Jump to content
Dogomania

Szampon bez mycia


Bura

Recommended Posts

Poszukuję właśnie pomysłów na takowy szampon. Wiem, że JPH ma taki, nie chodzi mi o puder, ale właśnie szampon, takie coś, żeby psa spryskać, wmasować a potem wyczesać brud szczotką z watą. Nie chcę kąpać mojego Mamuta a przydałoby się wyczyścić sierść.
Czy znacie takie szampony innych firm? Czy to naprawdę działa? Może macie inne sposoby na mycie bez mycia?

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Ja też mam taki problem przygotowuje mojego kundelka na wystawę, ale on jest w kojcu na dworze i nie chciałabym go pozbawiać warstwy ochronnej myjąc go zimą tak normalnie(oczywiście umyłabym go w domu). Jakie polecacie suche szampony nie strasznie drogie ale takie co dają efekt??
Martyna & Toffi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Hej!
Ja też mam taki problem przygotowuje mojego kundelka na wystawę, ale on jest w kojcu na dworze i nie chciałabym go pozbawiać warstwy ochronnej myjąc go zimą tak normalnie(oczywiście umyłabym go w domu). Jakie polecacie suche szampony nie strasznie drogie ale takie co dają efekt??
Martyna & Toffi.[/QUOTE]
Jako że JPH był niedostępny kupiłam dziś taki płyn z firmy Khara. Zobaczymy czy psa mi wyczyści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Hej!
Bura jak sprawdzisz to koniecznie napisz! Teraz jestem zdenerwowana, bo jestem chora, a muszę Toffika tak w miarę poduczyć równaj.
Martyna & Toffi.[/QUOTE]
Hello,
szampon Khary bez spłukiwania wypróbowany. Nie powiem, pachnie ładnie cytrusowo, ale co do efektu to jeszcze trudno powiedzieć. Spryskałam psa i spryskałam też watę na szczotce i wyczesałam warstwa po warstwie. Na szczotce zostało trochę brudu i sporo włosa. Jak się czesze to się wyczesze :evil_lol:
Jutro stwierdzę czy brud poszedł czy nie.
Definitywnie do czesania musi być szczotka "pudlówka" nic innego się nie nadaje :)
Tak wyglądają watki :)
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/106/cfdfc67d4ab7a039.jpg[/IMG][/URL]

Tak jej futerko
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/106/7c16c554efd8d75b.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mnie też bardzo interesuje ten temat.
Latem nie kapałam Luny, ponieważ jej futerko było czyste i pachnące. Zresztą bardzo intensywnie liniała, więc nowa sierść była biała.

Teraz zauważyłam, że futro jest nieco brudne, szare i nie jest już tak przyjemne w zapachu.
Kąpiel w domu odpada (pewnie zdemolowałaby mi łazienkę, jedyna opcja to na trawniku, ale nie zimą). Malamuty schną dość długo, a Luna śpi na dworze, w kojcu, więc mogłaby się przeziębić. Po trzecie, po intensywnej kąpieli sierść straciłaby swoją naturalną ochronę.
Gdzieś na dogomanii przeczytałam, że ktoś polecał zamiast suchego szampony, mąkę ziemniaczaną. Spotkałam się z tym pierwszy raz. Czy jest to skuteczna metoda?

[FONT='Times New Roman'][FONT=Verdana][SIZE=2]Proszę o wskazówki i konkretne nazwy szamponów, ponieważ musiałabym prosić sprzedawcę w sklepie zoologicznym o przywiezienie konkretnego egzemplarza.[/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela i Luna']
Gdzieś na dogomanii przeczytałam, że ktoś polecał zamiast suchego szampony, mąkę ziemniaczaną. Spotkałam się z tym pierwszy raz. Czy jest to skuteczna metoda?
[/QUOTE]
To stuprocentowo skuteczny i najzdrowszy sposób czyszczenia sierści zalecany przez weterynarzy (najczęsciej tych, którzy nie handlują kosmetykami :evil_lol:) przede wszystkim dla psów z chorobami skóry, alergicznych, nadwrazliwych itp. Mąkę kartoflaną stosuje od lat wielu hodowców i włascicieli białych psów. Tych wystawowych też.
Wyszczotkowanie maki z malamuta jest bardzo czasochłonne (trzeba to zrobic dokładnie,tak zeby nic nie zostało i nie pozbijało sie w grudki). Moze jakims wyjściem byłoby zrobienie tego na raty?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadzam się co do mąki ziemniaczanej. W weekend sama ją wypróbowałam i był efekt choc nie powalający. sierśc mojego psa wydawala sie bardziej blyszczaca i taka jakby swiezsza, wlos byl juz ubrudzony znacznie i taki "oklapniety" a po mace i wyszczotkowaniu stanal na nowo;) mam czarnego psa i maka ozywila ten kolor. ale jednak zapaszek lekki acz charakterystyczny pozostal, moze nie tak intensywny jak wczesniej, ale jednak....tak wiec polecam make ziemniaczana jako dodatkowy sposob pielegnacji siersci,niestety prawdziwego szamponu i wody nic nie zastapi, ale jesli pies jest lekko przybrudzony i siersc ma taka nieco nieswieza to polecam jak najbardziej...
nie probowalam innych sztuczek z suchymi szamponami, dlatego nie wiem jak dzialaja, ale mysle ze sa na pewno drozsze niz kilogram maki....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam dla szczeniaka Beagle'a coś takiego :
[IMG]http://hery.pl/img/products/chiobouill.jpg[/IMG]
[B]CHIOT LOTION - płyn do czyszczenia sierści szczeniąt[/B]
Preparat o miłym, delikatnym zapachu przeznaczony do czyszczenia sierści szczeniąt bez użycia wody. Spryskuje się nim rękawicę frotte i przeciera sierść. Brud zostaje na rękawicy. Niezwykle przydatny, zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia kiedy szczeniąt nie powinno się kąpać.
Opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.

Wypróbowany już kilka razy, bo mój pies podczas zabawy na dworze zawsze się uświni albo wytarza, a kąpać codziennie się nie da :)
Także jak śmierdzi przecieram szmatką z płynem i pies jak nowy :cool3:
No i w dodatku płyn całkiem ładnie pachnie ;)

PS. Wersja dla dorosłych psów to "Confort Lotion"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Bzikowa']Ja też bardzo polecam mąkę ziemniaczaną!
U nas się to sprawdza ponieważ mąka nie zmiękcza włosa, świetnie usuwa brud (łączy się z brudem i wyczesana razem z nim spada) i fajnie wybiela ;)[/QUOTE]

Tylko że u Malamuta na przykład, jak zaczniesz czesać (bo musisz jakoś tę mąkę usunąć) to wyczeszesz dużo podszerstka. U nich nie poleca się częstego czesania. Im więcej czeszesz tym więcej wyczeszesz. A jak masz psa wystawowego to raczej chcesz mieć podszerstka jak najwięcej. Mąka jest boska przed wejściem na ring (mam sposób od włochów) na suchy włos odżywka (troszkę rozmasować w ręce i po białych częściach psa przejechać) a następnie w rękę nabrać mąki i w te miejsca wmasować. Dzięki odżywce mąka się trzyma (można na wierzch lakierem) i pies jest śnieżnobiały. Gorzej jak się na ringu otrzepie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']A raczej się otrzepie :cool3:
Ale nawet jak stosujesz ten sposób z mąką to dość rzadko więc tylko jednorazowo trochę podszerstka wyjdzie.[/QUOTE]
Tyle że czesanie psa z podszerstkiem pobudza linienie. Zapytaj groomerów.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam liniejącego psa, jeśli już to minimalnie.
Możliwe, że u psów nie-szorstkowłosych ten sposób jest nieskuteczny czy wręcz szkodliwy. Ja mówię jak to wygląda z mojego doświadczenia. Przy czesaniu po mące nie wychodzi więcej podszerstka niż przy zwykłym czesaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...