bo to jednak 12kg karmy w worku, a nie 15...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja bym chciała zasięgnąć od Was rady, gdyż dotychczas karmiłam Pedigree ale podobno jest straszny więc odstawiłam, na razie kupuję Friskies Puriny ale chcę przejść na Brit.
I chciałam się zapytać czy to dobra karma bo jest tania i to dla mnie plus ale czy dobra? I czy w Warszawie znajdę tę karmę?

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię psa BC z łososia&ziemniaków. Próbowałam royala dla onków, dla dużych ras, weterynaryjnego, Eukanuby, Pro Plana - po wszystkich pies miał jasne, rzadkie odchody.
Brit Care jest jedyną jak do tej pory karmą po której wszystko jest ok z żołądkiem, a sierść też ładna. Także z mojej strony polecam.
A ceny nie są aż tak koszmarne jak np. Royala, nie mówiąc o karmach weterynaryjnych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']
I chciałam się zapytać czy to dobra karma bo jest tania i to dla mnie plus ale czy dobra? I czy w Warszawie znajdę tę karmę?[/QUOTE]
Moim zdaniem dobra, dość tania i powszechnie dostępna. Większość sklepów internetowych ją ma. Ja polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...