Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

Moze tym razem mi ktos pomoze bo jednak zmieniłam royala mini junior na brite care puppy z jagnięciną dla szczeniaka hawańczyka ale jak mieszałam obie karmy przez 4 dni to qpy były twarde a jak piesek je samą karmę brite to ma biegunke po kazdym zjedzeniu tej karmy (sama brite je od 3 dni)i teraz nie wiem ile czasu mu podawac i obserwować czy moze lepiej wrócić do tego royala?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam 4 miesięcznego kundelka ze schroniska. Po bricie care puppy z jagnięciną dostał biegunki, zapalenia spojówek i krwawych wybroczyn w pachwinach. Jakaś makabra. O śmierdzących bakach już nie wspomnę. Zanim pojawiło się rozwolnienie, kupy były przez jeden dzień bardzo luźne i ogromne. Nigdy więcej.
W tej chwili gotuję mu ryż z kurczakiem, żeby psa doprowadzić do porządku :( Po dwóch dniach oczka ma czyste, kupska normalne (zwarte, małe i jedna -góra dwie dziennie). Będę szukać innej suchej karmy, z Britem nie chcę już mieć nic wspólnego.

ami15 - zmień. Szkoda męczyć psiaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Próbował ktoś już nowych wersji Brita Care? Szczególnie interesowałyby mnie opinie o Adult Salmon&Potato. Skład prezentuje się bardzo przyzwoicie wg mnie w stosunku do ceny 157 za 12kg, wklejam ze strony producenta bo na stronie sklepu nie znalazłam.

"dried salmon (35%), potatoes (34%), salmon protein (10%), chicken fat (preserved with tocopherols), dried apples, natural flavors, salmon oil (2%), brewer’s yeast, hydrolyzed crustacean shells (a source of glucosamine, 260 mg/kg), cartilage extract (a source of chondroitin, 160 mg/kg), mannanoligosaccharides (150 mg/kg), herbs and fruits (rosemary, cloves, citrus, curcuma, 150 mg/kg), fructooligosaccharides (100 mg/kg), yucca schidigera (100 mg/kg), inulin (90 mg/kg), milk thistle (75 mg/kg)."

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinię może wypróbuję jak skończę obecny worek karmy. Możesz napisać jaki masz skład? Na każdej stronie jest inny i różnice są dość znaczne o_O... ze strony brita już wrzucałam wyżej, na zooplusie  "Mięso i produkty uboczne z łososia, maczka ziemniaczana, ryż, tłuszcz drobiowy, tran z łososia, suszone jajko, ekstrakt z jukki, suszone jabłko, minerały, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannooligosacharydy, fruktooligosacharydy, pięciowodny siarczan miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E (alfa tokoferol)"

i na naszezoo "

mączka mięsna z łososia, mączka ziemniaczana, zmielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem), olej z łososia, naturalny aromat, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarniane, suszone jaja, ekstrakt z Jukki Schidigera , suszone jabłka, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannano-oligosacharydy, fructo-oligosacharydy, pięciowodny siarczan miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E."

 

To jak? Mączka, suszony czy po prostu łosoś? Ma tylko mączke ziemniaczaną czy otręby też?

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się wydaje, że mylisz dwie różne karmy. Są dwa Brity Care stary i nowy bez zbożowy.

skład Brit Care grain free:

Skład: suszony łosoś (34%), ziemniaki (34%), białko łososia(10%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolem), suszone jabłka, naturalne aromaty, olej z łososia (2%), drożdże browarniane, hydrolizat muszli skorupiaków (źródło glukozaminy, 260 mg/kg), ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 160 mg/kg), mannanooligosacharydy(150 mg/kg), zioła i owoce (rozmaryn, goździki, owoce cytrusowe, kurkuma, 150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), Jukka schidigera(100 mg/kg), inulina (90 mg/kg), Ostropest plamisty(75 mg/kg).

Link to comment
Share on other sites

Te różnice są możliwe, bo każdy sklep tłumaczy skład po swojemu. Dlatego zazwyczaj staram się dotrzeć do oryginalnie napisanego składu, oczywiście jeśli jest to napisane w jęz. ang. lub niemieckim, bo tylko te języki znam ;).

 

To już by rozwiać wątpliwości podsyłam fotki składu naszej karmy.

 

Po ang.:

[url=http://images78.fotosik.pl/30/64aa3202ebfc29fe.jpg]64aa3202ebfc29femed.jpg[/URL]

 

I po polsku (przepraszam za jakość zdjęcia)

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/0932c7c80f859946]0932c7c80f859946med.jpg[/URL]

 

Mogę na koniec dodam, że pies w końcu mi się nie drapie i nie ma strupów na skórze, więc myślę, że przy tej karmie przystaniemy.

Link to comment
Share on other sites

Od Brita to jeszcze widziała Carnilove ciekawią mnie te egzotyczne smaki tylko szkoda, że wszystkie mają tluszcz z kurczaka. Czytając forum nauczyłam się wyłapywać to w karmie bo wiele osób szuka karm bez kurczaka w składzie.

Tłuszcz rzadko uczula :)

Znam mase psów alergików które jedzą BC od lat.

Na pewno znajdą się też takie które nie mogą jeść tej karmy ale jest to znaczna mniejszość psich alergików.

 

Ja jestem ciekawa tych nowości , podoba mi się to że w końcu jest porządnie podany skład :) 

Link to comment
Share on other sites

Co do tluszczu z kurczaka to jest tak przetworzony ze nie uczula pozatym jest zrodlem wit E. Jest tez nowy brit dla psow otylych z krolikiem, mnie lekko zirytowaly wyzsze ceny za lamby no ale jakosc tez lepsza. Co do carnilove to uwazam ze  niepotrzebnie zrezygnowali z lososia i bialych ryb na rzecz samego lososia (ale cena nizsza) bo wcale do najlepszych ryb nie nalezy ale wiadomo ze i tak to wartosciowe miesko, no i ma mniejsze granulki + bo wiele malych psow nie chcialo go jesc. Ogolnie co do brita to dlamnie fenomen na polskim rynku przystepna cena za taka jakosc i tu bez wzgledu na polke

Link to comment
Share on other sites

O, jakie nowości. To ja też czekam na łatwiejszą dostępność. łosoś na pewno będzie u nas często, ale warto próbować inne smaki.

 

TySiu, tu są wszystkie nowe smaki Brit Care. :) Dwie strony nowości.

 

http://www.krmivo-brit.cz/produkty/psi1/superpremium1/krmivo1/dry5/page:1

 

http://www.krmivo-brit.cz/produkty/psi1/superpremium1/krmivo1/dry5/page:2/

 

Niestety opisy po czesku. ;) Na polskiej stronie Producenta jeszcze nowości nie umieszczono...

Ja też należę do fanów Brit Care. A właściwie to moja sunia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Elisabeto. :)

 

Czekałam na to aż w polskich sklepach internetowych można było zakupić karmę i to najlepiej w takich, w których się zaopatruję (jako stały klient mam rabaty :p). I się doczekałam - dzisiaj znalazłam nowe smaki BC na naszezoo.pl

Skład napisany jest po angielsku.

 

My tym razem chyba zdecydujemy się na łososiowo-śledziowego Brita.

Zimą i tak pies je więcej gotowanego, a spróbować nowego nie zaszkodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

To teraz ja dziękuję, TyŚko. :)

Angielski jednak bardziej znajomy niż czeski. ;)

Byłam w Twoim sklepie... A w moim keko.pl jeszcze stara wersja. W promocji. Pewnie chcą wyprzedac.

I dobrze, bo wczoraj zamówiłam trochę na zapas dwa worki po 3 kg (mały pies) w wersji BC light z indykiem i ryżem. Żal mi tego indyka... Karma była super.

Teraz będzie zmniejszający wagę królik.

Hmm... Jakieś opory mam... :( Głupie, bo w czym "gorsze" indyki od królików?... Futerko?...

Jest jeszcze na szczęście łosoś light. :)

Link to comment
Share on other sites

My dzisiaj otwieramy BC z dzikiem bez zbożowy , mam trochę stresa :) 

Do tej pory wszystkie bez zbożowe karmy nie służyły mojemu psu , bardzo na nich chudł ale postanowiłam dać szanse BC .

Od stycznia do września jadł BC aktivity , od września do teraz jadł rybny BC (wydaje mi się że znacznie lepiej służył mu jednak aktivity) i teraz zaczynamy dzika , zobaczymy jak będzie .

Mam nadzieje że jak skończymy worek dzika to będą już lepiej dostępne nowe BC i zaczniemy próby z nowymi smakami .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...