Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

czy czyjś psiak miał problemy po bricie care? :roll: mój pies je ją jakieś dwa tygodnie w sumie, początkowe dni to przestawianie z gotowanego na tego brita, dopiero od 4 dni jadł samo suche, ale zaczęły się biegunki. wet twierdzi, że prawdopodobnie psiak ma zbyt wrażliwy przewód pokarmowy dla samego suchego i pewnie coś w tym jest - póki dostawał choć trochę gotowanego jeszcze to kupki jak marzenie :P
kupiłam adult medium l&r, więc niby dla wrażliwców, ale widocznie nie dość delikatna :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']czy czyjś psiak miał problemy po bricie care? :roll: mój pies je ją jakieś dwa tygodnie w sumie, początkowe dni to przestawianie z gotowanego na tego brita, dopiero od 4 dni jadł samo suche, ale zaczęły się biegunki. wet twierdzi, że prawdopodobnie psiak ma zbyt wrażliwy przewód pokarmowy dla samego suchego i pewnie coś w tym jest - póki dostawał choć trochę gotowanego jeszcze to kupki jak marzenie :P
kupiłam adult medium l&r, więc niby dla wrażliwców, ale widocznie nie dość delikatna :-([/quote]

Mój pies żygał po tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja sucz je...od dwoch tygodni gdzies - zalatwia sie bardzo dobrze, nie drapie, przyjela karme bez porblemu - zero sensacji, nie bylo gazow etc. Nie wiem jak z sierscia - musi zjesc worek, zebym mogla cos powiedziec.
Wielkosc granulek - calkiem niezla (wersja large breed), ale jest cos co mnie szokuje - suka, odkurzacz od 6 lat zje wszystko...a tu juz dwa razy zostawila kilka kulek karmy rano - co normalnie nigdy jej sie nie zdarza.
Dawkowanie male - na plus

Link to comment
Share on other sites

mój pies przygodę z britem care zakończył zapaleniem trzustki, więc zareagował na tę karmę fatalnie. chociaż też nie obwiniam do końca karmy za wywołanie choroby, raczej za pogorszenie stanu trzustki czyli niejako - rozpętanie istniejącej od jakiegoś czasu cichej choroby.
psiaki, które dostały brita w spadku - o ile wiem są zadowolone ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przestawiłam swoje Pekiny na Brit Care Mini Adult Small i bardzo im służy.Chętnie ją jedzą, Karma ma bardzo małe granulki więc jeśli ktoś szuka bardzo drobnej , polecam.Żadnych problemów typu wymioty,biegunka itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Macie jakieś nowe spostrzeżenia co do karmy?Muszę swoje cavaliery przestawić z acany grasslands na coś..Niestety od jakiegoś czesu łzy i ślina robą i się brązowe i farbują psie ryjki.Myślałam właśnie o brit care z jagnięciną dla małych psów.Interesuje mnie ew.efekty specjalne typu drapanie,a także ogólna kondycja.
Dzięki za jakiekolwiek opinie
Pozdr.Aga

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Moim pekinom ta karma bardzo służy. Zaczęły ją jeść praktycznie od razu a innych karm (Acana, Orijen, Husse, Fitmin) nawet nie ruszyły. Też bałam się,że psy zaczną się drapać,albo że sierść będzie brzydka i matowa,ale nic takiego się nie stało.

Link to comment
Share on other sites

Mam w domu staffiki i yorka.
Wszystkie jadły Brita. Yorce najmniej smakował ale sierść była ok.
Biała suka zero drapania i co najważniejsze dla mnie zero zacieków na sierści i wycieków z oczu co się zdarzało na innych karmach z łososiem. Jagnięcina również ok.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad Britem Care, tylko jakim? Sucz niecałe 10kilogramów (dążymy do 9 :evil_lol: ), powiedzmy, że półdługowłosa, po Fitminie sensitive łosoś + jagnięcina niestety dalej łupież i drapanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Macie jakieś nowe spostrzeżenia co do karmy?Muszę swoje cavaliery przestawić z acany grasslands na coś..Niestety od jakiegoś czesu łzy i ślina robą i się brązowe i farbują psie ryjki.Myślałam właśnie o brit care z jagnięciną dla małych psów.Interesuje mnie ew.efekty specjalne typu drapanie,a także ogólna kondycja.
Dzięki za jakiekolwiek opinie
Pozdr.Aga[/QUOTE]
"Skarmiłam" jeden niezbyt duży worek tej karmy. Tylko jeden, bo Panu Psu nie bardzo podeszła ze względów smakowych (nie należy się tym sugerować, bo jemu po trzech dniach w zasadzie żadna sucha nie podchodzi), natomiast żadnych sensacji typu drapanie, łupież, mega kupska nie było. O kondycji nic nie mogę powiedzieć, bo to zbyt krótko trwało.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A moja wciąga BC Medium Breed [SIZE=1](no dobra, naciągane, bo nie wazy 10 kilo :eviltong:)[/SIZE] nosem ;)

Najlepiej byłoby mieć próbki różnych karm i zobaczyć, jak podchodzą konkretnemu psu. Moja suka od kwietnia jest na BC - poprawiła się sierść, skończyły się problemy z wielkimi, śmierdzącymi kupami (teraz jest kupa 2 razy dziennie, jak w zegarku ;)), drapaniem, łupieżem... Co prawda dostaje do tego warzywa, owoce, jogurt i oliwę, czasem jakiegoś gnata, ale ogólnie jestem z tej karmy bardzo zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Póki mieszka tylko ze mną to tak właśnie robię i dzięki temu wykańczamy worki 2,5 lub3 kg i jest ok...ale niestety teraz jesteśmy na wakacjach i nie ma mocy żeby ktoś widząc, że pies nie je, nie podał mu czegoś, co mu bardziej smakuje. Moje argumenty to jak grochem o ścianę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...