Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Bachnach']Charly , nie smiej sie , przepraszam [B]supergoge , [/B]a i widze juz nr tel . do kontaktu DIF, ile waza te slimaki na 4 to chyba dwoch chłopa trzeba brac . Charly , ty zamiast sie smiac lec po grzyby bo zbraknie .:roll:[/quote]

Co mamy się nie śmiać.. jak na tym dogo można paść ze śmiechu :roflt::roflt::roflt:
Nie kombinuj ciotka, tylko odbieraj ślimki !!!! ;):eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wysłałąm Ci meila. Możesz chyba odebrać od DIF lub od Czii.
Podałam namiary kontaktowe.
Do Czii - chyba też pisałam, nie wiem, napisz Ci PM.
Podaj mi też swój telefon - chcę takie zestawienie ilościowe z telefonami dołączyć, żeby w razie czego był kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Ara dzięki za potwierdzenire. DIF podała namiar i meila - mysle że ten odbiór w okolicach podanych bęzie jednak sporo po 16.00 bo około 16.00 odbiera gluciki z Mszczonowskiej.

Bachnach - ja Warszawy nie znam - odbiera ślimki DIF. Podała namiary na poprzedniej stronie. Czyli jutro do wieczora na Mszczonowskiej lub póxniej od DIF - podała trasę jaką jedzie. Można może się jakoś umówić po tej drodze, lub może od DIF.

POproszę wszystkie osoby o namiary tel. chcę zrobić logistyczne zestawienie które dam Czii.

Ślimaki to dzieci, mają około 2 m-ce. Ale sa naprawdę spore grzmociki.
Będą w pojemnikach, ale chyba nie dam rady wszystkich rozdzielić dla każdego, bo Czia jedzie PKP i muszę to jakoś logicznie zapakować.

Będzie miała listę kto ile bierze. Postaram się oddzielić te które będą bezpośrednio od Czii brane: Bona46, Equus, DIF.

DIF bierze zresztą całą pozostałą gromadę. Najlepiej na odbiór przybyć z takimi pojemnikami jak po surówkach - z otworami w wieczku. I mogą tam ze 2 dni posiedzieć. TYlko skrapiac wodą co jakiś czas.

Ostatnie podsumowanie:

Od Czii z Mszczonowskiej odbiera:
DIF
Equus
Bona46

Pozostałe osoby od DIF:
Bachnach - dla siebie i Aga i Eto
Ara

Może nudzę, ale proszę potwierdźcie powyższe. Żeby nie zostały slimki bez opieki samotne. :-(

Link to comment
Share on other sites

:multi:
Szkoda że wcześniej nie zobaczyłam ślimaczych adopcji.
czy ślimaki moga mieszkać w czymś takim? [url=http://www.allegro.pl/item456061807_exo_terra_faunarium_large_terrarystyka.html]EXO TERRA FAUNARIUM LARGE TERRARYSTYKA (456061807) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Więc tak. Gluciki już pojechały. O 7.00 (bezbożna pora) zostały przekazane w troskliwe ręce Czii.
Dwa spore pojemniki sa dla DIF, przy tym w jednym z nich sa 4 slimki dla Ary - pisałam sms do Ary, żeby wzięła jakiś pojemnik na odebranie mięczusiów - po prostu zabrakło odpowiednich dla 4 sztuk a nie chciałam Czii pakować mnóstwa małych, bo jednak jedzie PKP i to z psiakiem - cudo żywe sreberko.

Osoby które odbieraja od Czii - błagam, skontaktujcie się i odbierzcie, bo co ona z Nimi zrobi: Bona46 i Equus - Wasze gluciki są w osobnych pojemnikach podpisane.

Bachnach i Aga i Eto - też pojemniki podpisane - zabierze je ze sobą DIF razem ze swoimi i Wam przekaże.

Ciekawe jak nasza ślimacza logistyka zadziała.
Czekam z niepokojem na wieści.

Link to comment
Share on other sites

Ślimki już u mnie!!!:multi:
Wyglada, że podróż zniosły dobrze! Czia się nimi świetnie opiekowała:))) Są piękneeeee!!!
Dziękuję supergoga!!! I Tobie Czia również.:loveu:
Teraz kombinuję z mieszkankiem dla nich bo mnie zaskoczyły swoimi rozmiarami:diabloti: Myślałam, że będą mniejsze i mój faunabox im wystarczy no ale teraz znalazłam jakieś większe akwarium tylko bez przykrywki - macie jakiś patent na przykrywanie zwykłaego akwarium, żeby zwierzaczki się nie rozlazły?:evil_lol:
I jeszcze jedno - pytanie czy dla urozmaicenia podłoża oprócz torfu można im dać też piasek do terrarium?

Link to comment
Share on other sites

Dwa moje ślimory cały czas jedzą :diabloti: a jeden się już zakopał... jakiś mało towarzyski albo mnie nie polubił:-(
Supergoga, a które to już pokolenie ślimków u Ciebie? A w ogóle skąd one się u Ciebie wzięły? Tzn. chodzi mi o pochodzenie tych ślimaczków:p

Link to comment
Share on other sites

One są w zasadzie trzecim pokoleniem. Nie wszystkim pokoleniom dałam szanse bytu. Niestety. W mam je od 6 lat - z zoo.
Tych pierwszych - stada podstawowego już nie ma, były bardzo dorosłe jak do mnie trafiły. Nasz największy Wodogrzmot - jest naszym wychowankiem i ma już chyba ze 3 lata.
A te maluszki - to jeszcze dzieci.

Aby dobrze rosły - ważne jest WAPNO - sepia najlepiej. Do pojemników włozyłam takie kawałki wapna. To dla nich jest idealne i lubia je bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...