Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja karmię swoją Aszunie eukanubą ale jeszcze dostaje zamoczoną bo jest malutka. czasem daje jej ryżu z marchewką i zaparzaną piersią z kurczaka. nie ma takiego wielkiego apetytu bo czasem nic niechce zjesc , a czasem nawet prosi się o dokladnę. jest też bardzo cfana (czytałam ża yorki są bardzo cfane) bo gdy daje jej sera razem z eukanubą wygrzebyje sobie sam ser i go zjada , a eukanube ma '' w nosie''. no to na razie tylko tyle potem postaram się napisać więcej!!!

________________________________

PoZdRoWiEnIa : sara , ania i aszka!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!! ja karmię swoja aszunię eukanubą ale jeszcze zamoczona bo jest bardzo mała. Czasem nie codziennie daje jej ryżu z marchewka i z kawałkami piersi z kurczaka. Aszka niechce za bardzo jesc i czasemi ma humorki.niekiedy nawet prosi żeby jej dac a czasem ucieka i gdzies chowa :x . Niekiedy jestem na nią bardzo zła bo niechce jesc .ale niemoge jej przecież nic zrobic nawet na nią nakrzyczec bo jest taka słodka ( nieprubowałam jej zjesc) potem napisze cos jeszcze o mojej psince.

_________________________________

PoZdRoWiEnIa: Sara , Ania i Asza :D

Link to comment
Share on other sites

Witaj Wind! :

dziekujemy za tak miłe powitanie na forum dogomanii

oczywiście na początku wypadałoby się przedstawić pozostałym dogomaniakom;

otórz Fiona jest 11 miesięczną, przesliczną suczką, która wkrótce spróbuje swoich sił na pierwszej dla nas wystawie w Bytomiu(23 maj)

waży niespełna 1,80

postaram sie dzięki pomocy wind umieścić parę jej przeuroczych fotek

jak pisała już Wind prawdą jest, iz wkrótce zagości w naszym domu nowa yorkusia prosto z hodowli Yoreczki -nie możemy sie już doczekać tej chwili; Pozdrawiamy Cię Yoreczko!!

miałyśmy okazję zobaczyć już maleństwo prawdopodobnie dziś zaczęło już widzieć

odnośnie suchej karmy pisałysmy już powyżej stąd nie będziemy sie powtarzać

pozdrawiamy wszystkich dogomaniaków

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

szukałam eukanuby, ale nie było w sklepie i wziełam troszkę puriny dla szczeniąt. Pani w zoologicznym powiedziała, że eukanuba ma podobny skład czy coś w tym stylu (już dokładnie nie pamiętam) i żeby wziążć purinę. No to wziełam, bo pies w końcu musi cośjeść. Do tej pory karmiłam ja domowym jedzonkiem, ale chyba narazie tak zostanie, bo puriny mi nie chce jeść. :(

Link to comment
Share on other sites

Cześć,ja co prawda nie mam Yorka,ale moją maltankę karmie (ma 3m-ce) Eukanuba Puppy Small breed ale nie moczoną,bo moczonej nie chce jeść(była karmiona u hodowcy też suchą).Wszytstko jest ok nie drapie się i ma normalne kupy,ale szukam czegoś dodatkowego,co mogłoby jej poprowić sierść (aby była bardziej błyszcząca),chyba że mam się skupić na środkach zewnętrznych(odrzywki itp.)??

Jak sądziecie?? :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki,poczytam.

:lol:

Tylko będę musiała nieco przefiltrować te info,bo niektóre rzeczy dla Yorkow żółcą sierść. Pewnie nie wiecie co mógłby nie powoduje takiego efektu??

__________________

Pozdrowienia od

Danusia i Moly

GG:2627756

Link to comment
Share on other sites

:D No nareszcie trafiłam na odpowiednią karmę :P kupiłam Canin Royal mini junior i tak sunia zajadała, że aż jej sie uszy trzęsły i w pewnym momencie wylizywała już całkiem pustą miseczkę. Bardzo się ciesze, bo ostatnio taki niejadek z niej był :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałam , karmię Viktę Eukanubą... a raczej karmiłam do dziś :) Kupiłam jej na spróbowanie Royala i szok - miska latała po całym domu i była tak wylizywana , że obawiałam się , czy dno wytrzyma taki atak :wink: :lol: Jak przesypywałam karmę z woreczka do puszki , to mała skakała wyżej niż Kozakiewicz swego czasu! :wink: :lol: Nie wiem , czy jest to efekt "nowego smaku" , czy naprawdę psiaki się tak tym zajadają?

Eukanubę jadła bo jadła - mieliła sobie przez cały dzień po trochę swoją porcję , a Royala wymiotła jak odkurzacz!

Jeśli takie to dla niej mniamuśne , to bez gadania przerzucam się na Royal! 8)

Link to comment
Share on other sites

Axel jest na etapie wykańczania trzeciej juz paczki Royala i muszę powiedzieć, że je z takim samym zapałem jak za pierwszym podejściem do tych suchotek.

Przez jakis czas leciutko skrapiałam te suchotki olejem słonecznikowym ale od jakiegoś czasu nic nie dodaję i nadal jak widać mu bardzo smakuje :lol: :lol: A dzis rozbójnik skończył już pół roczku :D :D

Link to comment
Share on other sites

Gosia, przekaż całuski :buzi: i najlepsze życzenia :iloveyou: dla Axelka od nas z Bijou!!!

:BIG: :new-bday: :BIG:

Agnieszko, u nas było tak samo, kiedy Bijou pierwszy raz jadła Royala po Eukanubie, ale teraz już zapał nie ten. W ogóle jakiś niejadek z tej mojej panny się zrobił! :( Może przez te zębolki... :-?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanko w jakim wieku zaczęliście podawać już całkiem sucha karmę bo ja jeszcze moczę karme Royala Jerremu w którym miesiacu mu dawać sucha bo szczerze mówiac on sucha chyba zjadłbym chetneij niż tą namoczona ale boje się że mog mu wtedy nasypać za dużó i zacznie mu rosnac w brzuszku. A mój Jerry to taki mały niejadek niestety :cry:

Czekam na rady

Link to comment
Share on other sites

Vikulina od 8 tygodnia je suchą karmę , namoczonej nie chciała...

Do każdej karmy możesz poprosić w zoologicznym o miarkę - sypiesz tyle , ile podaje tabela wagowa.

Bez przesady Tygrysku , to już duży psiak i nie rób z niego ofiary losu , która jeść nie potrafi... :wink:

Ja sypię rano do miski całą porcję karmy i Vikta wsuwa przez cały dzień po trochę.Nawet tak lubianego Royala nie wymiata na raz :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Popieram Adiraje w calej rozciaglosci.

Jerry juz od dawna powinien jesc staly pokarm.

Majka mniej wiecej od 10 tygodnia je suche granulki.

Zaopatrz sie w miarke do karmy, podziel dzienna dawke na dwa lub trzy posilki i podawaj Jerremu tyle ile psiak w jego wieku i przy jego wadze powinien dostawac.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...