Jump to content
Dogomania

Pkp


bachannte

Recommended Posts

Niedługo święta... No i chcialabym się Was doświadczeni ludzie :cool3: zapytać jak jedziecie pociągiem to jak dajecie sobie radę z przewozem swoich pupilków?

Ja mam osobiście taki problem... Mamy dwa kocury, i Yorkaska... No i hmm... jak się z nimi zabrać? Niestety ani ja, ani mój chlopak nie posiadamy prawa jazdy :( a musimy przejechać ca.500 km...
Macie jakąś radę?

Link to comment
Share on other sites

Dla kotkow powinnaś mieć transporter i tak jak wspomniano - koty jadą za darmo. Co do psiaka to płacisz 4 zł za bilet na pociąg. Moja kotka zawsze jest przestraszona więc kuli się w transporterku i śpi całą drogę a sunie najlepiej lubią jazdę na kolanach ale biorę dla nich kocyk aby mogły się spokojnie przespać na siedzeniu i nikt się nie przyczepił.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jedziesz sama to mogą przyczepić się do ilości zwierząt jeśli z kimś to nie ma problemy. Bo w przepisach jest że może być jeden pies na jedną osobę dorosłą co do kotów nie wiem żeby takie zastrzeżenie było.
Za Psiaka w pociągach pośpiesznych i osobowych dopłaca się do biletu 4 zł. w pociągach w których nalezy wcześniej miejscówkę wykupić jest to koszt 15 zł(czyli w ICC na przykład)
Psiak powinien mieć ze soba książeczkę zdrowia, smycz i kaganiec(i powiem szczerze że zdaża się że i od yorka jakiś upierdliwy kanar wymaga kagańca:shake:)
A kotki ładnie w transporterkach

Link to comment
Share on other sites

niestety nie zdążę zrobić prawa jazdy, a poza tym ja chyba nigdy nie zrobię ;) za bardzo się bym bała prowadzić... ale mój chłopak jest w trakcie, no ale nie zdąży przed świętami, może ew. na wielkanoc;) ale to chyba też nie... bo podobno długo się czeka...

a pociągiem nie będę jechać sama i aha! dostałam maila z pkp, bo się do nich też odezwałam, jak chcecie to zaraz skopiuje i tu wkleje.

i co do yorkow to nie musze miec kaganca i jak cos to pokaze konduktorowi wydrukowanego maila, i zeby tamtego człowieka pociagali do odpowiedzialnosci, a nie mnie, bo to w sumie jego wina ze mnie nie poinformował:eviltong::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...