Jump to content
Dogomania

kaganiec - jak nauczyc?


Filemon.

Recommended Posts

Ja najpierw wkładałam żarcie do kagańca i pies miał je sobie wyjąć - włożyć pysk, chwycić, wyjąć pysk i tak duuużo razy, aż na widok kagańca cieszyła się. Później podawałam żarcie przez pręcik i kończyłam podawać po wyjęciu pyska. Później zapinała dopiero pasek i podawałam żarcie, później przedłużałam czas przebywania w kagańcu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Podstawa to dobry kaganiec.
Każdy pies będzie się trochę buntował - to normalne. ale jeśli kaganiec będzie dobrze dobrany to szybko minie.
U mnie jest to kaganiec gapay albo maszer rożnie je nazywają (zależy kto je sprzedaje chyba).
Kaganiec jest leciutki i pozwala psu swobodnie ziajać - a nawet pić.
Jest inny dla różnych ras nawet dla płci.
Wolf nosi go już 6 miechów i uważam że jest rewelacyjny.
Wcześniej nosił tzw. bojowy policyjny cały zabudowany i było widać, że nie czuje się w nim dobrze a teraz to inna bajka.Dodam,że Wolf to owczarek niemiecki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']znacie jakies dobre sposoby aby nauczyc psa chodzic w kagancu? :cool1:[/quote]

Po pierwsze należy wybrać odpowiedni kaganiec, oczywiście wybór zależy od od tego z jakim przeznaczeniem będziemy go używać... jeśli ma być to tylko kaganiec spacerowy to najlepiej będzie wybrać tak jak napisała CLEO, kaganiec typu gapay. Przyzwyczajanie należy zacząć od zakładania go psu codziennie na bardzo krótko, stopniowo wydłużając czas... początkowo najlepiej w pomieszczeniu i w tym czasie zajmować go czymś co lubi najbardziej:) w moim przypadku była to zabawa. Kiedy pies załapie już że kaganiec założony w domu nie jest wcale taki straszny, można zacząć w taki sam sposób uczyć go przebywać w nim na dworze:lol: Potrzeba dużo cierpliwości i czasu ale wkrótce nauka przyniesie pożądane skutki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...