Jump to content
Dogomania

Chester szalona Krowa - serek do hamburgerów, wersja limitowana < 3


Avaloth

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cholera, nie wiem czy Chester nie ma boleriozy.
Od rana je tylko jakieś pojedyncze rzeczy z ręki, rano miał problem z wstaniem, teraz to samo, zbiera się długo, najpierw siada, dopiero potem staje, ale tak jakoś niepewnie. Nie reaguje na dźwięk miski i rozwolnienie ma(chociaż akurat to mu się często zdarza przez alergię).
A dwa dni temu wypadł z niego pierwszy kleszcz, nie mam pojęcia skąd się wziął, bo nikt przy czesaniu ani głaskaniu go nie zauważył. W każdym razie był, wypadł dzięki obroży.

Link to comment
Share on other sites

Do weterynarza od razu poszliśmy. Generalnie nie panikujemy bo on co chwilę jakieś paskudztwa łapie, ale jednak problemy z wstawaniem z dnia na dzień to nie jest coś normalnego..
Wyniki krwi już mamy, wszystko jest ok, białko jest minimalnie podwyższone.
Nie ma obrzęku stawów, wszystkie odruchy neurologiczne są, dobrze reaguje.
Gorączka się podniosła od wczoraj mimo leku, ze wstawaniem dalej ma problemy, lekko kuleje.
W piątek nasza wet powinna już miec testy na te choroby odkleszczowe i zrobimy.
Ale najprawdopodobniej to coś z tego, nie babeszjoza na pewno, ale jakaś choroba na e/a (ona jest najczęstsza na naszych terenach), zapomniałam nazwy, lub borelioza.
Chester dostał przeciwgorączkowe, kroplówkę wzmacniając i od wieczora antybiotyk.

I w dniu dzisiejszym, w wieku 3 lat i 7 miesięcy wyczerpał całe miejsce w książeczce na porady ambulatoryjne. Dzisiaj już pani musiała zapisywać w 'kontroli płodności' bo gdzie indziej się nie da xd

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim.
Ogólnie nie jest źle, chłopak się trzyma, my wiemy o co chodzi, badania wszystkie potrzebne są robione, antybiotyki też już poszły także będzie tylko lepiej, innej opcji nie ma.
A Chester miewa chwilę przebudzenia np. jak dziadek do nas przyjechał, albo z gabinetu usłyszał kota w poczekalni :evil_lol:


o myślałam że tylko mój pies jest taki niewydarzony, miło wiedzieć że jest ktoś jeszcze xd nawet lepsi jesteście, my dopiero na kontrole płodności wchodzimy, do ostatniej strony jeszcze trochę zostało :D
a jak Molcia z alergiami ?

Link to comment
Share on other sites

alergii na razie nie ma, ale były parę dni temu krwawe biegunki nie wiadomo czym spowodowane, ale alergia się jeszcze pewnie pojawi bo to standard że kilka razy w roku, M. zaczyna się drapać i łysieć.
Ja za niedługo będę miała już pewnie drugą książeczkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tepes'][COLOR=blue]nie nom tam F czy czegos to nie ma ale u mie niestety bida:diabloti::evil_lol::evil_lol:[/COLOR][/QUOTE]

Wow to rzeczywiście cyc potężny :razz:

Trzymam kciuki za Chestera :loveu:
Boże jak ja się cieszę że moje weta odwiedzają raz do roku na szczepieniu :shake:
A co do książeczek musicie napisać prośbę do producentów wyrabianie jakiś grubszych z myślą o chorowitych psiakach :lol:
Oby Chester szybko wrócił do pełni sił ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']alergii na razie nie ma, ale były parę dni temu krwawe biegunki nie wiadomo czym spowodowane, ale alergia się jeszcze pewnie pojawi bo to standard że kilka razy w roku, M. zaczyna się drapać i łysieć.
Ja za niedługo będę miała już pewnie drugą książeczkę :evil_lol:[/QUOTE]
o szaleństwo :evil_lol:

a wiadomo na co Chlebuś ma to uczulenie ?

[quote name='Tepes'][COLOR=blue]no to widzisz szalejecie z tą książeczką:evil_lol: bydzie ok wszystko miziańska do Krówska mojego:lveu:
u nos to świeci pustkami nie wiem czy pierwszo strona jest zapełniono:evil_lol:[/COLOR][/QUOTE]
zamień się psem :razz:

[quote name='Luzia']Wow to rzeczywiście cyc potężny :razz:

Trzymam kciuki za Chestera :loveu:
Boże jak ja się cieszę że moje weta odwiedzają raz do roku na szczepieniu :shake:
A co do książeczek musicie napisać prośbę do producentów wyrabianie jakiś grubszych z myślą o chorowitych psiakach :lol:
Oby Chester szybko wrócił do pełni sił ;)[/QUOTE]
haha jak mnie zobaczysz to się z tego uśmiejesz :evil_lol::evil_lol:

Zazdroszczę. Chester jest podatny na wszystko, jak nie żołądek, to uszy, jak nie uszy to oczy, a jak nie choroba to sobie wymyśla jakieś plujące ropuchy albo połykanie zakrętek..

[quote name='NightQueen']najlepiej taką 60 kartkową :diabloti::evil_lol:[/QUOTE]
[quote name='Luzia']A wiesz że miałam dopisać że właśnie 60 kartkową ale jakoś tak skasowałam i zostało tak jak jest :evil_lol:[/QUOTE]
może jesteście rozdzielonymi bliźniętami ? :diabloti:

Chester co prawda nadal kuśtyka i ma problemy z wstawaniem ale czuje się już zdrowy. Żebrał dzisiaj przy obiedzie jak najęty, czyli jak zwykle.
Dzisiaj jeszcze dostał jakieś sterydy wzmacniające i kontynuujemy antybiotyk. Ale biorąc pod uwagę to że już po jednej dawce antybiotyku mu się poprawia, gorączka znikła, apetyt wrócił, to raczej nie bolerioza tylko to drugie odkleszczowe, coś z mięśniami. Co nie jest groźne i jest całkowicie wyleczalne :)
Na razie mamy czekać do soboty, jak coś się pogorszy albo coś to będziemy robić testy.

Krówcio sprzed dwóch tygodni:
[IMG]http://wd2.photoblog.pl/np1/201104/23/91719191.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']o szaleństwo :evil_lol:

a wiadomo na co Chlebuś ma to uczulenie ?

[/QUOTE]


jakbym wiedziała to to by była już poezja :loveu: nie wiem i to jest najgorsze, bo nie wiesz co masz wykluczyć z diety czy z otoczenia, a łapie to tak nieregularnie że nie da się to przypisać do żadnego alergenu roślinnego (pylenia itd)

Tośmy się dobrały z tymi wadliwymi psami :loveu: dobre dopasowanie w związku to podstawa :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

U Was widzę też bardzo ciekawie, ze tak szybko się kśiążeczka skończyła.
Na pocieszenie powiem, że ja z Rastą jestem przynajmniej raz w miesiącu u weta. W książeczce wpisujemy tylko szczepienia i odrobaczenia, reszte wet ma na kompie, bo zwyczajnie szkoda papieru. :D
Trzymamy kciuki za Chestera. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...