Jump to content
Dogomania

Zulka z Wielunia -juz 5 lat nasza :)


malagos

Recommended Posts

[quote name='malagos']Teraz pytanie, czy mozna jej juz szukać domu stałego? Czy jeszcze owajać?[/quote]
Myślę, że jeszcze powinna zostać u Ciebie. Zula powoli przekonuje się do ludzi, najpierw zaufa Tobie, a dopiero później zacznie wierzyć, że i inni ludzie jej krzywdy nie zrobią. Obawiam się, trochę, że jeśli ją teraz wydasz to jej nowy opiekun będzie cały ten proces oswajania musiał przejść od początku. Dobrze by było sprawdzić jak Zula reaguje na obcych ludzi, czy boi się, jest zainteresowana, czy wręcz cieszy się.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nic nowego, właściwie.
Zulka jest najpiękniej cieszącym sie psem, jak wracam do domu. w progu wita mnie zgraja skaczaca, szczekajaca, drapiąca po nogach, a Zulka metr dalej aż przysiada na łapkach, macha ogonem, popiskuje, kręci sie w kółeczko :loveu:
Raz nawet polizała palce wyciagnietej w jej kierunku ręki :cool3:

Na razie mie mówimy w domu o jej oddaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']
Zulka jest najpiękniej cieszącym sie psem, jak wracam do domu. w progu wita mnie zgraja skaczaca, szczekajaca, drapiąca po nogach, a Zulka metr dalej aż przysiada na łapkach, macha ogonem, popiskuje, kręci sie w kółeczko :loveu:
Raz nawet polizała palce wyciagnietej w jej kierunku ręki :cool3:
[/quote]
Zula cię kocha i to najlepszy dowód na skuteczność Twojej terapii.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Tylko ciekawe, czy ona kiedyś podejdzie do ludzia jak pies, da siie pogłaskac, wziać na smycz...?
[/quote]
Myślę, że jest na to szansa, bo jej psychika jednak bardzo się poprawiła od czasu, kiedy jest u Ciebie. Zulka powoli, ale systematycznie otwiera się na nowy świat...nowe życie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Martuś, po staremu.
Zulka biega przy ogrodzeniu i wydziera sie na dzeciaki na rowerze :crazyeye: :p
a że za droga mieszka rodzina z pieciorgiem dzieciatek, to tych rowerkow az nadto. Dzieciaki jeżdżą i krzycza , moje kundelki ujadają, urwanie głowy.
Ale Zulka na ostre zawołanie "Zula, choć tu stara wariatko" wraca tak cholernie dumna z siebie, usmiechnieta, z ogonkiem na grzbiecie, którego końcówka majta jej sie prawie nad głową, z wypiętą piersią i podskakuje przy mnie opowiadajac, jak to dzeilnie broniła drogi przed złoczyńcami. Nie da sie wprawdzie pogłaskać, ale pochwałę przyjmuje rozpływajac sie w wdzieczności.
Jest taka urocza i taka dumna, zę ma swoich ludzi i teren, którego nikt od niej lepiej nie pilnuje. W domu przed obcymi sie nadal chowa w ciemny kąt.

Link to comment
Share on other sites

Zula jako pies obronny... no, no to się porobiło...:evil_lol:
Ona naprawdę nabiera pewności siebie i wraca do normalności.
Ludzi obcych w domu też powinna się niedługo przestać bać, trochę gości, którzy będą dla niej mili i może uwierzy, że nic jej nie grozi...

Link to comment
Share on other sites

Mam Was dziewczynki :loveu:

Hmm, czyli Zulka pewnie chciałaby mieć domek z ogródkiem, żeby móc pilnować włości wobec groźnych gości :razz:

[B]malagos[/B], jeśli uważasz że Zula jest już gotowa na rozstanie z mamą (Tobą znaczy ;)) to mogę się zająć kampanią reklamową panienki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mantis']Mam Was dziewczynki :loveu:

Hmm, czyli Zulka pewnie chciałaby mieć domek z ogródkiem, żeby móc pilnować włości wobec groźnych gości :razz:

[B]malagos[/B], jeśli uważasz że Zula jest już gotowa na rozstanie z mamą (Tobą znaczy ;)) to mogę się zająć kampanią reklamową panienki :)[/quote]
Myślę, ze Zulka nigdy nie bedzie gotowa na rozstanie z malagos:cool3:
Czy znajdzie sie ktos, kto tak pieknie bedzie o niej pisał i tak rozumiał jej inność:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggiejan']Też myślę, że Zulka na swój sposób bardzo sie do malagos przywiązała...[/quote]
Zulka nas pokochała. Każdy inny czlowiek, ktoś z rodziny, moi synowie ktorzy przyjeżdżają do nas co jakiś czas na weekend, sa obcy :cool1:
Ich sie trzeba bać i chować w kaciuku, nawet na siusiu z domu strach wyjść przez kilkanaście godzin! Jak ostatni wszyscy byliśmy przed domem, rozmawialismy na schodkach, wszystkie psy łaziły wokoło, Paweł energicznie zeskoczył ze schodków, Zulka tak sie przestraszyła, ze do końca dnia nie chciała wejść do domu. Leżała kilka godzin pod krzakim i obserwowała dom. Oczywiscie proby nawoływania jej nawet do mięska z reki nic nie daly, nie drgnęła. myslałam, ze coś jej sie słało, łapę złamała czy co, ale jak podeszłam za blisko, czmychneła w inny kąt ogrodu.
Tu jest taka trauma, ze nikt z nas nie ma pojacia jak i na co pies zareaguje. Z nią nie bedzie lepiej :shake: a co mówić o smyczy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Malagos, Zulka robi jednak postępy... jest ogromna różnica między tym jaka była jak wzięłaś ją i jaka jest teraz... jednak rzeczywiście trudno powiedzieć na ile jej stan się jeszcze poprawi... można by zapytać jakiegoś specjalistę co myśli, czy coś można jeszcze zrobić...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mooooooooja Zuleńka cudna! :loveu:


No ciotka [B]malagos [/B]- jak się w końcu na coś zdecydujesz to mów, bo my stale i nieprzerwanie domku stałego Zulce szukamy. Fakt, że jakoś tłumy drzwiami i oknami nie walą, raczej to ja wysyłam info o niej niż ktoś sam zapyta :roll: Ale robimy to ciągle, i nieprzerwanie o byłej wieluniance pamiętamy :)

Link to comment
Share on other sites

MaŁgoś, cieszę sie ,ze zaglądasz na dogo :p
Ja w rewanżu zagladam na Wasz wieluński watek Zulki.
Nie wiem, co będzie z Zulką. To znaczy wiem, ale nie moge tego głosno powiedzieć. Ani napisać. Ale o tym pewnie wszyscy wiemy :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...