Jump to content
Dogomania

Tęczowy Most wirtualnie... - Linki


Manu

Recommended Posts

Właśnie myślałam czy nie załozyć wątku z informacją o nowym Ogrodzie, ale widze, ze juz nie ma potrzeby:lol:.
Dodam tylko, ze to ten sam Ogród- tzn. pozostały tam wszystkie "kwiatki". A pomysł ze świeczkami bardzo mi się podoba- za symboliczna kwotę (1 zł na 7 dni; można chociaż w ten sposób "uzewnętrznić" swoją pamięć). Dla mnie to ważne, bo moja sunia nie ma swojego miejsca, gdzie mogłabym ja odwiedzać.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Hej, [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]chciałam założyć właśnie wątek o [COLOR=black][B]nowej wersji Ogrodu Psiej Szczęśliwości[/B][/COLOR] ale widzę, że już jest :lol:[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]To rzeczywiście ten sam ogród co zawsze ale w nowej odsłonie. Nowa wersja Ogrodu Psiej Szczęśliwości to tzw. [B]wersja beta[/B]. Wciąż pracujemy nad nadaniem jej finalnego kształtu. Planowaliśmy start pod koniec października – po zakończeniu prac – ale doszło do nas, że wielu z Was w pierwszą niedzielę października obchodzi tzw. "Psie Zaduszki" i mogło by wam być przykro jeśli w najbliższą niedzielę nie będziecie mogli odwiedzić swojego pieska z powodu niedostępności serwisu. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Gdy sześć lat temu tworzyliśmy Ogród nie sądziliśmy, że stanie się on tak popularny. Nieco kameralny projekt rósł i rósł, przybywało w nim kwiatków i wzruszających słów. Dostawaliśmy i wciąż dostajemy bardzo wiele maili z podziękowaniami, że takie miejsce istnieje. Miejsce na pewno trochę smutne, ale i piękne, bo pokazujące, że prawdziwa miłość i pamięć trwają mimo upływu dni, miesięcy, lat... a nasze ukochane psy na zawsze pozostają z nami.[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przez te wszystkie lata Ogród prowadzony był przez nas z potrzeby serca – najpierw tylko naszej, potem także Waszej. Jednak jego funkcjonowanie – prowadzenie, utrzymanie, aktualizacja – pochłaniało z roku na rok coraz więcej kosztów i czasu. [/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Kilka razy w trakcie tych lat chcieliśmy zamknąć nasz serwis, ale nad względami finansowymi zwyciężało przekonanie, że nie można tak po prostu skasować czyichś uczuć - zresztą Ogród to także nasze psy, które odeszły... Rozważaliśmy wprowadzenie obowiązkowej opłaty za kwiatka czyniąc tym samym Ogród serwisem w całości płatnym, ale byłoby to sprzeczne z ideą jaka nam przyświecała przy tworzeniu tego miejsca.[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jako, że sytuacja osiągnęła punkt krytyczny a w dodatku nasz serwis przez te 6 lat wizualnie trochę się już postarzał przygotowaliśmy jego nowa wersję. [B]Idea serwisu pozostaje taka sama - każdy może tu posadzić kwiatek lub kwiatki upamiętniające swoich ulubieńców. [/B]Jednak teraz kwiatek dzięki dodatkowym opcjom pozwoli Wam stworzyć swój własny mały kącik pamięci. Natomiast aby Ogród utrzymać wprowadziliśmy płatne świeczki. [B]Świeczki[/B] można zapalać swojemu psu jak też innym psom na różne okresy czasu. [/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Pamiętajcie, że zapalenie świeczki jest dobrowolne i nie jest warunkiem korzystania z Ogrodu Psiej Szczęśliwości. Jednak dzięki pozyskanym w ten sposób środkom będziemy mogli nadal prowadzić Ogród, rozwijać go i pielęgnować tak, jak się pielęgnuje miejsca pamięci. [/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Czasami po śmierci psa spotykamy się z opiniami, że „to był tylko pies...”. A to był przyjaciel, członek rodziny, ktoś bardzo ważny – i właśnie dla tych, którzy myślą tak jak my stworzyliśmy Ogród. I chcielibyśmy, żeby Ogród trwał nadal tak, jak trwa nasza pamięć.[/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z uwagi na trwające prace miejcie trochę cierpliwość i wyrozumiałości, jeżeli jakieś funkcję nie będą działać poprawnie.:oops: Obiecujemy szybką poprawę.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A zapomniałam jeszcze dodać, że do wszystkich dotychczasowych użytkowników [URL="http://www.dognet.pl"]www.dognet.pl[/URL] zostanie wysłany mail (na adres podany przy rejestracji kwiatka) dokładniej informujący o zmianach w [B]Ogrodzie Psiej Szczęśliwości[/B], a kiedy można będzie już wprowadzać zmiany w dotychczasowych kwiatkach dostaniecie też własne hasła umożliwiające wejście na swoje profile.

Logowanie nie jest konieczne przy dopisywaniu się w księdze pamiątkowej pod kwiatkiem oraz przy zapalaniu świeczek. Obie funkcje już działają.

Można już też (przez kilka dni nie było takiej możliwości) sadzić nowe kwiatki. Przy zakładaniu nowego kwiatka otrzymacie własne hasło umożliwiające wchodzenie na osobisty panel.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][B]Linki[/B] do kwiatków w [B]Ogrodzie Psiej Szczęśliwości[/B][/FONT]

[FONT=Arial]dostaliśmy dużo maili, że nie możecie dostać się do kwiatków swoich piesków po dawnych linkach.Rzeczywiście tak jest ale [B]to nie znaczy, że tych kwiatków nie ma[/B] po prostu po zmianie wersji ogrodu i serwera dawne linki są już niestety nieaktualne. [/FONT]
[FONT=Arial]Najprostszym sposobem odnalezienia swojego kwiatka jest wejście na stronę gł [URL="http://www.dognet.pl"]www.dognet.pl[/URL] i wpisanie imienia psa w wyszukiwarkę. [/FONT]
[FONT=Arial]Jeśli ktoś chce mieć link do kwiatka upamiętniającego psa w podpisie czy na stronie musi po prostu skopiować nowy link po odnalezieniu własciwego kwiatka. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W sobotę odszełd mój kochany piesek a ja nadal płacze po jego śmierci:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz: Rodzinka niemoże w żadnej sposób mnie pocieszyć. Mój " Bandziorek" wychowywał się razem ze mną ja była malutka i on , razem dorastaliśmy ....... a teraz ja została a go już niema:placz::placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

niedawno sie tu zarejestrowałam, pytałam o zastrzyk. i kątem oka zauważyłam ten wątek. pomyślalam, że jeszcze nie musze na szczescie tu wchodzic :( niestety, 04,02,2008 musiałam pożegnać swojego psa. Kaja miała 15 lat, była po dwóch operacjach ponad 2 lata temu. było dobrze... w poniedzialek 4 lutego pojechala tylko zeby zalozyc wenflon do kroplowek. niestety, u wterynarza zaczela tracic wladze w lapach, do domu juz nie wrocila o wlasnych silach, trzeba ja bylo niesc. a mialy byc kroplowki i mialo byc dobrze.... w domu dostala drgawek, jak przy padaczce, telefon do wet, trudna decyzja - eutanazja. w samochodzie kolejny atak.odeszla i zostawila ogromna pustke :-(:-(:-(:-( była ze mna od zawsze, nie pamietam jak bylo kiedy Jej nei bylo. a teraz musze sie tego uczyc na nowo :(:(:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja też wszystkim współczuję :-( 21 marca w pierwszy dzień wiosny odeszła od nas nasza staruszka bokserka Gapcia,ale dzięki takiej stronie można odejść myślami że jest im za tęczowym mostem dobrze,no i biegają tam wszystkie razem niech tak pozostanie,a ból w sercu i tak będzie tkwił...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kochane, musimy się trzymać razem i wspierać... Miejmy nadzieję, że teraz wszystkie nasze zmarłe pieski biegają wesoło po tęczowym moście dziką sforą i tarzają się w zieloniutkiej trawie i z radością na pyszczku czekają na nas... Bo ja chcę trafić tam, gdzie mój pies i znów wtulić się w jego czarne futerko i pocałować w ten chropowaty nosek...
I znowu płaczę... Nie mogę przestać. Cały czas płaczę...

[*] dla naszych piesków...
Ups, mam nadzieję, że znajdziesz TAM przyjaciół, tylko nie panosz się tam za bardzo, ty dominujący łobuziaku. :) i już nigdy nie poczujesz tego bólu i zapomniesz o tej tragedii, która odebrała Ci życie...

A teraz musimy się starać pomagać innym psom... Dać dom tym, którego tego potrzebują, bo w każdym z nich jest coś z naszego dawnego psa... Choć nie zastąpią tego zmarłego, ale wypełnią pustkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

to dobrze ,że mamy możliwość wspierana się w tak trudnych momentach kiedy odchodzi bliski przyjaciel.Nikt kto tego uczucia nie zaznał nie zrozumie ogromu bólu ,złości i czasami nienawiści ,że obcy ludzie mogą cieszyć się bliskością futrzastego przyjaciela a my już niestety nie........
Ale to prawda ,że czas leczy rany.
W sobotę minie 6 miesięcy kiedy Rity nie ma przy mnie.........
Ale dziś już mogę spokojnie opowiadać o jej żartach i swawolach ,o dziwnych pomysłach, o tym jak po mistrzowsku potrafiła kopać doły w ogrodzie i o tym jak musiałam ją pożegnać wyjąc z bólu i żalu wtulona w jej ciepłe futerko.
Ale wiem też ,że już jest szczęśliwa za Tęczowym Mostem spotkała swoich przyjaciół dawno nie widzianych.
I mam nadzieję ,że czasami spogląda w strone Tęczowego Mostu ,że czeka....

Link to comment
Share on other sites

Nie podoba mi się, że trzeba wysyłać sms aby zapalić świeczkę! To jest ubujanie interesu na nieszczęściu i rozpaczy ludzi! Jak tak można!? Przecież taki serwis mógłby się utrzymać z reklam! Lepszy jest ten [url=http://teczowymost.republika.pl]Tęczowy Most[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Obyście zaglądali tu jak najrzadziej...


Polskie:
1) [url]http://republika.pl/teczowy_most/index2.html[/url]
2) [url]http://www.dognet.pl/[/url]
3) [url]http://teczowymost.atspace.com/[/url]
4) [url]http://www.ecmentarz.friko.pl/[/url] <-- zapal znicz za pamięć ukochanej osoby (za psa chyba też można)

Zagraniczne:
1) [url]http://www.dogheaven.com/[/url]
2) [url]http://rainbowbridge.com/[/url]


Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś podobne miejsca, to proszę o informację.[/QUOTE]

Bardzo proszę o podpowiedx jak zamieścić wpis na stronie podanej w punkcie nr 3... Próbowałam znaleźć jakikolwiek kontakt na stronie, ale wszystko co mam to adresy do ludzi którzy zamieścili swoje wspominki... Może ktoś wie.. Rozpaczliwie chcę stworzyć dla mojego Zorana takie wspomnienie.... Z góry dziękuje za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wpadłam na ten wątek i smutno mi :-(. Jeszcze jedno miejsce upamiętniające nasze psy:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL="http://www.xn--tczowymost-enb.pl"]Tęczowy most[/URL].[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...