Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Nojec']Czy ktoś ma może do wydania ślimaki, ale innego gatunku niż a. fullica ? Z chęcią przygarnęłabym jakieś ciekawe okazy :)[/QUOTE]
Będę miała wiosną: wstężyki we wszelkich odmianach, winniczki też sie obudza, pomrowów tak z pół kibla też nazbieram. To są na pewno inne niz achatina fulica :grins: i równie ciekawe okazy. W zeszłym roku miałam pomrowa, umaszczenie jak lampart i mierzył prawie 30cm.

Link to comment
Share on other sites

spokojnie - dziś je rozdzielam i bedzie tylko tyle ile wyjdzie z tego połączenia, u mnie iredalei siedzą pojedynczo, tzn. maja towarzystwo fulic ale na własny gatunek to "patrzą" sporadycznie ;) Mam swoje plany hodowlane i się ich trzymam - nie ma wpadek ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, one są świetne, jak są kąpane to tak wysoooooko unoszą głowę. 2 ślimy chyba zapadają w sen zimowy (dopiero teraz?!) i nie ruszają się za często, wolą spać w swoim domku. Na kąpiel wychodzą, owszem, choć jeden a. fulica tak sobie. Nie wiem, może chory jest. Może się przeziębił?! Gdzie ślimak ma pachę, żeby mu zmierzyć gorączkę?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius-Beton']Mam Afrykanskie Slimaki ( 20 Stck. ) gdyz ich sie POJEDYNCZO NIE TRZYMA ... male grupy ! : Achatina , od ponad roku , duzy BOX ... a w nim sporo naturalnego materialu , drewna + siana , sa wszystkie zdrowe ; ma ktos z Was jakis problem - prosze pisac ... postaram sie dac Tipa :) ... Darek[/QUOTE]

ja mam problem nie znasz kogoś kto chce takiego ślimaka :) mam ich troche

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius-Beton']lolkiee - sorry ,
zawsze mowie jaja slimakow to jak kuze , trza na 24 godz. do zamrazalki i spoko ...
jak sie wylegna , masz / emocjonalny problem ... ZNAM TO .. :(
Tearaz tylko pozostaja Ci dwie mozliwosci .
1) wzucic je do goracej wody jak raki
- nie wiem czy podolasz temu ....
2) odczekac do wiosny ( co najmniej + 15 C )
i nic jak z nimi do lasu - przynajmniej pare miesiecy sobie w natuze pozyja ...
- pozdrawiam
Darek[/QUOTE]

Sory ale nie! sadystką nie jestem ;(

Link to comment
Share on other sites

lolkiee - sorry ,
zawsze mowie jaja slimakow to jak kuze , trza na 24 godz. do zamrazalki i spoko ...
jak sie wylegna , masz / emocjonalny problem ... ZNAM TO .. :(
Tearaz tylko pozostaja Ci dwie mozliwosci .
1) wzucic je do goracej wody jak raki
- nie wiem czy podolasz temu ....
2) odczekac do wiosny ( co najmniej + 15 C )
i nic jak z nimi do lasu - przynajmniej pare miesiecy sobie w natuze pozyja ...
- pozdrawiam
Darek

Link to comment
Share on other sites

... tak i myslalem ....
slimaki ... slimaki ... slimaki , maja ONI cos z glowa .. ?
kto ich nie mial na rece ( Afrykanskie ) .. nie wie co to za kochane zwiezatka ...
ja bym tez ich do goracej wody nie wzucil !!!
Ale taka / Oficjalna Procedura jest . W USA za posiadanie ich - trza nawet za kratki .
Odczekaj do wiosny ... i zrob jak pisalem ; w miedzyczasie sproboj je sprzedac , oddac w dobre rece ;
Darek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...