Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zdeptałam ślimaka :-( Poszłam rzucić moim podwórkowym ślimkom nadgniłe jabłko a tam w wysokiej trawie się jakiś ukrył i usłyszałam tylko "krgrzy" :shake: Czy ja go zabiłam? Przeżyje bez skorupki? Bo potem wylazł z tej połamanej skorupy i poszedł se....:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Nie ma :evil_lol: Mamy za to duuużo pająków, [B]karaczany[/B], modliszki, wiele gatunków straszyków, szarańcze, wije, skorpiony i żuczki i jeszcz kilka innych ;)


Śmiem twierdzić, że się nei znasz :P Są tak kochane, że [B]cały dzień potrafią siedzieć na uchu czy glowie i się nie ruszać[/B] :loveu:

Szkoda, ze ja nie mam miejsca na takie ślimaczki, bo fajne są :cool3:[/quote]

O kurcze ciarki mnie przeszły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Zdeptałam ślimaka :-( Poszłam rzucić moim podwórkowym ślimkom nadgniłe jabłko a tam w wysokiej trawie się jakiś ukrył i usłyszałam tylko "krgrzy" :shake: Czy ja go zabiłam? Przeżyje bez skorupki? Bo potem wylazł z tej połamanej skorupy i poszedł se....:-([/quote]

Przeżył?? :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Przeżył?? :-([/quote]
Weź przestań kobieto. Chcesz, to Ci podrzucę te tysiące które są w moim ogrodzie i zzerają mi ze skalniaka wszystko co posadzę :mad: A na trawniku po deszczu to chyba bym musiała latać albo siedzieć w domu zamknięta. I moje czarnuchy jak nadepną to też zagniatają :diabloti: A TZ jak wjeżdża na plac to też kilka przejedzie....
Nigdy w życiu nie widziałam tak ogromnej ilosci slimaków jak w tym roku :crazyeye: Są ich tysiące!! Gdzie się nie popatrzy to się je widzi. Masakra!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Weź przestań kobieto. Chcesz, to Ci podrzucę te tysiące które są w moim ogrodzie i zzerają mi ze skalniaka wszystko co posadzę :mad: A na trawniku po deszczu to chyba bym musiała latać albo siedzieć w domu zamknięta. I moje czarnuchy jak nadepną to też zagniatają :diabloti: A TZ jak wjeżdża na plac to też kilka przejedzie....
Nigdy w życiu nie widziałam tak ogromnej ilosci slimaków jak w tym roku :crazyeye: Są ich tysiące!! Gdzie się nie popatrzy to się je widzi. Masakra![/quote]

Co mnie tam Twoje tysiące :evil_lol: mnie interesi mój jeden co go zabiłam :shake:

Ale co prawda to prawda w tym roku to jakaś masakra ślimakowa, mam ich pewnie tyle samo co Ty. W trawie, na chodnikach, na ścianach domu, płocie :crazyeye: Jak wychodzę po deszczu to tylko je przeskakuję :roll:

Link to comment
Share on other sites

A czy któras z Was ma u Siebie takie obrzydliwe slimaki bez skorup? Mi tez zżeraja wszystko, co wyrasta. Jak to paskudztwo mozna odstraszyć? Chodzi mi o sposób naturalny, tak, jak np. mszyce mozna polać wywarem z tytoniu, a kreta odstraszyć zapachem czosnku.

Link to comment
Share on other sites

ja to mam chyba wszystkie odmiany jakie sa możliwe w Polsce :evil_lol:

Bez skorupy ślimaków też pełno....mój sposób na odstraszenie - rzucenie im jabłka niech się zajmują nim, a nie roślinkami :evil_lol: Tylko potem nie ręczę, że się nie rozmnożą potrójnie skoro im tak dobrze :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']podobno dlatego jest taka plaga"gołych"ślimów ,bo nie ma winniczków:-( zjadających ich jajca... w Szczyrku w ogóle nie ma ani winniczków ani wstężyków:shake:[/quote]
A chcesz troche winniczków? Tez ich mam tysiace.... Nie mam też za sprawą ślimaków na skalniaku roślin :angryy:
Kto chce wstężaki lub winniczki? Wyslę pocztą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']ze 2 winniczki by mi się przydały:loveu:, ale wątpię, czy przeżyły by podróż przy tempie naszej polskiej poczty:mad:...[/quote]
Przeciez slimaki potrafią przeżyć wiele dni bez jedzenia i picia ;)

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::crazyeye: naprawde myslicie o wyslaniu slimakow poczta?? :crazyeye:

fajnie, ze bedzie mial plastikowy pojemniczek i pudelko tylko, ze chyba niewiele mu po tym jak beda nim rzucac ile wlezie...
i nie oszukujmy sie - nawet jak napiszecie na pudelku "ostroznie - szklo" to chyba niewiele mu to pomoze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']No właśnie tego się rzucania pudełkiem się boję:shake:
Chętnie przyjęłabym ze 2 winniczki, ale jak mają stracić życie w taki parszywy sposób to już wolę jajcami karmić ciotki rybki...[/quote]
A rozdeptanie lub przejechanie jest mniej drastycznym sposobem umierania ślimaków? :crazyeye:

:evil_lol:Skąd wziąść plastikowy pojemniczek :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...