Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

Nie próbowałam, ale widziałam na wystawie w Poznaniu. Wszystkie wersje (szczeniaki, dorosle male, srednie i duze, activ oraz seniorki) sa jagnięco ryżowe + jest jeszcze wersja "all breed" łososiowa. Wadą myśle jest to, że sa robione ze świezego mięsa a nie z maczki co oznacza ze jest go mało w karmie, no i sa pakowane po 12 kg a nie 15 czyli wychodzi pewnie drozej za worek taki 12 kg niz 15 .... [URL="http://obchod.hafbezobav.cz/kat-12-BRIT-pro-psy.html"][B]TU[/B][/URL]gdzies na dole zaczynaja sie opisy po czesku ... Po polsku jeszcze nie widzialam nigdzie ani nic... Zobaczymy jak się pojawią ... no i jak to bedzie wygladac cenowo ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

asher mozemy polemizowac dlugo czy europejskie czy z USA lepsze karmy ale to nie miejsce na ta dyskusje.

Prawda jest tylko jedna, karmy czeskie sa daleko w tyle i za Europa i USA, więc na wszystko stamtad chocby nie wiem co pisalo na worku w opisie trzeba szczegolnie uwaznie patrzec.

Bo pokaz mi jakas super dobra karme z Czech. Napewno ani to Brit tym bardziej Calibra, Delikan, Dibaq......

Dlatego mowie sklad wyglada niezle tej Brit Care, ale wszystko okaze sie w praniu.

Sklad zwyklej Brit z jagniecina wesji Premium tez wyglada fajnie, a wielu psom nie sluzy zwyczajnie w swiecie.

Link to comment
Share on other sites

moje jedzą brit care super, karmiłem brit jagniecina premium ale dodawałem witaminki na stawy itp, ta nowa ma ochrone stawów odstawiłem witaminki dodatkowe i całkiem fajnie jedzą i wygladają, to dopiero 3 tyg ale jest ok. próbowałem i amerykańskich i te z górnej półki ale jakoś nie podeszły a i kasa kosmos,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czesi w karmach dogonili Europę.Cały czas coś ulepszają i nie stoją w miejscu.Brita exportują do Francji a tam rynek jest bardzo wybredny ,jeżeli chodzi o karmy.
W Usa cała gama karm to karmy poniżej Brita,i tylko nam dawnej Europie Wschodniej wydaje sie ,że to takie cudowne karmy bo z USA.
Wystarczy sprawdzić na ilu karmach z Usa są napisy mówiące "NO GMO".
Jest ich naprawdę niewiele.Reszta nafaszerowana jest składnikami genetycznie modyfikowanymi!!!
Brit dodatkowo ma bardzo male dawkowanie co zawsze świadczy o bardzo dobrej przyswajalności karmy.
Posiada certyfikaty jakości wydawane przez Niemiecką niezależną radę konsumentów!

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiscie nie jestem zadowolona :roll: Moja suka, która jest alergikiem i musi dostawac L&R badz rybke, karme jadla chetnie do tego nie mam watpliwosci, jednak szata wyglada po karmie nie najlepiej, zmatowiala i wypadala siersc a ma jej naprawde nie wiele. Teraz chwilowo jestem na PPP i wszystkow rocilo do normy.
Oczywiscie wiem ze innym psom moze sluzyc, ale juz wiem ze nie moim:shake:

pozdr.

EDIT jescze dodam....kupilam na sprobowanie te 2 kg wiec tak naprawde mala ilosc tej karmy...ale kondycja siersci spadla szybko

Link to comment
Share on other sites

Ogromny plus za uczciwośc(2 kg,jestem przekonany ,że to zbyt mała ilosc aby stwierdzić z całą pewnością ,ze karma jest zła.
Swego czasu,kiedy miałem 1 pieska (teraz 3)stac mnie było na karmę Biomil.Karmiłem przez 2 miesiące tą karmą.Pies cały czas robił duże miękkie kupki.Niestety okazalo sie,że to przyczyna robaków których nie było widać podczas wydalania.
Wcześniej już zdążyłem naopowiadać głupot jaki ten Biomil przereklamowany itd...:oops:.
Myślę,ze jest tak w wielu przypadkach,nakłada się inna przyczyna i zwalamy wszystko na karmę taką czy inną!!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]blaira [/B]jeśli stosowałaś L& R to tam chyba jest mączka drobiowa, w wątku o zwykłym Bricie tłumaczyliśmy z czeskiej strony skład bodajże Brit Care Activity L&R i właśnie na 2gim miejscu była maczka z ptaka. Może z tego powodu pogorszyła się sierść Twojego psiaka?

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie nie mogę się zdecydować, co teraz kupić: PPP czy Brita Care. Interesowała mnie ta wersja łososiowa.
Powoli jednak zaczyna mi się wydawać, że nowy Brit to żadna rewelacja. Ten premium w swojej klasie wypada nieźle cena/jakość, natomiast nowy nie powala na kolana ani ceną, ani jakością. No nic, mam jeszcze troszkę czasu, więc poczekam na kolejne opinie ;)

Link to comment
Share on other sites

Paczanga, nie ukrywam ze mnie zaskoczylas :crazyeye: Na to wyglada ze zamiast wierzyc ze L&R to L&R chyba zaczne czesciej czytac sklad :roll:

Moja suka byla akurat na rybce ale tez nie patrzylam na sklad:roll:
Jes nie dosc ze uczulona na kure, zoltko to tez jeszcze na owies i jeczmien:shake: reszty wymieniac juz nie bede :evil_lol:
Rzeczywiscie 2 kg nie jest moze miarodajne,jednak po przestawieniu na inna karme sierwsc wrocila do swojej dawnej bardzo dobrej kondycji i mysle jednak ze akurat na to ta karma miala wplyw.

Pamietac jednak nalezy o tym i zawasze to powtarzam ze kazdy pies reaguje inaczej na dana karm, wiec jezeli jednemy sluzy Brit to moze mu nie sluzyc np Acana i na odwrot (to tylko przyklad) dlatego ja czasem testuje karmy, nie cesto ale co jakis czas i najwiekszy problem mam jednak ze swoja suka alergiczka:roll:

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem jak wygląda sprawa wersji rybnej Brita, możesz wejść na wiadomości wysyłane przeze mnie w profilu- nie jest ich dużo natomiast są tam posty dotyczące Brit-Care właśnie.
Uważam, że pogorszenie stanu sierści u alergika mogło być spowodowane zmianą karmy nawet tak krótkotrwałą, u nas ludzi też np. wysypki pojawiają się często natychmiast po kontakcie z alergenem, natomiast rzeczywiście długotrwałe niedobory istotnych składników w diecie wychodzi po dłuższym okresie stosowania danej karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[url]http://www.brit-petfood.com/en/food-for-dogs/brit-care-adult-large-breed-lamb-rice[/url]
na tej stronce wybierasz rodzaj karmy klikasz na nią np. tak jak tutaj Adult Large L&R i na dole pod recommended feeding amounts przy Please choose the weight: wybierasz wagę dla 40kg psa podają 320 g.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='paczanga'][URL]http://www.brit-petfood.com/en/food-for-dogs/brit-care-adult-large-breed-lamb-rice[/URL]
na tej stronce wybierasz rodzaj karmy klikasz na nią np. tak jak tutaj Adult Large L&R i na dole pod recommended feeding amounts przy Please choose the weight: wybierasz wagę dla 40kg psa podają 320 g.[/quote]

dzieki sliczne:multi:w takim razie, warto przemyslec:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...