Jump to content
Dogomania

Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje


regman

Recommended Posts

Matras, Empik, wydawnictwo, hurtownie... Nigdzie nie ma. Okoliczna ksiegarnia [Muza] podzwoni jeszcze do innych hurtowni, jak bedzie to jutro juz bede miala, w co nie wierze... Mam jeszcze link od Chefrenka, jezeli jutro nie bedzie, tam zadzwonie... :|

[quote name='dog_master']Matras, Empik, wydawnictwo, hurtownie... Nigdzie nie ma. Okoliczna ksiegarnia [Muza] podzwoni jeszcze do innych hurtowni, jak bedzie to jutro juz bede miala, w co nie wierze... Mam jeszcze link od Chefrenka, jezeli jutro nie bedzie, tam zadzwonie... :|[/quote]

Edit: MAM, MAM, MAM! :) Tzn bede miec :) Fartem i przypadkiem, ale maaaam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szukam książki na temat psychiki psa, przyczyn zachowań itd. Moglibyście polecić konkretną pozycję ? Myślę, że warto o tym poczytać przed rozpoczęciem tresury. Mam w swoim posiadaniu "Dlaczego pies szczeka..." Desmonda Morrisa (2000 r.) , ładne fotografie, ciekawie napisane, ale chciałabym coś wnikliwszego. Jestem ciekawa m.in. dlaczego obecnie uznaje się metodę tresury nieopartą na dominacji człowieka. Chyba podobnie jest w stadzie.
Prosiłabym jeszcze o radę w wyborze książki na temat wychowania, tresury psa. Chodzi o dwuletniego boksera (samiec) , który np. przejawia niekontrolowaną agresję wobec innych psów, zagryza kurczaki. Czy w ogóle można coś z tym zrobić?
I jeszcze jedną o podobnej tematyce, tym razem chodzi o szczeniaka husky. Znalazłam podobne wątki, jednak ostanie posty pochodzą zazwyczaj z 2005 r. Może coś nowego?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie szkolenie tradycyjne, a oparte na metodach wychowawczych - polecam "Najpierw wytresuj kurczaka".
Co do boksera - agresję wobec innych psów może zmniejszyć, lecz nie jest to gwarantowane, kastracja psa. Poza tym zabieg ten niesie szereg innych plusów, ale już o tym kiedyś rozmawiałyśmy. Co do zagryzania kurczaków - można tu mnimać co jest powodem takich zachowań. Może niespożyta energia albo insynkt łowcy? Sama męczę się z tym drugim w przypadku mojego Pieguska. Książki, które mogę polecić:
-"Nasz wierny przyjaciel pies. Metody pozytywnego wzmocnienia psów w treningu" Pat Miller (tu też wyjaśnione: dlaczego pozytywnie?)
-Jean Donaldson "Pies i człowiek - zderzenie kultur"
-"Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów" Turid Rugaas (wg mnie obowiązkowa dla każdego)
-ewentualnie Przechytrzyć psa - Terry Ryan i Kirsten Mortensen (ale w sumie powielenie tych wyżej)
-"Agresja u psów" Joel Dehasse -droga i trudna, jednak profesjonalnie opisuje problemy agresji u psów
-książki pani Zofii Mrzewińskiej.

Musisz wybrać co do Ciebie bardziej trafia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Zastanowię się i poszukam w księgarniach.

Poza tym szukałabym książek stricte naukowych (literatura etologiczna, behawioralna, oczywiśćie wychodząca poza obręb jednego gatunku), bez porad szkoleniowych itp. Znacie warte uwagi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Poszukuję od dłuższego czasu 2 książek na temt rozrodu psów:
1.Malcolm B. Willis, Poradnik dla hodowców psów - Genetyka w praktyce
2.Anna Nalazek, Rozród psów i odchów szczeniąt
w internecie te książki są niedostępne w żadnej księgarni... szukałam na allegro e bay w antykwariatach i nic! Może ktoś ma te książki i zechciałby np skserować i mi przesłać?! oczywiście pokryje wszystkie koszta! Będę bardzo wdzięczna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...