Jump to content
Dogomania

Holandia


Saba

Recommended Posts

Chciała bym wyjechać z moją sunią do cholandji, ale niewiem jakie warunki musimy spęnić żeby przekroczyć z psem granice.

Jedni mówią że wystarczy świadectwo szczepień inni że kwarantanna i psa trzeba przewozić w klatce.

Może ktoś z was wie jak jest naprawde?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie ma takiego kraju jak Holandja :oops:

A do Holandii potrzebujesz tylko 'międzynarodowe świadectwo zdrowia' wydane przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, więc mieści się to w każdym województwie...ten świstek kosztuje jakieś 20-30 zł z tego co pamiętam i jest ważny przez 2 tygodnie, natomiast (chyba) należy go załatwić maksymalnie 3 dni przed wyjazdem... wcześniej musisz zgłość się po zaświadczenie, że pies jest zdrowy do zwykłego weta...

Link to comment
Share on other sites

A ile czasu zajmie mi wyrobienie tego świadectwa zdrowia?

jeśli nie ma kolejki, to w urzędzie wypisują to w 15 minut, ale pamiętaj, żeby najpierw zgłosić się do normalnego weta na oględziny psa i nie zapomnij wziąć ze sobą książeczki szczepień..

Link to comment
Share on other sites

hm.....dziwne, po kiego czorta robic dodatkowe swistki ?

Psu wystarcza normalna kiazeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem.Na co trzeba jedynie zwrocic uwage , to to , zeby termin do natepnego szczepienia nie byl krotszy jak dwa miesiace.

Link to comment
Share on other sites

Niestety w Polsce do 30 kwietnia obowiązuje międzynarodowe świadectwo zdrowia dla psa wystawione przez Urzędowego Lekarza Weterynarii.

Tylko od celnika zależy czy zadowoli go zwykła ksiażeczka zdrowia czy zażąda świadectwa zdrowia.

Jeżdżę bardzo często za granicę i nigdy nie zaryzykowałam wyjazdu bez świadectwa, bo naprawdę na granicach jest różnie, czasami celnik tylko się uśmiechnie na widok psów a czasami przestudiuje dokładnie świadectwo.

A co będzie po 30 kwietnia.... tego nie wie nikt.

Link to comment
Share on other sites

hm.....dziwne, po kiego czorta robic dodatkowe swistki ?

Psu wystarcza normalna kiazeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem.Na co trzeba jedynie zwrocic uwage , to to , zeby termin do natepnego szczepienia nie byl krotszy jak dwa miesiace.

To nie prawda, oficjalnie potrzebne jest "urzędowe świadectwo zdrowia", miesiąc temu jechałem z psiakiem do Belgii i wjeżdżając do Unii niemiecki celnik bardzo wnikliwie sprawdzał wszystkie papiery mego psa (ok 20 min. :-? ) Jak wracałem to nawet paszportów nie chcieli... Ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

[URL="http://www.wetgiw.gov.pl/przywoz/przemieszczanie/UE_Polska.zip"]http://www.wetgiw.gov.pl/przywoz/przemieszczanie/UE_Polska.zip[/URL]

Z praktyki. Moje 3 psy były w wielu ciut powyzej 3 mcy, 2 charciki podrózowały 10 tygodniowe. Kazdy pies był zaszczepiony na wscieklizne 22 dni przed zaplanowaną datą przywozu. Inne szczepienia wg. planu. Czip + paszport. W paszporcie pieczątka weta w miejscu na adnotacje podrózne ( czyli potwierdzenie ze w chwili badania był pies zdrowy i zdolny do podrózy, to było robione w dzien przed podrózą). . I wsio. :multi:

Link to comment
Share on other sites

O, Toller czyżby szykował się nowy psiak u Ciebie?:razz: Jeśli tak to gratuluję !

Ja przywiozłam w różnym czasie, w sumie 3 szczeniaki z Holandii i NIGDY nikt się mnie o nie na granicy nie zapytał. Podobnie było jak wywoziłam szczeniaka tam. Holenderskie szczeniaki miały paszporty, ale bez szczepienia na wściekliznę, mój ( ten wywożony ) też nie miał szczepienia na wściekliznę. Generalnie to psiaki leżały na granicy gdzieś w nogach ( nikt ich tam n a siłę nie upychał oczywiście) i nikt ich specjalnie nie szukał;) Ale 2 pozostałe 'latały' po samochodzie na granicy i też nikt o nie nie zapytał.

Link to comment
Share on other sites

Ja małą przywoziłam z Holandii w maju zeszłego roku. Miała paszport, chip, ale wścieklizny nie (Mysz miała wtedy niecałe 8 tygodni). Nikt mnie o nic na granicy nie pytał. Prawdopdobnie nawet nie zwrócili uwagi na psa.

Tydzień temu byłam na Węgrzch i przy wjeździe właśnie na Węgry, a także na Słowację i w Cieszynie (przy wjeździe do Polski) za każdym razem proszono o paszport. Dwa razy polegało to na przeglądnięciu. Tylko celnik w Cieszynie wydawał się orientować w temacie i szukał wścieklizny (nie mogł jej tam znaleźć, bo nie była tam wklejona, miałam tylko znaczek i zaświadczenie w książeczce). Spytał więc czy jest wścieklizna, odparłam, ze jest. Uspokojony zyczył nam bezpiecznej drogi :)
Tyle że my jechaliśmy z dwoma czarnymi potworami (czytaj: belgami). A Ty będziesz miała szczyla. Najlepiej po prostu trzymać go tak, żeby celnicy nie zwrócili na niego uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

Moj prawie trzymesieczny szczeniak tez przyjechal zaczipowany, zapaszportowany, ale bez szczepienia. Czy ktos sie nimi interesowal (jechal z siostra) nie wiem, bo nie ja go przywozilam, ale ta osoba nie raz przewozila szczeniaki przez granice i bylo ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem bardzo ciekawa czy w Holandii mieszkaja jacys dogomaniacy (to znaczy, wiem, ze sa tu milosnicy psow, ale pytam o uzytkownikow tego forum:eviltong:)? Chetnie nawiazalabym kontakt z ludzmi ktorzy maja podobna szajbe do mojej:diabloti::cool3:. Serdecznie pozdrawiam z Gelderland:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='lolka75']Jestem bardzo ciekawa czy w Holandii mieszkaja jacys dogomaniacy (to znaczy, wiem, ze sa tu milosnicy psow, ale pytam o uzytkownikow tego forum:eviltong:)? Chetnie nawiazalabym kontakt z ludzmi ktorzy maja podobna szajbe do mojej:diabloti::cool3:. Serdecznie pozdrawiam z Gelderland:p[/quote]
Z Holandi na dogo jest [B]a_ga.isk[/B]. :cool3:
Link do galerii jej psiaków:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=36076[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...