Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

pykpyk, to jest normalna karma dla dorosłych psów, czyli przy małych rasach od 10 miesiąca, a u dużych psów od 1 roku. Ale jak się wcześniej przejdzie to też się nic strasznego nie stanie. Można w ogóle nie podawać karmy dedykowanej dla szczeniąt, a zamiast tego karmić dobrze zbilansowaną uniwersalną karmą dobrej jakości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wcześniej pisałam, że mój pies niezbyt chętnie zjadał Brit Care Endurance - teraz sprostuję, że to było chwilowe, następnego dnia zaczął jeść chętnie. Generalnie miałam większego psa na Endurance - już skończył swój worek. Mniejszy jeszcze męczy Dog Show Champion. Jak mówię: pieskom bardzo smakuje. Kupy rzeczywiście są idealne; małe, dobrej konsystencji - to zabawne, bo dwa razy usłyszałam na spacerze z borderem, że mój pies ma dobrą kupę ;) Żadnych łupieży, problemów, ale zaznaczam, że moje psy wrażliwe nie są. Podsumowując zadowolona jestem.

Link to comment
Share on other sites

Czy dziurki po bokach worka karmy to coś normalnego? Zamówiłam kilka dni temu 12kg Endurance i była jedna albo dwie dziurki na boku worka, takie nieduże, ale jednak... Rozlał się jeszcze jeden preparat, więc wszystko razem zgłosiłam do sklepu, nic nie wyjaśniali tylko zaproponowali rabat. Dzisiaj przyszły dwa, małe worki Dog Show Champion i też oba worki mają dziurki po bokach :/.

Link to comment
Share on other sites

Moje psy przejadły już ok 20 worków Brita i żadnych dziurek nie zauważyłam.

My mieliśmy wersję z królikiem(chyba light), małe granulki, pies niejadek uznał karmę za jadalną ;) Kupy w porządku a wrażliwiec z niego. Polecamy!

Link to comment
Share on other sites

Ja w ogóle pierwszy raz mam taką sytuację... Teraz pytanie, czy karma jest tak przechowywana w sklepie, czy worki zostały uszkodzone przez kuriera, ale to chyba trudno będzie ustalić.

U nas teraz leci Endurance i jak na razie jest super, nawet lepiej niż po wersji dla dorosłych psów małych ras, ale ostatnim razem mieliśmy jeszcze tę starą.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Monieq napisał:

Illusion, sporo ostatnio nowych britów obmacałam, w żadnym worku, małym czy dużym, nie zauważyłam żadnych dziurek, także to raczej nie jest norma. Można wiedzieć z jakiego sklepu zamawiałaś?

 

Jasne, zamawiałam w Telekarmie. Bardzo dziwna sytuacja, bo jeżeli to jest wina kuriera, to musiałam mieć chyba wyjątkowego pecha, że karma 2x pod rząd miała te same uszkodzenia na opakowaniach. Żałuję, że nie otworzyłam tego przy kurierze, ale nie pomyślałam, że drugi raz może coś być źle (pierwsze zamówienie z podziurkowaną karmą doszło w czwartek tydzień temu, a Dog Show Champion dzisiaj). Nie mam pojęcia czy coś z tym zrobią, ale mimo wszystko poinformowałam ich o tej sytuacji i wysłałam zdjęcia.

Tak wyglądają dziurki KLIK

 

Link to comment
Share on other sites

A my w końcu szkończyliśmy summmit10 i powróciliśmy do BC tym razem JUNIOR w różowym worku.

Junior dlatego, że Endurance jest na kaczce a mój pies ma ciągłe wycieki z oczu które zaczęły się na bc z dziczyzną i nie minęły na summit10 bez zbóż na kurczaku więc już nie ryzykuje i będzie jadł TYLKO karmy na jagnięcinie które mu bardzo służyły a ja zaczęłam kombinować nie wiem po co .. . 

Dosłownie je te BC dopiero 7 dzień a już kupy są idealne, małe, twarde i bardzo ciemne. Na BC z dziczyzna i rybą były duuużo gorsze a na Summicie szkoda gadać ... Czekam az znikną wycieki ... mam nadzieje że tak sie stanie po tej karmie.

A Junior dlatego że ma lepszy stosunek białka do tłuszczu :) niż ten dla dorosłych a ja mam bardzo aktywnego psa. 

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, ładnych parę lat temu (pewnie koło 10-ciu), karmiłam Kanę zwykłym britem, a potem britem dla psów aktywnych. Wersji care jeszcze nie było. 2 lata temu, kiedy przyszedł do nas Shadow, spróbowałam brita (zwykłego) dla szczeniąt i okazał się tragiczny - paskudne kupska, bąki etc..... I tutaj mam pytanie czy wersja care jest faktycznie o niebo lepsza o zwykłej (czy ktoś porównywał???). Obecnie jesteśmy na TOTW z rybą, ale kusi mnie brit z ryżem i jagnięciną. W necie dużo wypowiedzi, że stara jakość brita jest w nowym bricie care czy to prawda????

Link to comment
Share on other sites

O 2.03.2016o19:43, Illusion napisał:

 

Jasne, zamawiałam w Telekarmie. Bardzo dziwna sytuacja, bo jeżeli to jest wina kuriera, to musiałam mieć chyba wyjątkowego pecha, że karma 2x pod rząd miała te same uszkodzenia na opakowaniach. Żałuję, że nie otworzyłam tego przy kurierze, ale nie pomyślałam, że drugi raz może coś być źle (pierwsze zamówienie z podziurkowaną karmą doszło w czwartek tydzień temu, a Dog Show Champion dzisiaj). Nie mam pojęcia czy coś z tym zrobią, ale mimo wszystko poinformowałam ich o tej sytuacji i wysłałam zdjęcia.

Tak wyglądają dziurki KLIK

 

Też zamawiałam karmę z Telekarma, Brit Premium akurat, i też miałam dziurkę o.O Po odpakowaniu worka z folii zauważyłam małą dziurkę z tyłu opakowania, też mnie to zdziwiło D:

Może to sposób by usunąć powietrze z worka przy pakowaniu i foliowaniu? Kurde, teraz to sama nie wiem... 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie, przecież przez takie coś worek jest nieszczelny i może dostać się do niego jakiś syf :/. Napisałam mimo wszystko do sklepu, drugiej reklamacji nie przyjęli, ale napisali, że przyjrzą się sprawie. Wygląda na to, że problem nie dotyczy kuriera, tylko przechowywania worków u nich. Pisałam też o tym na jednej z fejsbukowych grup i jedna dziewczyna, która jakiś czas temu kupowała tam karmę też zauważyła dziurki.

Link to comment
Share on other sites

Ah... w takim sensie, to może i racja, ale to wygląda jakby sytuacja była w miarę losowa. Oath mówi, że u niej ok, jedna znajoma jakiś miesiąc temu kupiła Endurance i u niej też dziur brak. Ja jeszcze specjalnie w komentarzu prosiłam o worki z jak najdłuższą datą przydatności, bo mam małe psy i prędko tego nie zjedzą. Boję się, że karma przez ten czas może się zepsuć, a sprzedać raczej się nie opłaca :/. 

Link to comment
Share on other sites

W sumie też sama popytam na grupie na fb, czy wielu ludzi miało styczność z uszkodzeniem opakowania, jestem ciekawa...

Ciekawe tylko czy w przypadku dziurawienia by zmniejszyć gabaryty - jest to robione przed samą wysyłką, czy w czasie gdy karma powiedzmy "leżakuje" w magazynie, bo jak na moje wtedy zwietrzeje, może zacząć się psuć czy coś... Nie podoba mi się to troszkę D: 

Link to comment
Share on other sites

Powiedz koniecznie co Ci tam odpisali.

Dla mnie to teraz bez znaczenia czy dziurawili zaraz przed wysyłką :/. 12kg przesypałam do specjalnego pojemnika, więc nie przejęłam się aż tak tymi dziurkami. 6kg miało sobie czekać aż tamto się skończy i teraz nie wiadomo czy w ogóle doczeka. 

Link to comment
Share on other sites

Witam. A jam inny trochę dziwny przypadek. Otóż kupiłem worek 12 kg BRIT CARE II GRAIN FREE JUNIOR LARGE SALMON & POTATO i w promocji do tego 3 kg tej samej karmy. Najpierw otworzyłem duży worek i wszystko było ok; ładne, ciemnobrązowe bubki, ładny, intensywny zapach ryby. Suni jak najbardziej podpasowała nowa karma. Potem otworzyłem ten mniejszy worek i tu niespodzianka - wygląd i zapach bubek jakby zupełnie innej karmy...Mniejszej wielkości, kolor o wiele jaśniejszy, zapach inny...O co kaman?

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia obecnie jest na Salmon&Potato ale niestety je bardzo niechętnie.. kiedyś miała worek tej karmy wtedy chrupki były o połowę mniejsze, zmienili nie tylko opakowanie ale też wielkość kulek. Wrócimy do Acany Pacifica bo to jedyna karma z tych które miałyśmy, którą pies zjada ze smakiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...