Jump to content
Dogomania

Sabunol- czy działa?


Madzik93

Recommended Posts

Pytam o Sabunol na pchły i kleszcze. Są w ofercie płyny, spraye, obroze i kropelki. Najbardziej zalezy mi na kropelkach. Czy ktos ich uzywał i moze powiedziec czy są dobre. Czytając komentarze w pewnym sklepie internetowym doszłam do wniosku ze doskonale spełniają swoją funkcje a cena naprawde kusi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Madzik! nie kupuj Sabunolu, po prostu szkoda pieniędzy! Stosowałam go na swoich czterech psach i ktoś z rodziny na kolejnych czterech- efekt- kleszcze opite (a nie zasuszone jak być powinno) w dużych ilościach, 3 przypadki babeszjozy. Stosowaliśmy Sabunol w kroplach. Może i na pchły działa ale na kleszcze (przynajmniej te w Warszawie i okolicach) zdaje się niestety nie. Zdecydowanie nie polecam. Na naszych psach dużo lepiej sprawdził się Fiprex w kroplach- po nim znalazłam kilka zasuszonych kleszczy.

Link to comment
Share on other sites

A ja używam tylko Sabunolu i zawsze sprawdza się idealnie. Spędzamy wakacje w lasach pod namiotem i młoda kleszczy nie łapie mimo, że jest ich tam sporo i ja zawsze mam kilka. Żadne inne preparaty się nie sprawdziły tylko krople Sabunol dlatego ja polecam bardzo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

W ubiegłym roku używałam Sabunolu i było OK, ale spacerów po lesie też odbywałyśmy mniej więc statystycznie postawiłabym go na tej samej pozycji co KILTIX, którego używam w tym roku - znajdowałam same nieżywe kleszcze /na podłodze/, no i mamy na swoim koncie niestety jednego dobrze napitego, który zainstalował się w dość nietypowym miejscu - na łapie między "palcami" i został przeoczony :angryy:, ale wydaje mi się,że KILTIX spełnia zadanie, bo spacerujemy dużo i pies uwielbia wylegiwanie się w trwach i sprinty po krzakach :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam,dziś zakupiłem Sabunol i mam 3 pytania.
Jeśli pies ma wzrost 70-80cm(Z głową) to Sabunol dla dużych psów jest odpowiedni?
Te krople podaje się tylko na brzuchu przy przednich łapach?
Po jakim czasie trzeba znowu podać krople?

Link to comment
Share on other sites

U nas Sabunol się sprawdza. Jest to jeden z dwóch preparatów działający na mojego psa. Drugi to Advatix.

Ursusek:
- preparat dobiera się do wagi nie do wzrostu
- Sabunol podaje się na karku i u nasady ogona- bezpośrednio na skórę nie na sierść
- średnio u nas działa około 3 tygodnie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Tilia']Madzik! nie kupuj Sabunolu, po prostu szkoda pieniędzy! Stosowałam go na swoich czterech psach i ktoś z rodziny na kolejnych czterech- efekt- kleszcze opite (a nie zasuszone jak być powinno) w dużych ilościach, 3 przypadki babeszjozy. Stosowaliśmy Sabunol w kroplach. Może i na pchły działa ale na kleszcze (przynajmniej te w Warszawie i okolicach) zdaje się niestety nie. Zdecydowanie nie polecam. Na naszych psach dużo lepiej sprawdził się Fiprex w kroplach- po nim znalazłam kilka zasuszonych kleszczy.[/QUOTE]


u mnie to samo, zero efektu:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...