Jump to content
Dogomania

Profilum - czy warto??


Discus

Recommended Posts

Dla mnie tez ten brak konkretnych informacji na opakowaniu jest podejrzany :cool3:.
Jednak byłam zmuszona kupić tą karmę na próbę - w zoologiku mieli tylko Pedigree, Royala w kosmicznych cenach, którego Majka i tak nie lubi no i ww. Profilum. Pies wcina ze smakiem, ale pierdzi jak szalony :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Też nie jestem przekonana co do tej karmy; co prawda psu bardzo smakuje ale za ta cene mozna przeciez kupic karme sprawdzona, o wyzszej jakosci (?); bąki rzeczywiście były wiec ostatecznie z niej zrezygnowalam, ale wciaz nie wiem do jakiej karmy mozna ja przyrownac jakosciowo? moze rzeczywiscie nie jest zła (wyglada całkiem ładnie ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stosowaliśmy profilum dla seniorów (na bazie kurczaka) przez 2 miesiące - nasza sunia, choc za suchym nie przepada, jadła bardzo chętnie. Plusem karmy są duże granulki (pies rozgryza, a nie połyka w całości). Zauważyliśmy też znaczną poprawę włosa.
Wystąpiły jednak problemy skórne :shake: i testujemy obecnie jagnięcinę z eukanuby (profilum dla seniorów wystepuje tylko w wersji z kurczakiem).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W tym miesiącu potrzebowałam czegoś tańszego z powodów finasowych i skusiłam się promocją Profilum dla dużych ras z kurczakiem w cenie 170zł za 30kg w krakvecie. Nie ukrywam, że nie byłam do niej przekonana ze wszystkich powodów jakie zostały już na wątku wypisane-firma, skład itd. Ku mojemu zdziwieniu moje boksery bardzo lubią tą karmę i dobrze się po niej czują. Co do chondroityny i glukozaminy to są one wymienione w składzie na opakowaniach. Dla przedmówczyni zeznaję, że żadnej innej karmy tej firmy moje psy nie chcą jeść, np. Pedigree, Chappi. Warto dodać, że wcześniej karmiłam psy Eukanubą, Hill'sem, RC oraz Acaną i Profilum jedzą równie chętnie. Wielkość granulek gwarantuje mi to, że moje boksery jej nie połykają a dokładnie przeżuwają.

Mimo to w przyszłym miesiącu zamawiamy inną karmę;)

Link to comment
Share on other sites

no dobra...wyczailam duza promocje i mysle....cena bardzo kuszaca, obecnie jemy purine pro plan, ale tu cena poszla tak w gore, ze chyba bede musiala zmienic karme. Generalnie suka z tych delikatnych, latwo jej wlos sie staje znowu matowy i pojawia sie lupiez - w zwiazku z tym myslalam o karmie medium z jagniecina - jakiej wielkosci sa granule? Suka ma 40 kg wiec najlepiej jakby to nie byly drobinki;)
Czyli - warto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_']Z PPP na Profilum? nie warto... takie moje skromne zdanie.[/quote]

nie warto bo? zdania sa bardzo podzielone, a cena obecna za PPP jest dla mnie za duza - fajnie jakbym mogla kupic tansza karme (Profilum), ale nie gosza jakosciowo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ktrebor']

Czyli np. dla psa o wadze od 20 do 25kg - dzienna dawka Profilum to:

280g - 330g

Pedigree:

ok 400g

A karma którą obecnie karmimy nasze psy? To zaledwie 180g-200g. Dziennie.

Nie znam ceny Profilum, ale mam wrażenie, że to kolejna "wydmuszka" marketingowców od żywienia psów.[/quote]

Bozity tez wychodzi jakies 350 g na 25 kg psa, to tez taka zla karma wg Ciebie? mera dog podobnie, tez ponad 300, tak samo bosch. Dalej nie sprawdzam bo mi sie nie chce ;)
Czyli wychodzi ze wszystkie te karmy to tak na dobra sprawe pedigree?
Pytam bo sie zastanawiam nad profilum i czytam co tez tu o niej napisane, bo cene teraz ma b. dobra :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']a po co te nerwy - za te pieniadze wy kupcie swoim psom i kotom dobrego ,świeżego MIĘSA a nie "zupki chińskie":evil_lol::evil_lol::evil_lol:-wątróbki świeżej, żołądeczków ....:multi:[/quote]

za ta cene? chcialabym miec tanie zrodlo miesa:placz::placz::placz: ale w duzym miescie nie idzie gotowac...tzn idzie, wszystko mozna. ja bym chciala naprawde, ale tu mieso wychodzi drogo do tego i tak musze dawac witaminy na siersc i cena wychodzi sporo powyzej worka suchego

Link to comment
Share on other sites

Po jakimś czasie karma okazała się nie trafioną. Psy mają duże koopy, wonne bąki, a i sierść się pogorszyła. Obecnie mamy niemiecką karmę Bewi dog + codziennie witaminy z dodatkiem oleju czosnkowego, które moje psy uwielbiają i dochodzimy teraz do stanu sprzed zakupienia Profilum.

Jako osoba, która przetestowała tą karmę na swoich bokserach, innym nie polecam z ww powodów.

Pozdrawiam
gosikf zeus aza miśka omega i enigma:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sie jednak nie zdecydowalam po przeczytaniu skladu (ze zrozumieniem) choc pod wplywem promocji (2 worki w cenie 1) i ladnego opakowania :oops: bylam naprawde tego bardzo bliska :roll:
Karma "rich in chicken" ma na pierwszym miejscu odtluszczone odwodnione bialko zwierzece, w tymze bialku [B]tylko 30 %[/B] to kurczak.
A przeciez kurczak to najtansze mozliwe mieso.
Wiec czym jest te 70 % :niewiem:
Padlina spod szosy? Zwierzeta ktore umarly w lecznicach?
Nie wiem ale wiem ze nigdy nie kupie tej karmy chocby i dawali 3 worki w cenie 1.
[SIZE=1]Dla sprawiedliwosci dodam ze szczeniak zjadl 2 kg tej karmy (musialam kupic cos na bardzo szybko w annie zoo) i nic mu nie bylo. Kupy ladne choc duzo, nie smrodzil w domu, nie drapal sie, smakowalo.[/SIZE]
Ale dlugoterminowo kupilam mu brita a na profilum nie spojrze wiecej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja tylko w kwestii tego skladu.
nie jest ok i nie moze sie wydawac ok.
w skladzie jest bialko zwierzece i wsrod tego bialka 30 % kurczak.
a kurczak to najtansze hodowlane mieso.
wobec tego z czego jest pozostale 70 % ?
co jest tansze niz kurczak?
no wlasnie.

Link to comment
Share on other sites

bardzo prosze czytac ze zrozumieniem.
do kurczaka nic nie mam (powiedzmy)
ale
miesa drobiowego jest 30 %.
reszta czyli 70 % bialka zwierzecego mnie niepokoi.
ze te 70 % to jagniecina? ryby? wolowina?
a moze raczej padlina spod szosy?
co jest bardziej prawdopodobne?

Link to comment
Share on other sites

Moi chłopcy - dwa kastrowane kundelki 10 i 15 kg, wiek 4 i 9 lat - lubią tę karmę, nie puszczają po niej bąków, kupy w normie, z pyska nie cuchnie. Inna sprawa, ze dostają ją rano jako śniadanko, a po południu kurczaka z warzywami i ryżem, wiec może to zapewnia im dobra równowage zywieniową. Mi karma odpowiada, bo nie jest tak droga, jak Hill's, ktory kupowałam wcześniej(3 kg profiluim w mojej okolicy to 48 zl, a Hills taki sam to 98 zł). Eukanuby nie lubiły, tzn o ile Filip zje wszystko razem z miską, ręką i podłogą, o tyle Felek zawsze strzela focha i krzywi sie nad dosłownie każdym posiłkiem. Nie ma róznicy w sierści, psów nie boli brzuszek - dawno temu moja poprzednia suke karmiłam Chappie, potem przeszła na Hillsa i była widoczna poprawa. Tu nie ma zadnych zmian, panowie są pelni wigoru, myszkują, nie ma łupieżu, sierść miękka i lśniąca. Zostane przy niej, bo odpowiada mi cenowo, a Hill's i Eukanuba strasznie ostatnio idą w górę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Może nie będę zakładać nowego wątku tylko napisze tutaj:

Jestem szczęśliwą właścicielką małej 7 miesięcznej suczki kundelka (mój pierwszy pies). Dostaje suchą karmę Profilum i gotowane jedzenie. Smakuje jej i kupki odpowiednie (tak mi się przynajmniej zdaje) ale sierść wydaje się taka twarda i mało błyszcząca. Chciałabym ją poprawić ale nie wiem czy zmieniać całkiem karmę (a jak tak to na jaką) czy po prostu dodać jakieś witaminy do jedzenia. Proszę o wasze zdanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szprotka_89']Może nie będę zakładać nowego wątku tylko napisze tutaj:

Jestem szczęśliwą właścicielką małej 7 miesięcznej suczki kundelka (mój pierwszy pies). Dostaje suchą karmę Profilum i gotowane jedzenie. Smakuje jej i kupki odpowiednie (tak mi się przynajmniej zdaje) ale sierść wydaje się taka twarda i mało błyszcząca. Chciałabym ją poprawić ale nie wiem czy zmieniać całkiem karmę (a jak tak to na jaką) czy po prostu dodać jakieś witaminy do jedzenia. Proszę o wasze zdanie[/quote]

moim zdaniem do tej gotowanej częsci jedzenia obowiązkowo powinny być dodatki mineralne i witaminy. Ja podawałam zawsze preperat SA-37, ale jest tego mnóstwo na rynku. Teraz już jak mam psa tylko na suchym to na sierśc podaję jej Omegan w ilości mocno zredukowanej, zeby nie przesadzić. Moja ma 6 m-cy, pieknie sie rozwija i pieknie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szprotka_89']Jestem szczęśliwą właścicielką małej 7 miesięcznej suczki kundelka (mój pierwszy pies). Dostaje suchą karmę Profilum i gotowane jedzenie. Smakuje jej i kupki odpowiednie (tak mi się przynajmniej zdaje) ale sierść wydaje się taka twarda i mało błyszcząca. Chciałabym ją poprawić ale nie wiem czy zmieniać całkiem karmę (a jak tak to na jaką) czy po prostu dodać jakieś witaminy do jedzenia. Proszę o wasze zdanie[/quote]

gotowane jedzenie samo w sobie ma bardzo mala ilosc witamin - warzywa po wygotowaniu sa dosc jalowe, mieso tez juz nie ma tych samych wartosci co surowe, a wypelniacze generalnie nie sa psu potrzebne (jesli je dajesz). Dlatego do gotowanego zawsze dodawalam witaminy, z reguly komplet, dobre sa Can-Vit i tanie. Jednak dodajac jeszcze suche to problem jest troszke inny - ile dodac witamin dodatkowych, zeby nie bylo za duzo? Ja suke wychowalam na karmieniu gotowane po poludniu z witaminami (dawka 2/3 dziennej), a rano suche (dawka 1/3 dziennej)
Teraz sucz jest tylko na suchym i po dlugim poszukiwaniu tej dobrej karmy wreszcie trafilam.

Moze byc tak, ze sucz Twoja zle toleruje ta karma, jakis skladnik w gotowanym, badz tez brakuje witamin...mozliwosci dosc duzo. Prostym wyjsciem jest zakup preparatow typowych na siersc, jednak ja wyszlam z zalozenia ze wole dobrac jedzenie tak, zeby nie bylo potrzeby dodawania dodatkowych witamin. Na rynku jest tego duzo - od wspomnianego gammolenu, Efa Olie po wiele wiele innych. U mnie ani jeden preparat na dluzsza mete sie nie sprawdzil - miesiac, dwa i potem znowu pogorszenie stanu siersci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...