Jump to content
Dogomania

sterylizacja zwalnia z podatku?


AjriszZona

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Nie wiem jak jest w Gliwicach, ale w Zabrzu faktycznie jest przepis, że za sunię po sterylizacji można za ten i za następny rok nie płacić podatku. (Przeczytałam o tym dwa tygodnie po tym, jak już zapłaciłam [IMG]http://www.psiaki.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] ) Możliwe, że w innych miastach są to dwa lata. Wydaje mi się, że te przepisy każde miasto ustala sobie samo [IMG]http://www.psiaki.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]
_________________________________________________________________
[url=http://www.seoformywebsite.com]seo firm[/url]
[url=http://www.cheapdiamondengagementringsale.com/]cheap diamond engagement rings[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To w Zabrzu mają lepiej niż u nas :) Każdy musi płacić za psa, nawet tego zabranego i wysterylizowanego ze schroniska. Szkoda, bo więcej ludzi może adoptowało by zwierzęta ze schroniska wiedząc, że mają jakiekolwiek przywileje (chodzi o niepłacenie podatku przez następny rok,bądź dłużej).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po raz kolejny: w Polsce od jakiegos czasu podatek od posiadania psa nie obowiazuje. To, o czym piszecie to co najwyzej oplata.
Ale miloby bylo, gdyby tam, gdzie ja sciagaja zwolnione byly kastraty [bo schroniskowce powinny bez dwoch zdan do tej grupy nalezec].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Po raz kolejny: w Polsce od jakiegos czasu podatek od posiadania psa nie obowiazuje.[/quote]
Więc dlaczego, kiedy spóźniłam się ostatnio z podatkiem, przyszło mi zawiadomienie, żeby jak najszybciej zapłacić... ?

Mieszkam w Rzeszowie, mam 2 schroniskowce i jedno nadmorskie znalezisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neczka']Więc dlaczego, kiedy spóźniłam się ostatnio z podatkiem, przyszło mi zawiadomienie, żeby jak najszybciej zapłacić... ?[/quote]W naszym kraju [B]od 01.01.2008 nie obowiazuje[/B] [B]podatek[/B] [B]od posiadania psa[/B]. Moze przyszlo zawiadomienie o [B]oplacie[/B]?

Jezeli bylo to zawiadomienie o niezaplaconym podatku, byl to ewidentny blad osoby je wystawiajacej. Moglas sie nawet o to klocic, ale i tak zaplacic musisz :eviltong:

Jezeli ktokolwiek twierdzi, ze podatek od posiadania psa obowiazuje w tej chwili w Polsce - prosze mi dac tresc ustawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neczka']A ta opłata... to różni się czymś prócz nazwy od podatku ? :diabloti:[/quote]
Dla nas nie bardzo, bo jak jest oplata, to i tak placic trzeba :eviltong: ale dla gminy to sie bardzo rozni. Podatek jest obowiazkowy, i czy gmina chce, czy nie chce, czy jej sie to oplaca, czy nie - sciagac to musi.
Wiele gmin mialo nie dosc, ze minimalna sciagalnosc, to jeszcze zmuszenie psiarzy do placenia bylo nieoplacalne, bo wiecej sie wydawalo na te monity i inne sztuki, niz wplywalo do kasy.

Oplata nie jest obowiazkowa, czyli gmina moze sama ustalic, czy chce ja wprowadzac, czy nie. Ofc jak wprowadzi, no to musimy placic :eviltong: ale wiele gmin skorzystalo z mozliwosci oficjalnego zrezygnowania z tej farsy [zamiast przymykania oka na nieplacacych i podatek w wysokosci 1zl :roll:] i z tego co wiem, to np. w Krakowie za psa sie nie placi nic.

Link to comment
Share on other sites

Wyżej pisałeś
[quote name='shin']W naszym kraju [B]od 01.01.2008 nie obowiazuje[/B] [B]podatek[/B] [B]od posiadania psa[/B].[/quote]
Teraz[quote name='shin']Podatek jest obowiazkowy, i czy gmina chce, czy nie chce, czy jej sie to oplaca, czy nie - sciagac to musi.

[ciach...........]

Oplata nie jest obowiazkowa[/quote]
Chyba coś źle rozumuję, bo nie kumam kompletnie :eviltong:

To [B]podatek[/B], który jest obowiązkowy już nie obowiązuje, ale trzeba uiścić [B]opłatę[/B], która nie jest obowiązkowa? :hmmmm::grin:
Nasuwa mi się 1 podsumowanie: OLEWAJMY OPŁATY I PODATKI :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neczka']To [B]podatek[/B], który jest obowiązkowy już nie obowiązuje, ale trzeba uiścić [B]opłatę[/B], która nie jest obowiązkowa :hmmmm::grin:[/quote]Ok, sprobuje jasniej.
Podatek, tak ogolnie, nie wnikajac juz czy od psa, czy sprzedazy, jest obowiazkowy. Jezeli gmina moze cos przy nim grzebac, to co najwyzej regulowac sprawy typu wysokosc - nie moze ustalic, ze nie pobiera tego podatku.

Przy oplacie sprawa jest o tyle fajniejsza, ze jezeli z jakiegos powodu gmina nie chce brac za cos kasy, to nie musi bawic sie w podatek wynoszacy 1zl, tylko po prostu podejmuje uchwale, ze nie pobiera takiej oplaty.

Link to comment
Share on other sites

Może to ta godzina i ja już nie myślę, ale nie mogę pojąć jeszcze jednego.
uwaga, znowu lecą cytaty ;)[quote name='shin']
Podatek, tak ogolnie, nie wnikajac juz czy od psa, czy sprzedazy, jest obowiazkowy.[/quote]
Jak to się ma do:
[quote name='shin']W naszym kraju [B]od 01.01.2008 nie obowiazuje[/B] [B]podatek[/B] [B]od posiadania psa[/B].[/quote]

Chodzi o to, że ludzie dla wygody nazwali teraz podatek opłatą, której pobierać nie muszą ?

Link to comment
Share on other sites

Bo to nie jest tak, ze jak sie raz ustanowi podatek, to nie mozna odpowiednia ustawa go zmienic czy zlikwidowac ;)

Po prostu zmienilo sie prawo i podatek od posiadania psa zniknal, jednak zeby nie bylo nam za dobrze, to zafundowali nam oplate :eviltong:
Hmmm... jakis przyklad by sie przydal... troche naciagany, ale niech bedzie:
kiedys w miastach predkosc maksymalna byla 60km/h. Pozniej zmieniono na 50, a i tak na pewnych odcinkach sa inne ograniczenia - 40, 30, 20. No i niby na terenie zabudowanym obowiazuje to 50, ale czasami podnosza to do 70, bo chodniki sa od jezdni oddzielone czyms.

Tak jak z tym podatkiem - zostal po prostu usuniety z polskiego prawa, bo byl to martwy przepis, a gminy kombinowaly tylko, jak go obejsc. Po to wprowadzono oplate - zeby te gminy, ktore wychodzily na tym na plus nadal mogly to robic, a te, ktorym sie nie oplacalo i bylo to dodatkowe obciazenie budzetu - mogly zrezygnowac.

Eh, godzina juz pozna, to i przyklad do kitu :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebrrra']Wynosi ona 22 zł na rok. Psy ze schroniska są zwolnione przez pierwszy rok. Kastraty nie. Emerycie płacą pół kwoty.[/quote]

Tak? czyżby znowu zmiana?
bo wg moich informacji opłata została zniesiona od stycznia 2008

[url]http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/791702.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Net mi dziala z predkoscia galopujacego slimaka, wiec nie sprawdze, ale pamietam ze pare miesiecy temu z kims na dogo rozmawialem na temat podatek/oplata i gdzies w tej dyskusji pojawila sie strona bodajze Biura Informacji Publicznej Krakowa, gdzie wlasnie bylo wyraznie napisane, ze oplata zostaje zniesiona.

Co do podanego linka, pozwole sobie zacytowac:
[quote]Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Krakowa nr LXVI/553/00[/quote]00 na koncu = 2000. Przestarzaly przepis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...