Jump to content
Dogomania

Szczeniaczek (+ hodowla ""Grand Canyon")


Insomnia

Recommended Posts

witam.mam pytanie czy jest jeszcze dozwolone cięcie uszu i szczeniat?ile kosztuje taki zabieg i w jakim wieku mozna go wykonac?bo nie wiem czy wykonuje sie to tak ze

na zyczenie wlasciela hodowca u zaprzyjaznionego jakiegos weterynarza czy po prostu wlasciciel po kupnie psa we własnym zakresie.

poza tym mam pytanie co do hodowli dogów niemieckich "Grand Canyon"-jesli przekrecilam troche nazwe to przepraszam.Czy ktos moze slyszal cos o tej hodowli albo nawet ma stamtąd szczenię doga?Hodowla miesci sie w Krakowie jak coś.

Czy maść ma u dogów wpływ na usposobienie? bo kiedys czytalam ze dogi żółte sa najbardziej żywe i dominujące.wiec jak to jest?

ja wybralam sobie doga czarnego jakby coś.

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niby cięcie zabronione, ale jak z ciekawości dzwonilam do leczncy żeby spytać ile kosztuje zabieg cięcia, to mi ceny podali i wszystko... no cóż, prawo jest, tylko szkoda, ze nigdy nie bedzie tak, ze sie wszyscydo niego zastosują!!! ;(

A co do koloru, to zgadzam się, że kolor nie ma wpływu na chrakter. To tak jakby powiedieć, że ludzie o blond włosach sa bardziej nieśmiali, a o rudych bardziej zaczepni, a o brązowych czy czarnych ejszcze inni ;)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

ja rowniez slyszałam żę przycinanie uszu jest zabronione jak również i ogona. a co do wystawiania to dopiero od teraz maja zabraniać wystawiać takowe zwierzaczki :wink:

co prawda nie wyobrażam sobie niektóre rasy z długimi ogonami jeszcze biedaki krzywde potrafią sobie zobić

Link to comment
Share on other sites

Cięcie uszu nie jest zabronione, gdyż nie ma w Polsce ustawy zakazującej cięcia uszu czy ogona. Ustawa o ochronie praw zwierząt mówi:

Art. 27. 1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.

A z prawnego punktu widzenia to czego kategorycznie nie zakazno jest dozwolone. W niektórych krajach w ustawie jest jasno określone, że zabrania sięcięcia uszu i ogonów, natomiast polskie sformułowanie ustawy dopuszcza jej interpretację na korzyść cięcia.

Link to comment
Share on other sites

Acha zabieg taki kosztuje około 200-250 zł i jest tylko dwie osoby w Polsce, które zrobią to dobrze (jeśli chodzi o doga). Jesli byś była zainteresowana to daj znać na priv to podam ci namiary.

Moim zdaniem umaszczenie ma wpływ na charakter doga, choć wiadomo nie jest to regułą. Najlepiej odwiedź jakieś hodowle i zobaczysz w realu jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

Acha zabieg taki kosztuje około 200-250 zł i jest tylko dwie osoby w Polsce, które zrobią to dobrze (jeśli chodzi o doga). Jesli byś była zainteresowana to daj znać na priv to podam ci namiary.

Moim zdaniem umaszczenie ma wpływ na charakter doga, choć wiadomo nie jest to regułą. Najlepiej odwiedź jakieś hodowle i zobaczysz w realu jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...