Jump to content
Dogomania

Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje


regman

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hej

Wielu z nas kupuje książki, a później nie ma co z nimi zrobić:) Dlatego też wpadłam na pomysł, że może ktoś z was ma te książki, których ja poszukuję. Nie ukrywam, że chodzi mi o cenę choć ciut tańszą niż w sklepach czy necie:cool3: bo najlepiej by było pożyczyć i odesłać za co ręczę swoją głową że oddam bo ja honorowa babka jestem :diabloti:

[U][B]szukam takich oto pozycji[/B][/U]:)
1. Mój przyjaciel Henry
2. Dobry pies Jon Katz - już chyba zdobyłam:)
3. Dobry pies S.Wilson
4. Życie z Merlem
5. Sztuka ścigania się w deszczu
6. Wspaniała Gracie
7. W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa
8. Pies, który kochał zbyt mocno - już zdobyłam
9. . Przedłuż życia swemu psu
10.Powiedz, gdzie cię boli - już mam
11. Teraz jestem w Tęczowym Moście

BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA KAŻDĄ POZYCJĘ:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Bardzo świetna - [URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8086069,Pozew_zbiorowy_przeciwko_portalowi_Chomikuj_pl.html[/URL][/QUOTE]

Nie wiedziałam o tym ale też i co mnie to obchodzi...? Ja za darmo ze strony przecież nie korzystam tylko jeśli już to za to płacę a czy twórcy portalu są w zgodzie z prawem czy mają coś na sumieniu to już ich problem i nie do moich kompetencji należy rozstrzygać. Zresztą skoro już od czerwca się za nich wzięli a w sierpniu miała być sprawa to dziwne, że do dzisiaj strona ciągle działa i najwyraźniej ma się dobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']Nie wiedziałam o tym ale też i co mnie to obchodzi...? Ja za darmo ze strony przecież nie korzystam tylko jeśli już to za to płacę a czy twórcy portalu są w zgodzie z prawem czy mają coś na sumieniu to już ich problem i nie do moich kompetencji należy rozstrzygać. Zresztą skoro już od czerwca się za nich wzięli a w sierpniu miała być sprawa to dziwne, że do dzisiaj strona ciągle działa i najwyraźniej ma się dobrze[/QUOTE]
To mocno skomplikowane sprawy pod prawniczym względem i w pół roku się nie rozstrzygną (szczególnie, że w obliczu problemów portal został sprzedany zagranicznemu inwestorowi). Faktem jednak jest, że jeśli ktoś wydaje książkę czy płytę, to jest to inwestycja chroniona przepisami prawa autorskiego. Zarzuty oczywiście postawiono portalowi, a nie jego użytkownikom, co nie zmienia faktu, że piractwo to kradzież, a ten portal właśnie piractwo umożliwia.

Link to comment
Share on other sites

My przecież płacimy za internet i jak ktoś znajdzie interesującą stronę to nie ma chyba obowiazku lecieć do prawnika i się pytać czy może z niej korzystać czy nie. Kierujac sie takimi podejrzeniami trzebaby się bać słuchać radia, bo też nie wiemy czy dana rozgłośnia jest uczciwa wobec wykonawców i autorów piosenek i słuchowisk. Chomikowi najpierw ktoś musi zrobić sprawę i ją wygrać a póki co ja z radością z tego korzystam. Nie ściągam nic zresztą ani nie chomikuję tylko sobie słucham bezpośrednio ze strony książek i słuchowisk w wersji audio i jestem tym zachwycona. W ten sposób przy sprzątaniu, gotowaniu, prasowaniu itd. można doskonale podwójnie wykorzystać czas, polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

Totez napisałam, że zarzuty postawiono portalowi a nie użytkownikom. I mam nadzieję, że coś się z tym uda zrobić, choć może być to trudne, skoro portal w panice sprzedano na jakieś Seszele czy do innego egzotycznego kraju.
Akurat pracuję w takiej branży, że szacunek dla prawa autorskiego z definicji mam duży, więc ja nie skorzystam, ponieważ już wiem, że chomik uczciwie nie wszedł w posiadanie prawa do rozpowszechniania muzyki i książek. Link do artykułu umieściłam, ponieważ wierzę, że nie jestem w tym szacunku osamotniona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...