Jump to content
Dogomania

Zawody


Mona

Recommended Posts

Sluchaj, zastanow sie moze czy wlasciciele collie pracuja ze swoimi psami w ten sposob? Czy ich psy mialy jakis kontakt z owcami, kurami, kaczkami, czy wypasaly, zaganialy? Odpowiadajac na powyzsze pytania, bedziesz wiedziala, dlaczego konkurs jest tylko dla borderow. Ja nie znam zadnego pracujacego osobnika w kraju. Zadnego! Owszem, ostatnio mozna bylo uslyszec o sheltie, ale poza tym... nic.

Myślę że wielu właścicieli tych psów chętnie wzięło by udział w takich zawodach...

Wolne zarty.

Znajdz mi te osoby, a mysle, ze Tomek chetnie sie zgodzi na wystep. Pamietaj jednak, ze psy musza byc przygotowane. Pstrykniecie nie pomoze. Zwierzak musi wiedziec co ma robic. I jego partner rowniez.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam zadnego pracujacego osobnika w kraju.

I mnie się to nie podoba.Collie jest to pies pasterski i nie powinien być traktowany jako ozdoba na kanape :evil: a jak na wystawie widzę psa Collie który po przebiegnieciu wolnym truchtem kółeczka w ringu pada ze zmęczenia to :evil: :evil: :evil: I równiez dlatego nie chce kupować Collie w Polsce tylko w Finlandii.Tam przynajmniej psy pracują a finowie nie traktują ich jako ozdoby.No a w Polsce,chociaż niewątpliwie poziom sie podnosi to daleko nam jeszcze do nich...

a mysle, ze Tomek chetnie sie zgodzi na wystep.

a to na serio?:)Jak tak to ja się zgłaszam za kilka lat :lol: :lol: :lol:

Aha,nie pomyślałaś że ludzie mogą o tych zawodach nie wiedzieć?Poza tym jak Collie w Polsce miałby pracować skoro nie organizowano dotąd takich zawodów a teraz jest okazja by z tym ruszyć. :D I jeszcze jedno,w hodowli Koziarnia jest suczka która kilka lat pasała kozy,czyli jest wyjątek od niepracujących Collie w Polsce :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

I równiez dlatego nie chce kupować Collie w Polsce tylko w Finlandii.Tam przynajmniej psy pracują a finowie nie traktują ich jako ozdoby.No a w Polsce,chociaż niewątpliwie poziom sie podnosi to daleko nam jeszcze do nich...

Pies z Polski, o predyspozycjach sportowych (chetny do pracy, ruchliwy, kochajacy pileczke) na pewno sprawdzi sie w tego typu konkurencji. Nie musisz szukac tak daleko. Ja dla odmiany znam finskie hodowle, ktore rowniez traktuja psy jak manekiny. To sie zdarza w kazdym kraju.

Aha,nie pomyślałaś że ludzie mogą o tych zawodach nie wiedzieć?Poza tym jak Collie w Polsce miałby pracować skoro nie organizowano dotąd takich zawodów a teraz jest okazja by z tym ruszyć.

To sa pierwsze zawody, ale osrodek w Katowicach istnieje od kilku lat! Gdyby tylko ktos sie zainteresowal...

Link to comment
Share on other sites

Pies z Polski, o predyspozycjach sportowych (chetny do pracy, ruchliwy, kochajacy pileczke) na pewno sprawdzi sie w tego typu konkurencji. Nie musisz szukac tak daleko

Hmm,Mami-to dlaczego ty sprowadziłaś(jeśli można wiedzieć :lol: )swoją Raise z USA?:snipersm: :2gunfire: -przecież w Polsce jest kilka naprawde dobrych hodowli Borderów.

Link to comment
Share on other sites

Mami a twoja Raisa coś wypasa ?

No pewnie!

Przede wszystkim dzieci! 8)

Hmm,Mami-to dlaczego ty sprowadziłaś(jeśli można wiedzieć )swoją Raise z USA?-przecież w Polsce jest kilka naprawde dobrych hodowli Borderów.

Zle powiedziane.

Zakup w Polsce, moglabym nazwac importem, tudziez sprowadzeniem, gdyz ten kraj jest nieco oddalony od mojego miejsca zamieszkania. 8)

Link to comment
Share on other sites

Mami, nie masz racji:

Na zawody w wypasaniu są zgłoszone również szelciki i prawdopodobnie australijczyk:) Niestety lista jest już na pewno zamknięta:(

Ja się zgłosiłam na próbę instynktu, ale moja mała tak trafiła z cieczką, że nie wiem czy pojadę :( Nie chcę psuć zabawy włascicielom psów. Aż mnie skręca ze złości :(

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Mam bordera. Zdjęcia Holki są na stronie borderkowa :)

Cieszę się, jeśli kogoś podniosłam na duchu :) Myślę, że jeśli chcesz pasać ze swoim kolakiem to powinnaś się skontaktować z Tomkiem Pecoldem lub kimś kto się zajmuje pasieniem. Możesz przynajmniej poddać psa próbie instynktu :)

Ja chcę właściwie tylko sprawdzić czy Holka ma instynkt psa pasterskiego czy psa kanapowego :D Zawodowe pasterstwo mnie nie interesuje :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na wypasaniu ani trochę, więc tak sobie "chybam". Wydaje mi się, że nie można wysłać wszystkich naszych brytyjczyków np. do Tomka, żeby sprawdził czy w naszym ulubieńcu drzemie prawdziwy pastuch. Przecież inaczej wypasają corgi (i miały pasać coś innego), a inaczej bordery. Przecież przy stadzie inaczej będzie się zachowywał owczarek niemiecki, inaczej border, a jeszcze inaczej corgi. Czy dobrze kojarzę, że corgi miał zaganiać bydło rogate?

Jeśli do tego włączymy owczarka podhalańskiego to jeszcze bardziej namieszają się techniki pasienia, zaganiania i strożowania :)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli zawody przeznaczone sa rowniez dla innych ras, to przepraszam.

Na poczatku pazdziernika/wrzesnia - jesien, dostalam informacje od Marcina, ze takie zawody sie odbeda i on wspominal tylko o borderkach. Zatem, albo plany sie zmienily, albo on mowil o zupelnie innej imprezie. 8)

Link to comment
Share on other sites

Marcin mówił o tej samej :) Tej na którą pojadę jako widz, bo Holka przecieka :( Tak celowała z tą cieczką, że mam imprezę załatwioną :( A jeśli chodzi od szelti: są to psy, z którymi Tomek bawił się przy owcach od dawna :) Nie wiem czy "obce" psy dostałyby wejściówkę ;) No, nic przynajmniej popatrzę jak inni się bawią i pocieszę się na imprezach towarzyszących :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...