Jump to content
Dogomania

Brit Care - nowość


Bura

Recommended Posts

[quote name='SleepingSun']co do tego kurczaka w składzie brit care, to z ciekawości napisałam, zapytałam i dostałam taką odpowiedź: dodawany jest tłuszcz drobiowy ,co jak zapewne jest wiadome nie uczula . Uczula białko drobiowe, którego w karmach hypoalergicznych nie ma. Wyjątkiem w tej linii jest active adresowany dla psów pracujących. [/QUOTE]

To nie do końca jest prawda. Mam znajomą weterynarz, która zajmuje się alergiami już wiele wiele lat, wykorzystuje do testów biorezonans i ma świetne wyniki w leczeniu alergii. Trafiają do niej psy z różnymi uczuleniami i z jej doświadczeń wynika, że tłuszcz też może uczulać, niestety.

Link to comment
Share on other sites

moja sunia jest w sumie dosyć wrażliwa na kuraka - np. pod moją nieobecność ktoś ją podkarmi (bo tak ładnie prosi ;) ) i od razu łupież. Tak samo zsypało ją po bricie z indykiem. A na lamb&rice na szczęście jest wszystko ok. Więc moją sunię z pewnością uczula białko, nie tłuszcz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aduska1212']w takim razie pozostaje mi mieć nadzieję, że moja suńkę ten brit nie uczuli! bo nie chcę znów przechodzić przez proces mozolnego dobierania karmy dla małego uczuleniowca...[/QUOTE]
Gdzieś jest na dogo (tylko nie mogę znaleźć ;)) wątek pieska z alergią na kurczaka. Tam się przewinął ten problem z tłuszczem i tam padło jeszcze kilka ciekawych propozycji oprócz brita.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] Co do Brit Care Let's Bite
[QUOTE]Wow :smile: Ale to do szkolenia się nie nada?[/QUOTE]
[QUOTE]nada jeśli potniesz na małe kwadraciki :smile:[/QUOTE]
Do szkolenia najfajniejsze są kocie odpowiedniki tych psich (wyglądają dokładnie tak samo, tylko pocięte na małe ok 1-2cm kawałki : w sam raz na "treserki")
Wypróbowaliśmy kurczaka w kilku wersjach i kaczkę (ale w typowo psim wydaniu), faktycznie, psiaki się tym zajadają, a po kaczce jest ok, nawet u psów uczulonych na kurczaka :)
Dodatkowo nie zostawia tłustych śladów więc świetnie nadaje się do noszenie po kieszeniach : szczerze polecam :)
Ostatnio kupiłam z tej serii suszoną wątróbkę, psom smakuje, ale strasznie się kruszy, więc na smaki przy szkoleniu : niestety tak średnio się nadaje.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Mój owczarek też miał problemy skórne ,bardzo się drapał i wygryzał sierść.Próbowałam różnych witamin i olejów,dopiero gdy trafiłam na karmę Brit problemy się skończyły.Karma ta zawiera 30% mięsa kwasy omega 3 i omega 6 ,dużo witamin glukozaminę i chondroitynę (dla dużych ras).Moja shih tzu też się drapała i już od kilku dni jest na Bricie Care ( antyalergiczny).Zobaczymy ,smakuje jej bardzo myślę ,że efekt będzie pomyślny.Brit ma też super gryzaki 100% mięsa,moje psy za nimi przepadają.Obecnie zajmuję się sprzedażą tej karmy.Dochód ze sprzedaży przeznaczam na rehabilitację mojej córki Patrycji.Jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem to zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ehhh a my chyba musimy zrezygnować z Brita Care Salmon&Potato. Susz wygląda pięknie, ładnie buduje mięśnie, błyszczy się, chętnie zjada, ale... Ewidentnie, po 3 miesiącach karmienia, zaczęła gorzej przyswajać karmę i kupy są zdecydowanie zbyt duże. A miało być tak pięknie:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

od paru dni karmię psicę Britem Care Adult Small Lamb & Rice i chyba jest OK, przechodziłyśmy na Brita z Acany. :)
z takich znaczących różnic, Brit ma mniejsze granulki od Acany, trochę się bałam, że Rude rozgryzać nie będzie, ale jest OK. :)

Link to comment
Share on other sites

Lamb&Rice ma jeszcze stosunkowo duże kulki, Salmon&Potato są z 2 razy mniejsze :D
Ja właśnie teraz spróbowałam L&R, bałam się, bo pies alergik, najprawdopodobniej ryż też go uczula, ale nawet się udało i wszystko jest ok. A najczęściej dostaje S&P, po tym ma najmniejsze problemy żołądkowe, ze wszystkich karm których próbowaliśmy, a było tego trochę.

I co chwilę kupujemy mu Let's Bite, raz chipsy, raz ciastka, generalnie różne rodzaje, uwielbia je, a żadne nie uczula, w przeciwieństwie do większości ciastek Maceda np.

Link to comment
Share on other sites

Pati - jeśli to nadal aktualne, bardzo prosze o przesłanie oferty na te smaki Brit na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].
Moja sucz obecnie na diecie ze wzgledu na jakies problemy może nerkowe, może alergiczne - wet testuje :), a zaczynamy szkolenie i treserki bardzo potrzebne. Skoro dziewczyny pisze, że nie uczulają - to upewnie się u weta i chciałabym kupić. Narazie pieke chrupki z ryżu i wieprzowiny, bo na tekiaj diecie jest moje futro :)
[quote name='pati03']Mój owczarek też miał problemy skórne ,bardzo się drapał i wygryzał sierść.Próbowałam różnych witamin i olejów,dopiero gdy trafiłam na karmę Brit problemy się skończyły.Karma ta zawiera 30% mięsa kwasy omega 3 i omega 6 ,dużo witamin glukozaminę i chondroitynę (dla dużych ras).Moja shih tzu też się drapała i już od kilku dni jest na Bricie Care ( antyalergiczny).Zobaczymy ,smakuje jej bardzo myślę ,że efekt będzie pomyślny.Brit ma też super gryzaki 100% mięsa,moje psy za nimi przepadają.Obecnie zajmuję się sprzedażą tej karmy.Dochód ze sprzedaży przeznaczam na rehabilitację mojej córki Patrycji.Jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem to zapraszam.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

witam, mam do sprzedania na allegro 2 worki brit care jeden venison a drugi salmon...każdy w cenie 35 zł...mojej suni w ogóle obie nie podeszly pluje mi tym po calym domu..masakra..za to za brita premium junior dalaby sie zabic ale po 3 tygodniach karmienia takie bakale dostala ze masakra..nie che ktos kupic?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

gdzie Wy tak tanio kupujecie tego Brita? Ja ostatnio kupiłam Adult Large Breed Lamb & Rice za 146zł (12 kg), podczas gdy Royal Canin Giant Adult za 180zł (18 kg).
Jak na razie (2 tyg) Brit smakuje, ale ubywa go w błyskawicznym tempie (pewnie przez to, że worek mniejszy). Chyba wrócę do Josery, za tą samą cenę co 12 kg Brita mam jednak 15 kg karmy (czyli tydzień jedzenia "gratis" :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...