Jump to content
Dogomania

Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje


regman

Recommended Posts

[quote name='Lotty']Sprzedam lub wymienię następujące książki ( wszystkie w stanie bdb, raz przeczytane).
Dr Nick Trout, Powiedz, gdzie Cię boli
Dorota Sumińska, Co warto wiedzieć o psie? * twarda okładka.
Lucy Dillon Psy, Rachel i cała reszta.[/QUOTE]
W jakiej cenie ksią♪żki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']wiem ale skontaktować sie znimi nie mogę, a cena jest trochę duża
poza tym nie wiem czy ta książka jest tyle warta żeby tyle pieniędzy na nią wydawać:)[/QUOTE]
Zależy do czego potrzebujesz. ;-)
Zapoznać się z nią warto, chociaż obecnie poglądy Dehassa na pewne tematy trochę się zmieniły.
Jeśli byłaś na seminarium, to było to po części streszczenie książki.

Warto z dwoma książkami o agresji się zapoznać (druga O'Heare), ponieważ prezentują one inne podejścia do tematu agresji.

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

@Korenia Czekam na propozycje cen.
Choć przyznam, że wolałabym wymienić je na jakieś inne np. na książki Corena lub [I]Wspaniałą Gracie[/I].

Edited by Lotty
aktualizacja
Link to comment
Share on other sites

ja na tę książkę polowałam prawie pół roku, kupiłam ją okazyjnie za 30zł(chyba ktoś sprzedawał i nie wiedział co ma), natomiast mój znajomy kupił tę książkę za 100zł i mniej więcej ceny "inteligencji psów" wahają się w takich granicach

Link to comment
Share on other sites

Odsprzedam
Wszystko o psach, Heike Schmidt-Roger, 272str, twarda oprawa
[url]http://www.bookmaster.pl/wszystko,o,psach,na,czterech,lapach,radosnie,przez,zycie/schmidt,roger,heike/ksiazka/372335.xhtml[/url]
Stan idealny- raz przeczytana :)
z wysyłką PP 40zł

Książkę polecam osobą które chcą kupić psa i mieć podstawową wiedzę o opiece nad psem, mówi o rozwoju, zachowaniu, szkoleniu, zdrowiu, żywieniu, ciekawe ilustracje i przypisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']@ Korenia, jakie tytuły Cię interesują?[/QUOTE]
Życie z Merlem, Willa Taira, Człowiek i pies. Historia przyjaźni, Dobry pies, Życie na trzy psy, Misja na czterech łapach, Sophie wróć - historia psa rozbitka, Endal, W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa, Psy z piekła rodem, Niewidomy i pies. 78piętro. Prawdziwa historia z 11września. - te w pierwszej kolejności, bo nie ma u mnie w bibliotece.
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Życie z Merlem, Willa Taira, Człowiek i pies. Historia przyjaźni, Dobry pies, Życie na trzy psy, Misja na czterech łapach, Sophie wróć - historia psa rozbitka, Endal, W biegu. Niezwykłe przygody wyjątkowego psa, Psy z piekła rodem, Niewidomy i pies. 78piętro. Prawdziwa historia z 11września. - te w pierwszej kolejności, bo nie ma u mnie w bibliotece.
.[/QUOTE]

Przykro mi, ale nie mam żadnej z nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']wiem ale skontaktować sie znimi nie mogę, a cena jest trochę duża
poza tym nie wiem czy ta książka jest tyle warta żeby tyle pieniędzy na nią wydawać:)[/QUOTE]

jestem po przeczytaniu. ze dwa razy pojawiły się błędy teoretyczne(warunkowanie klasyczne, kiedy sytuacja jest wyraźnie warunkowana instrumentalnie), poza tym trochę kwiatków typu że winienie właściciela psa za pogryzienie jest dziwne, albo cytuję: [QUOTE]"konflikty między psami, bez względu na to, gdzie się rozgrywają, stanowią część ich życia. gryzienie to dla nich codzieność. one w ten sposób dyskutują. ponieważ mają obowiązek zachowywać się w sposób cywilizowany, być dobrymi obywatelami, szanować tych, z którymi się stykają, ludzie powstrzymują bójki. zwierzęta nie mają już do nich prawa. a do czego mają prawo? do patrzenia z miłością na swojego właściciela? do koncentrowania się wyłącznie na swoim panu i niezwracania uwagi na inne psy?[B] pozwólmy psom się socjalizować i rozwiązywać konflikty po swojemu[/B]." [/QUOTE] wcześniej pisze, że należy pozwolić na sytuację, w której dorosły pies ustawia dorastającego. że nie należy tego przerywać. zupełnie się z tym nie zgadzam. poza tym bardzo często zaleca leki(nie uważam, by faktycznie były tak często konieczne) oraz dużo mówi o istnieniu dominacji w relacji pies-człowiek. ale tego ostatniego nie oceniam, nie tłumaczy tego do końca w tej książce, odsyła do innej, być może ma to jakiś sens.
ale poza tym-bardzo dużo konkretnych wskazówek jak postępować w określonych sytuacjach. warto przeczytać.

[quote name='Asia & Ginger']Zależy do czego potrzebujesz. ;-)
Zapoznać się z nią warto, chociaż obecnie poglądy Dehassa na pewne tematy trochę się zmieniły.
Jeśli byłaś na seminarium, to było to po części streszczenie książki.

Warto z dwoma książkami o agresji się zapoznać (druga O'Heare), ponieważ prezentują one inne podejścia do tematu agresji.[/QUOTE]

czy możesz powiedzieć, co konkretnie zmieniło się w jego poglądach? czy warto czytać książkę o której dużo wspomina 'Czy mój pies mnie dominuje?'?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jestem po przeczytaniu. ze dwa razy pojawiły się błędy teoretyczne(warunkowanie klasyczne, kiedy sytuacja jest wyraźnie warunkowana instrumentalnie), poza tym trochę kwiatków typu że winienie właściciela psa za pogryzienie jest dziwne, albo cytuję: wcześniej pisze, że należy pozwolić na sytuację, w której dorosły pies ustawia dorastającego. że nie należy tego przerywać. zupełnie się z tym nie zgadzam. poza tym bardzo często zaleca leki(nie uważam, by faktycznie były tak często konieczne) oraz dużo mówi o istnieniu dominacji w relacji pies-człowiek. ale tego ostatniego nie oceniam, nie tłumaczy tego do końca w tej książce, odsyła do innej, być może ma to jakiś sens.
ale poza tym-bardzo dużo konkretnych wskazówek jak postępować w określonych sytuacjach. warto przeczytać.
[/QUOTE]
Każdą książkę trzeba przecedzić przez własne sito. ;-)
Dehasse jest wetem i behawiorystą stąd też jego medyczne podejście do problemów. Natomiast książka O'Heare przedstawia bardziej podejście oparte na warunkowaniu. Są to dwa odmienne podejścia do problemu agresji i myślę, że warto zapoznać się z dwoma.


[quote name='motyleqq']czy możesz powiedzieć, co konkretnie zmieniło się w jego poglądach? czy warto czytać książkę o której dużo wspomina 'Czy mój pies mnie dominuje?'?[/QUOTE]
Na seminarium Dehasse niestety nie mówił, co konkretnie zmieniło się w jego poglądach.
Nie mam pojęcia co to za książka, o której wspominasz, nie czytałam jej, z tego co się orientuję nie jest chyba przetłumaczona na język polski.
Natomiast polecam książkę o podobnej tematyce "Dominacja u psów. Prawda czy mit" Barry Eaton. Mała książeczka, ale bardzo rzeczowa i sensowna. Szkoda, że nigdzie nie można jej już kupić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Każdą książkę trzeba przecedzić przez własne sito. ;-)
Dehasse jest wetem i behawiorystą stąd też jego medyczne podejście do problemów. Natomiast książka O'Heare przedstawia bardziej podejście oparte na warunkowaniu. Są to dwa odmienne podejścia do problemu agresji i myślę, że warto zapoznać się z dwoma.



Na seminarium Dehasse niestety nie mówił, co konkretnie zmieniło się w jego poglądach.
Nie mam pojęcia co to za książka, o której wspominasz, nie czytałam jej, z tego co się orientuję nie jest chyba przetłumaczona na język polski.
Natomiast polecam książkę o podobnej tematyce "Dominacja u psów. Prawda czy mit" Barry Eaton. Mała książeczka, ale bardzo rzeczowa i sensowna. Szkoda, że nigdzie nie można jej już kupić.[/QUOTE]

Dehasse również mówi o warunkowaniu i przeciwwarunkowaniu. jego książka wydaje mi się bardziej praktyczna niż O'Heary ale też uważam, że warto przeczytać obie.

o tej książce Dehasse chyba z 10 razy wspomina w 'Agresja u psów' ;) ciągle do niej odsyła. nie mogę znaleźć nawet angielskiej wersji, wyłącznie francuska, niemiecka i chyba po włosku widziałam :shake:
tylko że książka Eatona mówi, że dominacja jest mitem, prawda? tak mi się kojarzy. Dehasse wyraźnie uważa odwrotnie, nawiązuje do hierarchii stada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']Dehasse również mówi o warunkowaniu i przeciwwarunkowaniu. jego książka wydaje mi się bardziej praktyczna niż O'Heary ale też uważam, że warto przeczytać obie.

o tej książce Dehasse chyba z 10 razy wspomina w 'Agresja u psów' ;) ciągle do niej odsyła. nie mogę znaleźć nawet angielskiej wersji, wyłącznie francuska, niemiecka i chyba po włosku widziałam :shake:
tylko że książka Eatona mówi, że dominacja jest mitem, prawda? tak mi się kojarzy. Dehasse wyraźnie uważa odwrotnie, nawiązuje do hierarchii stada.[/QUOTE]
Być może właśnie to zmieniło się w jego poglądach, bo ani razu na seminarium nie wspomniał o tamtej książce, o dominacji, o tym że jakiś pies jest dominujący, nic na temat przewodnictwa w stadzie itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Być może właśnie to zmieniło się w jego poglądach, bo ani razu na seminarium nie wspomniał o tamtej książce, o dominacji, o tym że jakiś pies jest dominujący, nic na temat przewodnictwa w stadzie itp.[/QUOTE]

mógłby wydać nową książkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Szukam książek Patricii McConnell - Z miłości do psa oraz Drugi koniec smyczy. Może ktoś chce sprzedać lub wie, gdzie można je dostać?[/QUOTE]
[URL="http://allegro.pl/z-milosci-do-psa-mcconnell-patricia-i2938608089.html"]http://allegro.pl/z-milosci-do-psa-mcconnell-patricia-i2938608089.html

[url]http://www.bizon.pl/drugi-koniec-smyczy-p-1878.html[/url]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...