Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

No to sobie wykrakałam ... 

Jak na wszystkich BC do tej pory nie było najmniejszych problemów nawet z początku tak 4 dzień na dziczyznie okropne bąki i problemy z koopą .

Poczekamy może przejdzie po jakimś czasie ale już wiem że kolejnego worka z dziczyzną na pewno nie kupię.

Ani na aktiv ani na zwykłej jagnięcinie ani na łososiu nie było takiego problemu .

Na TOTWIE 2,5 roku temu było to samo , niestety w ogóle się nie polepszało a pies po 7 kg worku schudł prawie 2 kg .. 

Zwaliłam to wtedy na to że to karma bez zbożowa mu nie służy i nie potrzebnie ryzykowałam teraz znowu .

Obawiam się że to sprawka ziemniaków, czyli wypełniacza w karmie bez zbożowej .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zmieniły się znalazłam składy obu
[b]nowy[/b]
"mączka z jagnięciny(35%), ryż (35%), suszone jabłka, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem), suszona pulpa buraczana, naturalne aromaty, olej z łososia (2%), drożdże browarniane, hydrolizat muszli skorupiaków (źródło glukozaminy, 260 mg/kg), ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 160 mg/kg), mannanooligosacharydy(150 mg/kg), zioła i owoce (rozmaryn, goździki, owoce cytrusowe, kurkuma, 150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), Jukka schidigera(100 mg/kg), inulina (90 mg/kg), Ostropest plamisty(75 mg/kg)."

[b]stary[/b]
"Mączka jagnięca, mielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, naturalne substancje smakowe, otręby ryżowe, suszone wysłodki buraczane, drożdże browarniane, suszone produkty z jaj, Yucca Schidigera, suszone jabłka, minerały, Chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-mentionina, L-lizyna, mannanooligosacharydy, fruktooligosacharydy, , pantotenian siarczanu miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E."

Zaczynam właśnie testy grain-free adult salmon&potato zobaczymy co będzie :) na razie +10 za to, że w końcu ktoś wpadł na zamykane opakowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja jestem bardzo zawiedziona tym workiem z dziczyzną bc :( oczywiście wiem, że każdy pies jest inny ale u nas na tej karmie się wszystko posypało .

Kupy bardzo kiepskie, pod koniec worka (zostało 4 kg) zaczęły sie brudzić oczy, całe brązowe więc chyba jakaś alergiczna reakcja.

Jedyne co to nie schudł a na poprzedniej bez zbożowej była tragedia z tym. 

Więcej tego nie kupię, teraz zrobiłam przerwe od BC i otworzyłam worek Summit10 bez zbóż zobaczymy czy wszystko wróci do normy .. 

Trochę się obawiam że te nowe BC nie będą mojemu tak służyły, bo w sumie ani na rybnym bc ani na dziczyznie nie jest dobrze, jedynie na aktiv było super. 

Czy te nowe się sprawdzą.. troszkę się boje ale po Summit10 na pierwszy ogień pójdzie nowy BC Endurance.  Damy szanse tym nowym smakom :) 

Link to comment
Share on other sites

O 10.01.2016o09:52, ZłoiNiedobro napisał:

Dopiero zaczęłam worek, więc coś więcej będę mogła powiedzieć dopiero za jakiś czas :P na razie mogę napisać, że psu smakuje.

 

O 9.01.2016o16:52, Safari napisał:

Też jestem ciekawa jak się sprawdza ten Dog Show Champion. Chociaż już zamówiłam i tylko czekam, aż przyślą.

I jak? Karma przyjęła się?  Ja też zamówiłam worek, ale w testach będzie dopiero za jakiś tydzień...

Link to comment
Share on other sites

A, przepraszam za pytanie, jak kupy?

Moja suka gardzi każdą karmą, co prawda w różnym stopniu,bo na totw obraziła się właśnie teraz czyli po zjedzeniu ponad 10 kg, co w jej wypadku jest rekordem. Pomyślałam o bricie (jadła już z indykiem i było w miarę ok), tylko zastanawiam się, czy jakiś biegunek nie będzie, bo u nas wysoce niewskazane, gdyż zaraz problem z gruczołami jest.

Link to comment
Share on other sites

Moje jedzą dopiero kilka dni tego Dog Show Champion, ale na razie jest dobrze: kupy nieduże, 'zwarte', takie jak trzeba po prostu. Bardzo im smakuje. Zmiana karmy bez najmniejszego problemu. Dlatego zamówiłam też wersję z kaczką, jutro ma dojść. Jeden będzie jadł rybkę, drugi kaczkę, jak skończą to zapewne napiszę więcej.

 

edit: Jeśli chodzi o smak Brit Care Endurance to nie ma szału, ale zjada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zakupiłam dog show champion i miałam dawać, ale przy okazji kupiłam też nową wersję adult small z jagnięciną (tą z ryżem). Do tej pory po jagnięcinie miała łupież, ale podjęłam ostatnią próbę, bo do tej pory były rybne różnych firm,ale już są bee.. O dziwo, zjada bez dosmaczania i kończy drugi 2kg worek i żadnych objawów uczulenia czy łupieżu. Jestem miło zaskoczona. Zamówię jeszcze, a dog champion czeka w kolejce.

Dodam jeszcze, że ze strony układu pokarmowego nie ma żadnych niepożądanych objawów.

Edited by hanaula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...