Jump to content
Dogomania

Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje


regman

Recommended Posts

Mam do sprzedania:

[IMG]http://i48.tinypic.com/ipt8i1.jpg[/IMG]

[FONT=georgia][SIZE=2][B]1. 'Intruz' - Stephanie Meyer[/B]
Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

[B]2. 'Przepowiednia' - P.C Cast & Kristen Cast
[/B]Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest przez swój lud czcią i szacunkiem. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna, pozbawiona przyjaciół oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości…
Wewnętrzny impuls pcha Elphame w kierunku ruin zamku MacCallan. Decyzja o odbudowie tej twierdzy całkowicie odmienia jej losy. Zyskuje cel w życiu, wiernych przyjaciół oraz zdolność kontaktu ze światem nadprzyrodzonym. Na jej drodze staje również tajemniczy Lochlan, z którym połączy ją o wiele więcej niż tylko namiętność.
Wielka miłość tych dwojga zostanie wystawiona na ciężką próbę. Nad ruinami zamku MacCallan unosi się bowiem ponadstuletnia krwawa przepowiednia…

[B]3. Moonwalk - jedyna Autobiografia Michaela Jacksona
[/B]Co można powiedzieć o Michaelu Jacksonie? Jest on jednym z najbardziej uznanych artystów, nowatorskim i niezwykłym piosenkarzem, którego taniec wydaje się zaprzeczać grawitacji i którego poprzednikami byli Fred Astaire i Gene Kelly. Publiczność prawdopodobnie nie jest świadoma wymiaru jego poświęcenia dla pracy. Jest on niespokojnym, rzadko usatysfakcjonowanym perfekcjonistą, stale stawiającym sobie wyzwania. Wielu osobom Michael Jackson wydaje się nieuchwytną osobowością, ale nie tym, którzy z nim pracują. Ten utalentowany artysta jest człowiekiem wrażliwym, ciepłym, zabawnym i pełnym intuicji. "Moonwalk", książka Michaela, daje możliwość spojrzenia na artystę podczas pracy i w chwilach refleksji.

[B]4. Autobiografia na czterech łapach Doroty Sumińskiej[/B]
Barwne anegdoty, dramatyczne zwroty akcji i zabawne zdarzenia rodzinne tworzą malowniczą sagę, w której zwierzęta i ludzie grają pierwszoplanowe role. Historia zaczyna się na Wołyniu, gdzie pradziadek autorki, hrabia Adam Halka Ledóchowski, zakochany od pierwszego wejrzenia w pięknej Tatarce, porywa ją i poślubia. Wbrew konwenansom, w imię romantycznej miłości i wspólnej pasji do koni, żyją długo i szczęśliwie dając początek dynastii, ludzi mądrych, pełnych fantazji i wielkich miłośników zwierząt.zagłębiając się w rodzinną sagę Doroty Sumińskiej, poznajemy również pokolenia zwierzęcych towarzyszy rodziny. Ważni bohaterowie tej książki: krowa, wilczyca, kura, pies, kot, słoń, koń, jeża i wiele innych a są najbliższymi przyjaciółmi, kochającymi i wspierającymi Dorotę Sumińską od dziecka. zwierzęta towarzyszą jej na każdym kroku, przy wszystkich dolach i niedolach. Poczucie humoru, wspaniała osobowość autorki oraz plejada malowniczych postaci i zwierząt, jakie pojawiają się na kartach tej książki sprawiają, że czyta się ją, jak awanturniczy romans o życiu, miłości i pasji.

[B]5. Świnka Morska - wydawnictwo Galaktyka
[/B][COLOR=#000000]to poradnik dla opiekunów różnych gatunków zwierząt. Opisano w nich między innymi sposób żywienia zwierzaków, ich potrzeby, warunki hodowli, szczepienia i opiekę weterynaryjną. Fachowcy podpowiadają również jak mądrze rozwiązywać problemy związane z opieką nad świnką morską.

[B]6. Marley i Ja - John Grogan
[/B][/COLOR]Historia psa Marleya bawi i wzrusza do łez. Wreszcie poznasz własnego psa i sens własnego życia.

Marley, żółty labrador jest nieznośnym, rozbrykanym, krnąbrnym potworem. Wyleciał ze szkoły tresury za brak postępów. Demoluje dom i wyrywa ozdobne rośliny w ogródku, uwielbia pić wodę z miski klozetowej. A jednocześnie jest wiernym i niezawodnym przyjacielem, kochanym stworzeniem, które uczy swoich właścicieli, jak cieszyć się ulotnymi chwilami i co jest naprawdę ważne.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=georgia]Oprócz tego mam do sprzedania jeszcze:

[IMG]http://i45.tinypic.com/osdhlu.jpg[/IMG]

[B]Serię Era Pięcorga - Trudi Cannavan: Kapłanka w bieli, Ostatnia z dzikich, Głos Bogów.

[/B][COLOR=#000000]Jest to historia Aurai, dziewczyny z prowincji, która staje się wybranką bogów, dzięki czemu szybko awansuje na jedną z Białych – nieśmiertelnych kapłanów i władców. W czasie sprawowania rządów odnosi kilka sukcesów (między innymi pakt z Si), ale wkrótce po jej awansie rozpoczyna się [/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_religijna"]wojna religijna[/URL][COLOR=#000000] pomiędzy Cyrklianami z Białymi na czele, a Pentadrianami wiedzionymi przez Głosy. Mimo zwycięstwa Cyrklian, kłopoty wewnątrz państwa mnożą się w wyniku różnicy poglądów między bogami i Aurayą. Auraya odchodzi od Białych, ale nadal pozostaje kapłanką. W tym czasie wśród Dzikich zawiązuje się porozumienie, którego celem staje się zniszczenie bogów. Gdy oddział Si wpada w ręce Pentadrian, Auraya ratuje ich kosztem własnej wolności. Podczas niewoli Cyrklianie planują atak na Pentadrian, jednak tuż przed rozpoczęciem bitwy Aurai udaje się uciec. Razem z innymi Dzikimi zabija bogów, którzy okazali się być tymi samymi dla obu ludów, a wojny były dla nich rozrywką.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Sprzedam:
"Balsam dla Duszy miłośnika psów"
"Beagle są najlepsze" Andrzej Baciński
"Powiedz, gdzie cię boli" Dr Nick Trout
"Szczeniak. Jak przetrwać z małym psem"

a także książki o koniach:
"Człowiek który słucha koni" Monty Roberts (1998)
"Jak dbać o konie i kuce"

zainteresowanych proszę o pisanie na PW, ewent [email][email protected][/email] ceny do ustalenia, wszystkie książki w bdb stanie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vesper']Niestety okładki Ci nie prześlę, bo nie mam tej książeczki... Mam inne z tej serii- wydawanej w latach 80-tych, takie małe książeczki, połowa wielkości zeszytu... Na okładce rysunek sylwetki danej rasy- taki charakterystyczny, kolorowy- jakby kredkami robiony kontur... I w kółku "Wydawnictwo Akcydensowe". Jak zdobędę tę książkę (bo zbieram całą serię) wtedy prześlę zdjęcie okładki, a może się dogadamy ;)... U nas co jakiś czas w antykwariatach są te książeczki.[/QUOTE]
to wiem o jakiej serii piszesz. Jakby co - polecam się uwadze.

Może ma ktoś zbędną książkę "Na dnie jeziora" Pawłusiewicza (wbrew pozorom wielu to "psia książka" choć jest biograficzna)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']

Może ma ktoś zbędną książkę "Na dnie jeziora" Pawłusiewicza (wbrew pozorom wielu to "psia książka" choć jest biograficzna)[/QUOTE]
Ktoś tu się interesuje początkami gończo-ogarowymi!! Przerabiałam szukanie tej pozycji, może u źródeł, w bibliotece bieszczadzkiej lub w innych równie niedostępnych rękach będzie, w każdym razie ciężka sprawa. A książka, ach moje marzenie ją przeczytać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuleczka']Ktoś tu się interesuje początkami gończo-ogarowymi!! Przerabiałam szukanie tej pozycji, może u źródeł, w bibliotece bieszczadzkiej lub w innych równie niedostępnych rękach będzie, w każdym razie ciężka sprawa. A książka, ach moje marzenie ją przeczytać![/QUOTE]
nie tylko, ale tak.
jest ona dostępna w necie, ale czasem komuś z psiarzy zbywa i już nie potrzebuje, więc dlatego tu pytam.
zaczęłam czytać, dobrze się czyta. Ale nie dokończylam, więc teraz szukam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='junoo']KUPIĘ:
"Zapomniany język psów" oraz "Zapomniany język psów w praktyce" Jan Fennell
Pilne! Bardzo proszę o PW[/QUOTE]

Nie mów, proszę, że zamierzasz czytać i stosować w praktyce te bzdury ;) Książki popełnione przez Fennell można znaleźć w sieci, ale moim zdaniem szkoda czasu...

Link to comment
Share on other sites

evel i panbazyl, dostałam kiedyś na urodziny ostatnią książkę J. Fennell "Twój najlepszy przyjaciel"
Historii jest tam mnóstwo, ale jako takiej zasady którą ona poleca nie ma, dlatego z ciekawości chce przeczytać jej dwie poprzednie książki.
Napisałam "pilne", bo chciałam zaraz po przeczytaniu zapoznać się z techniką, żeby nie zapomnieć o co mi chodziło ;)

Czy będę stosować jej techniki? Nie wiem, bo nie wiem jaką technikę ona stosuje. Przeczytam to sama ocenię ;)

A czemu Wam ona nie odpowiada? Czytałam o tych książkach na dogomanii i nie znalazłam żadnych krytyk tym bardziej jestem zaskoczona Waszą oceną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='junoo']
A czemu Wam ona nie odpowiada? Czytałam o tych książkach na dogomanii i nie znalazłam żadnych krytyk tym bardziej jestem zaskoczona Waszą oceną.[/QUOTE]

Chyba żartujesz :) Wejdź w dział "Indeks ksiąg zakazanych" i tam poczytaj. Dla mnie bezsensowna paplanina, plus pełno wydumanych sztuczek (np. udawanie jedzenia z psiej miski LOL) zamiast rzetelnych wskazówek jak postępować z psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Chyba żartujesz :) Wejdź w dział "Indeks ksiąg zakazanych" i tam poczytaj. Dla mnie bezsensowna paplanina, plus pełno wydumanych sztuczek (np. udawanie jedzenia z psiej miski LOL) zamiast rzetelnych wskazówek jak postępować z psem.[/QUOTE]

Nie żartuję, sama zobacz: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/129-Zapomniany-j%C4%99zyk-ps%C3%B3w-Jan-Fennell[/url]
Styl pisania ma specyficzny, ale metodę polecają.
A ja nadal nie wiem jak ta metoda dokładnie wygląda, temu chce się zapoznać.

Link to comment
Share on other sites

a ja polecam metody na żywo, czyli w praktyce. Nic tak nie szkoli psa i właściciela jak porzadne kilkudniowe szkolenie. Bo do tej pory przerabiałam chyba wszystko - metody z forum, z tv, z książek i dopiero szkolenie na żywo to jest to. Choc książki mam, w tym i Zapomniany język psów - i nawet je sobie podczytuję.
A jak już przy książkach jesteśmy to szukam fragmentu z czarka Milana o jedzeniu trawy. Ktoś pamięta dokładniej gdzie to znaleźć? W pierwszym czy drugim "tomie"?

Link to comment
Share on other sites

Kupię :
McConnell Patricia „Drugi koniec smyczy” Galaktyka 2008
Eaton Barry „ Dominacja prawda czy mit”, Psia Wachta 2009
Dehasse Joel-Agresja u psów. Postepowanie w przypadku zachowań agresywnych u psów
Miller Pat-Nasz wierny przyjaciel pies : metody wzmocnienia psów w treningu-Warszawa "Książka i Wiedza" 2005
Wilde Nicole- "Mój pies się nie boi "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='junoo']Panbazyl, no to mamy podobne podejście do tematu.
Bo ja też byłam z psiurem na szkole i bardzo wszystkim polecam, ale dodatkowo czerpię wiedzę z książek.[/QUOTE]
dokładnie. Książki są super po a nie przed. Wtedy można czytać wszystkie i mieć do nich zdrowe podejście :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dokładnie. Książki są super po a nie przed. Wtedy można czytać wszystkie i mieć do nich zdrowe podejście :smile:[/QUOTE]

Jeśli mogę się wtrącić do tematu... ;) Podczytuję sobie forum dłuższy czas, najczęściej jako niezalogowana, ale się nie udzielam.

Odnośnie cytatu- ja myślę inaczej. Warto kupić parę porządnych, przydatnych książek polecanych autorów, zanim się kupi psa, by mieć ogólny ogląd na wszystko i wiedzieć, na czym się stoi. Podstawy metod szkoleniowych i proste sposoby na nauczenie psa najważniejszych rzeczy, żeby uniknąć typowych problemów i mieć w miarę niekłopotliwego psa w domu. Taką wiedzę dobrze mieć przed kupnem zwierzęcia. Książki warto czytać każde i nieważne czy przed czy po szkoleniu, czy też w trakcie- choćby po to, żeby zweryfikować różne metody czy porady (niekoniecznie wdrażając wszystkie w życie ślepo wierząc autorowi!), wypracować własny styl pracy z psem, a jak wiadomo- do każdego trzeba mieć indywidualne podejście i nie istnieje jedyna słuszna i uniwersalna metoda. Żaden poważny szkoleniowiec czy właściciel tego nie powie. Po przeczytaniu kilkunastu i więcej książek rożnych autorów i pracując z różnymi psami można mniej więcej ocenić, które metody w jakich przypadkach są przydatne lub nie. To samo co książek, tyczy się też szkoleniowców. Nie każdemu warto ufać i nie każdy zna remedium na wszelkie problemy. Czarne owce są wszędzie. Co nie zmienia faktu, że dobry szkoleniowiec+ świadomy, konsekwentny właściciel= sukcesy i udany zespół człowiek- pies.

Co do pani Fennell... Temat o jej książkach sięga 10 lat... Wiele postulatów pani Fennell są dawno zdezaktualizowane. Teraz nieco inaczej patrzy się na niektóre sprawy i stosuje lepsze metody niż ignorowanie psa czy "rządy twardej ręki". Nie każdy pies zniesie takie traktowanie- zamknie się w sobie, a my będziemy mieć, jak to ktoś określił, "autystycznego zwierzaka". Czytałam jej książki, miejscami znajdują się jakieś lepsze czy gorsze porady, ale całość okraszona zwrotami "moja metoda", "zaleta mojej metody" na dłuższą metę mierzi, odstrasza i powinna obudzić naszą czujność. Gdyby nie zasady pozytywnego szkolenia nie mielibyśmy dzisiaj takich sukcesów, jakie ogląda się na zawodach agility, Obedience czy jakichkolwiek innych. Psy pracują z ochotą, wpatrzone w przewodnika, ufne i stale gotowe do pracy. Tego nie osiągnie się stosując rzekome "wspaniałe metody" pani Fennell, a na pewno nie z każdym psem!

Link to comment
Share on other sites

Rosemary, ależ oczywiście. Sam wybór rasy to przebrnięcie przez tony książek, stron internetowych i porad od hodowców.
Potem okres szczenięcy, i znowu nos w książki... Ale właśnie chodzi o to, że dobrze wybrać się, w którymś momencie na szkolenie.
Pozwolić się ocenić komuś z zewnątrz. Wysłuchać rad.
I z takim bagażem dalej czytasz książki, ale może już z większym rozsądkiem i ślepo nie ufasz w każde napisane słowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...