Jump to content
Dogomania

Rady dotyczące dożka niemieckiego :-)


Insomnia

Recommended Posts

Witam

zamierzam za 3 miesiace zakupic szczenie doga niemieckiego-dlugo szukalam odpowiedniej hodowli az wkoncu znalazlam taka ktora by mi odpowiadala.SZczenieta maja francuskie pochodzenie,francuskie krycie itd.I ta hodowla była juz polecana,wiec sie ciesze :-)

ale mam pytanko-jaka wybrac płeć szczeniaczka?

w moim zyciu zawsze byly suki-tzn.york i cane corso,i wiem ze cane corso co do suk byla dominujaca i chciala ustawiac kazdego psa.A tak to nie bylo z nia zadnych wiekszych problemów.Z reszta dogi i tak maja inny charakter niz cane corso.

Prosze o pomoc wlascicieli dogów niemieckich-jak sie zachowuja pieski-samce w okresie dojrzewania?czy kobietka moze sobie poradzic z wychowaniem samca?Dodam,ze nad cane corso mialam przewage psychiczna,zadnych kar,bicia,zadnego krzyku,zwyczajne karcenie jak zaszła potrzeba oraz zwyczajne podniesienie glosu wystarczyło.Ale moze to tylko mi sie trafil taki egzemplarz :-) bo sunia w wieku 2 miesiecy chodzila na smyczy przy nodze,nie pociagnale mnie nigdy,podawala lape,siadala na rozkaz i aportowala z przynoszeniem aportu do wlasciciela.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam bym się bała mieć dwa psy jeden baaaaaaaaaardzo DUŻY drugi baaaaaaaaardzo mały.

Nie to że bym się bała że duży zje małego, no ale dorosły mały i młody MAŁY dog niemiecki-nieporadny i niezgrabny- mógłby przez przypadek zrobić krzywdę takiej kruszynce...

Co innego dorosły dog i młody York...

Bo ten york "zwyczajnie nie umarł", czy tak?

Link to comment
Share on other sites

czy wy jestescie wszyscy nienormalni? za co na mnie naskakujecie? pies umarł,byl ze mna kilkanascie lat! nie macie pojecia a od razu sie madrzycie.

poza tym nie wydaje mi sie zebym teraz pytala sie o cane corso,pytam sie o doga,a skoro nie umiecie odpowiedziec na moje pytania dotyczace tej rasy to milczcie.

Link to comment
Share on other sites

SPOKÓJ!!!!!!! :D

Nie kłócić sie!!! :D

Połączmy jedno z drugim, pies czasem umiera, niestety czasem umiera po prostu ze starości. Są rzeczy na które nie mamy wpływu.

Jeśli chodzi o Dogi to przede wszystkim zapraszam do linkowni, tam znajdziesz strony gdzie jest opisany ich charakter.

Dojrzewający samiec, hmmm zachowuje sie jak na dojrzewającego samca przystało, można by go porównać do kilkunastoletniego podrostka który myśli ze cały świat należy do niego. Hormony buzują i wtedy zdarzają sie niestety różne problemy.

Przede wszystkim musisz nad psem zapanować już na samym początku, wtedy Wasze relacje nawet w tym ciężkim okresie będą układały sie dobrze. W wychowaniu doga nie potrzebna jest duża siła, tak samo nie wskazane jest bicie psa bo wiecej możesz tym zaszkodzić niż pomóc, podstawą jest konsekwencja. Dog potrafi być psem upartym (ale nie krnąbrnym) i często kiedy patrzy tymi swoimi ślepiami nie można mu odmówić wielu rzeczy, ale czasem trzeba zacisnąć zęby i wprowadzić pewne reguły które na zawsze będą przestrzegane.

Dog z natury nie jest psem agresywnym, oczywiście zdarzają sie różne sytuacje których nie da sie przewidzieć, jak każdy pies może znienawidzić na przykład psa sąsiadów i wtedy pewnie pare metrów na butach przejedziesz :wink: :D

Ale tak poważnie mówiąc, mam wiele znajomych, koleżanek które mają samce i dają sobie radę, jak już mówiłam najważniejsze jest nawiązanie kontaktu z psem, nie chodzi tu o pełne zdominowanie psa. Bo dog nie jest rasą która tego wymaga, ponieważ bardzo sporadycznie zdarzają sie przypadki dogów - dominantów przez wielkie D, chodzi tu o podkreślenie relacji pan - pies.

Trzeba mu okazać również dużo cierpliwości i pamiętać że pomimo iż w wieku np. 10 miesięcy jest już całkiem sporych rozmiarów, cały czas jest jeszcze psim dzieciakiem, one bardzo długo dojrzewają zarówno psychicznie jak i fizycznie. Więc nie wymagaj od niego, aby zachowywał sie jak dorosły i całkiem "poukładany"pies.

Jest takie powiedzenie że Dog to nie jest pies, Dog to jest Dog :) zrozumiesz o czym mówie kiedy z Tobą zamieszka.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam,ze sie wtedy uniosłam,ale niektore osoby tak na mnie naskoczyły jakbym chyba zabiła tego psa :-( i mnie to zabolalo,bo byl moim najwiekszym szczesciem w zyciu.

chyba jednak wybiore psa,przeczytalam mnostwo ksiazek na temat psów,dogów też.nigdy bym nie uderzyla psa.Wiem co to znaczy wstawac po kilka razy w nocy kiedy chce wyjsc na spacerek jak jest mały,jak chce gryzc meble,jak narobi w domu,jak nie zawsze sie słucha.Moja cane corso,byla słodziutka jakos szczeniaczek (pozniej z reszta tez)ale nigdy jej nie pozwalalam wejsc sobie na glowe,a mordke miala sliczna,ale sie nie dalam :-)

od poczatku jej pokazywalam i dawalam do zrozumienia co moze a czego nie.i bylam w tym bardzo konsekwentna.wiec mysle ze z dogiem tez sobie poradzę.

gdy moja cane byla jeszcze malutka(pamietam ja doskonale malutka,nagrywalam kasety z nia,zdjecia itd.) to od malego szczeniaczka zachowywala sie tak dostojnie,przychodzil ktos do domu,to z pelna rezerwa do nich,oczywiscie mila itd.lizała,ale bez przesady.podobalo mi sie to ze nie skakala na ludzi czy to na spacerze czy w domu jak przychodzili goscie.po prostu warowala ciagle przy mnie.az sie wszyscy dziwili ze taki grzeczniutki szczeniaczek.na spacerach to samo,wpatrzona we mnie jak obrazek.no taki prawdziwy piesek obronny od małego ;-)

Link to comment
Share on other sites

cane corso byla specjalnie sprowadzona z usa,mam stałe obywatelstwo,wiec to dla mnie nie problem.Owszem,cane corso moze sa z 7-8 lat w Polsce dopierorozpowszechnione,ale nie wiem dokładnie.A poza tym nie padlo pytanie w jakim kraju wychowywal sie pies?bo moze w usa?a moze polowe tu a polowe tam?

z reszta boli mnie ten temat,tamtej suki,i prosilabym o nie zadawanie mi juz pytan o nia.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Cię Insomania.

Faktycznie cane nie są długo w Polsce i wydało mi sie dziwne, żeby taki pies(żyjący z 12 lat) mógł 2 lata temu umrzeć ze starości.

A co do płci to ja chciałam uleglejszą suczkę DC a okazało się ze jest baaardzo dominujaca- duzo bardziej niż bracia!

Link to comment
Share on other sites

tak,dlatego to nie jest regułą ktora plec bedzie bardziej dominujaca.Co prawda w wieku okolo 7-8 tygodni(bo rozmawialam z hodowczynia dogów niemieckich) juz widac ktore ze szczeniat jaki ma charakterek.Jednak ku[pie psa-samczyka rasy dog niemiecki.Mi tez sie trafila akurat suka cane corso dominujaca,a myslalam ze bedzie miala inny charakter skoro to sunia.We mnie wpatrzona,ale inne psy byly po kolei ustawiane.Śmieszylo mnie tylko to i denerwowalo jak sasiedzi ja zobaczyli i mowili ze wezwa policje bo taki pies nie moze byc trzymany w bloku gdzie sa dzieci i inne psy.Dodam,ze ona wtedy byla szczeniakiem i to ja atakowaly wszystkie psy z bloku.Pies nigdy nawet nie warknal na zadnego sasiada,a psy z bolku go nie obchodzily.Bardziej ja obchodzily psiaczki z parków itd.Aha,i dodam,ze to moja suke pogryzla suka sasiada,a niby taka łagodna-jakis mieszaniec duży.Wiec niech on teraz mi tylko cos przygada o psie to nie recze za siebie!

Ciekawe jak teraz zareaguja sasiedzi kiedy zobacza mnie z dogiem niemieckim,ktory jest przeciez duzo wiekszy od cane corso.Znowu zaczna sie kłótnie itd.echh.Ale jestem na to gotowa i bede bronila swojego psa tak jak i tamta sunie!

Link to comment
Share on other sites

Ja też muszę walczyć z nieznanymi ludźmi, sasiedzi nas znają i szanują, obcy się boją. A jak ktoś się nienaturalnie zachowuje Lunka warczy, He He.

Ostatnio jak ktoś się boi to mówie do Lunki : "choć choć, dziś nie morduj, jedna osoba na dziś starczy, choć kilerku idziemy". Lunka wtedy żywo na mnie patrzy i sobie idziemy. A wyobraźcie sobie miny tych wszystkich ludzi- ja mam ubaw.

Link to comment
Share on other sites

Witam

zamierzam za 3 miesiace zakupic szczenie doga niemieckiego-dlugo szukalam odpowiedniej hodowli az wkoncu znalazlam taka ktora by mi odpowiadala.SZczenieta maja francuskie pochodzenie,francuskie krycie itd.I ta hodowla była juz polecana,wiec sie ciesze :-)

Witaj Insomnia,

a jesli moge spytac to o jaka hodowle chodzi ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...