Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem chetna na adopcje dwoch sztuk :razz: chetnie te wieksze od Supergogi tylko moj dziesieciolatek zaznaczyl, ze nie chce bab :evil_lol:

We wtorek bede przejazdem we Wroclawiu, po drodze zabieram swinke morska, ktora bedzie dotransportowana w ten weekend z Poznania. Gdyby sie dalo dokooptowac dwa slimy to bym je zgarnela a wizyte by sie pozniej zrobilo poadopcyjna :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']Jestem chetna na adopcje dwoch sztuk :razz: chetnie te wieksze od Supergogi tylko moj dziesieciolatek zaznaczyl, [B]ze nie chce bab[/B] :evil_lol:[...][/quote]
...a co on ma do bab???!!!:crazyeye:;) Na dodatek ślimy są obojnakami:p więc chcąc nie chcąc...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']Jestem chetna na adopcje dwoch sztuk :razz: chetnie te wieksze od Supergogi tylko moj dziesieciolatek zaznaczyl, ze nie chce bab :evil_lol:

We wtorek bede przejazdem we Wroclawiu, po drodze zabieram swinke morska, ktora bedzie dotransportowana w ten weekend z Poznania. Gdyby sie dalo dokooptowac dwa slimy to bym je zgarnela a wizyte by sie pozniej zrobilo poadopcyjna :razz:[/quote]


Nie ma sprawy, moje byki chętnie pojadą.
Gdzie i kiedy i z kim się kontaktować, żeby je dokooptować do świntuszków.
Mam problem, bo byki sa juz tak duże, że nie bardzo w terrarium tym się wszystkoie swobodnie mieszczą. Jak 2 pojada do nowego domu będzie swobodniej nieco.

A umowe i wizytę załatwimy w dalszej kolejności :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter'][...]W czym swoje ślimki trzymacie?[/quote]
W dawnym rybkarium od aksolotla Pikselka (28L), Piksel zrobił się MegaPikselem i mieszka teraz w 100L:eviltong:. Oczywiście ślimy mieszkają w akwarium suchym, podłoże lekko wilgotny kokos. Nie kupowałam ekstra terrarium. Dzisiaj znowu wywalanie jajec, bo jeden winniczek Ślimok nie daje rady (Fraktal za TM:-() Po Fraktalu zostawiłam sobie muszelkę na pamiatkę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaH']Piksel zrobił się MegaPikselem i mieszka teraz w 100L:eviltong:. [/quote]

Może jakaś foteczka? :modla::loveu:

Korzystając z okazji chciałam zameldować, że nasze maluszki czują się świetnie, tyle, że sporawe już są:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

KURCZĘ...JEDNAK ZOSTAŁAM PSEUDO HODOWCĄ...:oops::oops::oops:
WCZORAJ JAK SPRZĄTAŁAM ŚLIMACZANĄ KWATERĘ ZNALAZŁAM MALUŚKIEGO DZIDZIOLA..:crazyeye::loveu: WIDOCZNIE JEDNO JAJCO GDZIEŚ SIĘ SKUTECZNIE ZACHOMIKOWAŁO I TERAZ MAM 4 ŚLIMKI:roll:...
MÓJ SYNEK OD RAZU MA NADAŁ IMIĘ:"DZIDZIUSIEK":lol:

Link to comment
Share on other sites

wiesz...ja uwazam, że one są piękne, ale jakos mam problem z zamkniętymi pomieszczeniami i wlasne odczucia przenoszę na inne stworki, a poza tym...kiedyś dziewczyny umieściły tutaj zdjęcia nowych świezo wyklutych przezroczystych ślimków...akurat jadłam obiad i zrobiło mi się lekko niedobrze:oops:. Ale generalnie fajne są stworki. Jak już osiąde na stale gdzies- to sobie sprawię. a propos- ile lat żyje taki ślimek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Może jakaś foteczka? :modla::loveu:[/quote]

[URL="http://img24.imageshack.us/i/piksel1e.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/2633/piksel1e.jpg[/IMG][/URL]

[URL]http://img13.imageshack.us/img13/319/piksel4.jpg[/URL]

[URL]http://img31.imageshack.us/img31/5554/piksel2.jpg[/URL]

[URL]http://img228.imageshack.us/img228/5151/piksel3.jpg[/URL]

Wątek co prawda, ślimaty:eviltong: ale skoro Ciotki proszą, to tu jest jedno zdjęcie MegaPiksela, a reszta w formie linków. Piksel ma teraz ok.30cm długości i przeprowadził się z małej kawalerki do 100L apartamentu. Ma domek - grotę z piaskowca i "wybieg" ;) Zapraszamy do zobejrzenia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

No:p A te potrójne, czerwono-różowe uszyska po bokach to skrzela:eviltong: Nauczyłam go jeść z ręki:loveu: A najlepsze to jest to, że kiedy był malusim Pikselkiem i wpuściłam go do rybiego akwarium, wieloryb (sum wywrotek - SSMann) wygryzł mu nogę aż do stawu biodrowego i część skrzeli. Poryczałam się jak głupia, że malizna umrze, przełożyłam go do osobnego, małego akwa i po kilku dniach zauważyłam, że skrzela mu odrastają a bez nogi też sobie radził...Potem, kiedy staw już był zabliźniony, zaczęło mu tam coś odrastać i okazało sie, że to mały kikutek. Po kilku tygodniach kikutek dostał paluchów i przepoczwarzył sie w pełnosprawną Pikselową szłapę:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Wstrząśnieta, nie zmieszana dorwałam neta i se doczytałam, że u Piksolotla to normalne:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

PIKSELEK JEST ŚLICZNY:loveu::loveu::loveu::loveu:
JA MIAŁAM KIEDYŚ RYBKĘ WELONKĘ HEŁMIASTĄ CZY JAKOŚ TAK:roll: (W KAŻDYM RAZIE MIAŁA NA GŁÓWCE COŚ W RODZAJU "HEŁMU") ONA TEŻ LUBIŁA JEŚĆ Z RĘKI [I]:loveu:[/I] SYPAŁAM JEJ KARMĘ PROSTO DO PYSZCZKA...WIELKA BYŁA... KIEDY ODESZŁA ZE STAROŚCI (11LAT) ZA TM ZWAŻYŁAM JĄ I WAGA POKAZAŁA KILOGRAM :crazyeye:A MIAŁA BYĆ RYBKĄ DO KULI... PO MIESIĄCU NIE MOGŁA SIĘ W NIEJ OBRÓCIĆ ,WIĘC DOSTAŁA 160 L WILLĘ;)



JAK DŁUGO ŻYJĄ PIKSELKI :evil_lol:? TO ZNACZY ASKOLOTLE:loveu::loveu:?

Link to comment
Share on other sites

Super sa te zwierzaczki. Tzn. Pikselki;) Kiedys chciałam sobie sprawic takiego. Były szare i takie białaski, jak Twój MagdaH. Niestety na planach sie skończyło.

A te sumiki agresorki, to kiedys brat wpuscił do akwarium. Wszystko pływało do góry korzeniami, a woda wygladała jak koktajl:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...