Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bym chętnie 1 wzięła, ale nie wiem jak. Moja córka w dniach 28-29 będzie w Warszawie, zawozi 2 ślimaki.
Nie wiem jak zrobić, żeby z powrotem zabrała 1 Twojego.
Ona jest z wycieczką szkolna (młodzież maturalna) i sami nie bedą łazić - zresztą nie zna stolicy.
Może ktos jakos poradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Super:multi: To zostanie mi już "tylko" [SIZE=6][B]13[/B][/SIZE].
Elmira -zaraz Ci wyślę PW to dogadamy szczegóły odbioru.

[SIZE=3][COLOR=Red]Kto jeszcze chętny?[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

ja byłabym chetna ale czy na 100% nie będzie się ten ślimak krzyżować z tym od supergogi?
Bo takiego wysypu ślimaków bym nie chciała. :shake:
A trzymasz te dwa inne gatunki razem? i się na pewno nie mnożą?
Jak się nie mnożą ,to ja poproszę jednego białaska tylko gdzie dokładnie w Warszawie można odebrać?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze ciotki nie kuście bo ja już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kolegą dla Ślimka a jeszcze mówicie, że żółty z brązowym nie będzie miał jajec. :evil_lol:

Ostatnio znalazłam u Ślimka małego wstężyka :crazyeye: chyba go musiałam z jakimś mleczykiem przynieść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewkaewa3']ja byłabym chetna ale czy na 100% nie będzie się ten ślimak krzyżować z tym od supergogi?
Bo takiego wysypu ślimaków bym nie chciała. :shake:
A trzymasz te dwa inne gatunki razem? i się na pewno nie mnożą?
Jak się nie mnożą ,to ja poproszę jednego białaska tylko gdzie dokładnie w Warszawie można odebrać?[/quote]
Na pewno się mnożą:evil_lol:, ale nie krzyżują miedzygatunkowo, bo iredaleiki są żyworodne a fuliki znoszą jajca (jak widać u niektórych pseudohodoffczyń:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaH']Na pewno się mnożą:evil_lol:, ale nie krzyżują miedzygatunkowo, bo iredaleiki są żyworodne a fuliki znoszą jajca (jak widać u niektórych pseudohodoffczyń:diabloti:)[/QUOTE]

Wiem,że się mnożą zreszta wszystko co żywe to się mnoży:evil_lol: ,tylko chodziło mi oto czy się między sobą dwa inne gatunki nie będą mnożyć i tyle :p

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny - ewkaewa3, siekowa - żółte z brązowymi się nie skrzyżują więc spokojnie możecie brać. A wyglądają bardzo ładnie tak zestawione kolorystycznie!

[SIZE=1]Mój problem polega na tym, ze zamiast 2 dostałam ich 18 a tylu ślimków nie jestem w stanie rozparcelować do osobnych pojemników (zostawiam sobie 3 do 3 terrariów, gdzie mieszkają "fuliki" od supergogi). [/SIZE]

Są fajowe i jakby takie "spokojniejsze" niż te moje supergogowe tłuściochy, których wszedzie jest pełno i jedzą jak wściekłe (mój rekordzista waży już 245g!:crazyeye:)

Odebrać ślimaki można albo w okolicach Arkadii (centrum) albo w okolicach Carrefour Bemowo. Jeśli się zdecydujecie to dajcie znać na pw to się konkretnie umówimy na odbiór!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewkaewa3']Wiem,że się mnożą zreszta wszystko co żywe to się mnoży:evil_lol: ,tylko chodziło mi oto czy się między sobą dwa inne gatunki nie będą mnożyć i tyle :p[/quote]
Ja też wiem, że Ty wiesz, że one się mnożą:p Bo co rusz któraś krzyczy, że ma za dużo:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']/.../ [SIZE=1]Mój problem polega na tym, ze [B][COLOR=Blue]zamiast 2 dostałam ich 18[/COLOR][/B] a tylu ślimków nie jestem w stanie rozparcelować do osobnych pojemników (zostawiam sobie 3 do 3 terrariów, gdzie mieszkają "fuliki" od supergogi). [/SIZE]/.../[/quote]
Dziwisz się??? Jak się który chętny naiwnie ujawni to zaślimaczeni dopadają takiego niezaślimaczonego i zaślimaczają:eviltong: Supergoga też pakowałaby po 5 nie po 1 :p

Link to comment
Share on other sites

Supergoga czy bylaby mozliwosc wziecia od ciebie slimaka odebralabym go pod hotelem na krasiczynskiej bo wiem gdzie to jest, mam rodzine obok w bloku. Zdecydowalam sie na jednego. napiszesz mi pw z kontaktem do siebie to zadzwonie umowimy sie co i jak...



Equus a i tak samo bym poprosila od ciebie to bym miala dla towarzystwa jak sie nie rozmnazaja i jak sie nie zagryza to moge wziasc tez od ciebie jednego;) poprosze na pw to sie dogadamy

pozdrawiam ale wciagaja te slimaki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ślimaki są super, rodzina już je polubiła :p Zostały ochrzczone przez siostrę jako Stefan i Zdzichu i tak już zostało. Stefciu Burzczymucha to świetny kompan, jest bardzo towarzyski. Zdzisiu bardzo lubi spać i zazwyczaj nie mamy okazji go oglądać ;)

Nie ma ktoś akwarium na sprzedaż? Najlepiej plastikowe, moje wydaję mi się za małe jak na sypialnię, jadalnię i łazienkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myśle, czy nie można by było zrobic tak, żeby 1 osoba, np. anusia&ajlu zabrała pojemnik z naszymi ślimkami od Agi - zawsze łatwiej umówić się i przekazać 1 osobie - a Wy już na miejscu łatwiej sobie odbierzecie. A mnie przekazałaby iredalka.

Mlóda w hostelu ma obiadokolację między 17-18.00 - chyba 29.10. ale potwierdzę jutro. Wtedy jest.
O 19.00 idą do teatru a potem - lulu.

Gdyby te godziny nie pasowały, Agnieszka może zostawić w recepcji pojemnik z gloociakami i tam też może zostać ślim dla nas.

Czy dałoby się tak zrobić.

Link to comment
Share on other sites

dla mnie nie ma problemu w razie moich mozliwosci postaram sie wszystko ogarnac, ale ktos musialby mi przekazac instrukcje co i gdzie i jak mam zebrac i pozniej rozdac slimaki, moj nr jakby co 504832997

a jezeli chodzi o dzien 29.10 to pracuje na rano to nie ma problemu zebym je odebrala o 18 i przekazala dla ciebie


edit: mam jeszcze pytanie, jak podajecie wapno slimakom i czy moze byc podloze kokosowe? czy zwykly torf?

Link to comment
Share on other sites

Byłoby super gdyby się udało. Jakbyś mogła być przed 18.00 - byłoby super. Nie wiem, o której wymaszerują do tego teatru.

Telefon do Agi: 695 395 815.
Zapiszę Jej Twój tel także.

Oby wszystko się powiodło. Slinmki już wybrane.

Nojec - możemy się umówić na odebranie tego wiaderka. Aga wyjeżdża chyba w czwartek (albo w środę) a to jest największy pojemnik dla gloociaków.

Link to comment
Share on other sites

to kto w końcu odbiera te ślimaki od córki supergogi? *anusia&ajlu* ty je odbierasz? tak? Bo czytam watek i rozumiem,że ty także odbierasz ślimaki te białe od Equus tak?A czy mogłabyś też przy okazji wziąść dla mnie jednego białaska?
Bo te wszystkie ślimaki z tego hotelu miała odbierać najpierw Ara ale teraz na to wychodzi,że to ty jednak je odbierzesz *anusia&ajlu* i bierzesz na przetrzymanie?Jeżeli tak to ja biorę jednego supergogowego i jednego białego a później się umówimy na odbiór tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewkaewa3']to kto w końcu odbiera te ślimaki od córki supergogi? *anusia&ajlu* ty je odbierasz? tak? Bo czytam watek i rozumiem,że ty także odbierasz ślimaki te białe od Equus tak?A czy mogłabyś też przy okazji wziąść dla mnie jednego białaska?
Bo te wszystkie ślimaki z tego hotelu miała odbierać najpierw Ara ale teraz na to wychodzi,że to ty jednak je odbierzesz *anusia&ajlu* i bierzesz na przetrzymanie?Jeżeli tak to ja biorę jednego supergogowego i jednego białego a później się umówimy na odbiór tak?[/QUOTE]

ja odbieram slimaka od [U]Equss[/U] napewno dla siebie i supergogi jutro tzn dzis. No to odbiore i za ewkaewa3. A w czwartek odbieram od [U]corki supergogi[/U] slimaka dla siebie i dla ??? moglabym przetrzymac i pozniej komus oddac. To moj tel 504832997, jakby sie cos zmienilo to mozecie napisac, jutro mam wolne wiec moge cos pozalatwiac


a ewkaewa3 jak mam sie z toba skontaktowac gdzie podwiezc ci slimaka? napisz mi sms

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby właśnie tak - jakby się dało żeby 1 osoba się kontaktowała, łatwiej wtedy zgrać. Młoda stolicy nie zna, a ich wychowawczyni pewnie będzie młodzież pilnować.

Czwartek międzi 17-17.45 najlepiej - w hostelu będzie na bank. Gdyby już wychodziła, zostawi w recepcji przesyłkę gloociaków. Telefon podałam i jej podałam Twój.

Ara - czy tak może być, czy inaczej?
I czy aktualne?

Nojec - a dzisiaj koło Empiku o 16.00 dasz radę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...