Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszystkim adoptującym wyślę instrukcję obsługi ślimaka. Slimak siedzi na wilgotnym torfie (bez chemii oczywiście) zraszanym wodą. JUż do picia nic, reszta z jedzeniem. I wapno - najważniejsze - takie płaskie z muszli prasowanych (tylko zwróćcie uwagę, czy niue ma tego metalowego paska - trzeba go zerwać jeśli jest, bo sie mieczakowi uszkodzi noga.

Małe ślimaczki są świetne, ale one szybko rosną i są potem dość spore.

Link to comment
Share on other sites

Hej hej
Ja tez mam do wyadoptowania achatiny i jestem z Olsztyna :) Moje maja 3 lata i sa juz naprawde imponujace. Niestety "wyrosly" ze swojego mieszkania no i trace majatek na codzienna salate ;)
Jesli ktos z Olsztyna chce takie cudo to chetnie sie podziele.
Oczywiscie udzielam takze szczegolowych instrukcji obslugi (co im spiewac na dobranoc, gdzie lubia byc glaskane itp itd :)

Link to comment
Share on other sites

:mad: A to ktoś tu odbiera domki moim mięczusiom. Oj oj, nieładnie.
One rzeczywiście są wielkie i sliczne jak dorosną. Moje są młodsze, z tego roku i końca zeszłego - a wielkie.

Te 2 do Olsztyna - transport już załatwiony i mogą jechać. A jesli ktoś z Olsztyna jeszcze chce - to są w powyższym poście. Brać, bo są rewelacyjne zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie odbieram!
Po prostu nie wiedzialam ze juz wszystko macie dogadane, nie czytalam dokladnie watku :(
Jesli ktos jest chetny to bardzo prosze dac mi sygnal.

PS. Tak naprawde sa mojego synka i mam ich 9 jeszcze :( Mialam ponad 20. Nie maja zle, jednak na pewno lepiej byloby im w mniejszym zageszczeniu.
To kto chetny na mieczaka? Oswojony, ladnie chodzi przy nodze... Jak chrupie salate to slychac "golym uchem". Jak wezmie sie go na dlon to skrobie zawziecie, bo moze a nuz jadalna?

A co do wielkosci - dorastaja do imponujacych rozmiarow i rosna przez cale zycie. Ciekawa jestem jak dlugo zyja, te moje sa u mnie od 3 lat. I nic nie wskazuje zeby mialy sie zbierac z tego swiata.
A popryskane woda pieknie rozwijaja swoje "czułki". W ogole sa sliczne i budza zachwyty wszystkich gosci "O matko ale wielkie!" itd itp.

Link to comment
Share on other sites

jedno jest pewne-są to ładne i mało absorbujące stwory. Tak je tu dobrze reklamujecie że nabieram chęci na mięczaki.
Niestety narazie to niemożliwe, ale w przyszłości..kto wie..Wtedy poproszę ciocię Supergogę o nie niszczenie 2 jajeczek i ciocia wyhoduje mi Achatinki piękne:)
Będzie też pretekst do wizyty :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Bo taki ślimak to fajny zwierz jest :)
Od małego mnie fascynowały i teraz nareszcie będę miała achatinę! Pamiętam, że jak hodowałam ślimaki jako dziewczynka to one nawet zimowały w piwnicy :D A do dziś jest rodzinną anegdotą jak kiedyś zwiały z akwarium i zeżarły grzbiety książek i kalendarz na ścianie ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez uciekly dwa razy. Raz zezarly rachunek telefoniczny w calosci prawie. za drugim razem dwa uciekly na sciane i wyzarly mi tynk razem z farba, zostawily za soba piekne slimacze wzorki :)
Ale i tak apropos ucieczek to najgorzej wspominam jak mi zwialo kilka tysiecy much (ktore mialy pojsc jako karma dla zabek). W domu czarno. Muchy tak halasowaly obijajac sie miedzy zaluzjami a oknami ze mnie obudzily. Halas naprawde niesamowity. Czesc staralam sie wylapac a potem juz dalam sobie spokoj i otworzylam okna. W krotkim czasie muchy zostawily mi calkiem sporo muszych kupek :)

Link to comment
Share on other sites

Chrupią głośno i dostojnie. Ogólnie są dostojne.
Juz wybrane sa Wasze okazy i teraz czekają na adopcję. Tylko mysle, jak tu nasze umowy adopcyjne pod slimaka przerobić :evil_lol:.

Alfa - Ty nie potrzebujesz pretekstu do odwiedzin, zawsze jesteś mile widziana, jak u siebie....

Ślimakoluby w górę.
Dzięki za kibicowanie i wsparcie w szukaniu domków. Ale ciągle jeszcze 2 ślimaki nam zostają :crazyeye: - znaczy o 2 za duzo. Jeszcze 2 achatiny czekają na domek.

Link to comment
Share on other sites

Będziemy daej reklamować Twoje. Nie martw się.
Może weszka weźmie dla Ciebie 1 ślimaka ze sobą. Myślę, że nie odmówi. Pojechałby ślimak dla Niej, dla Ciebie i dla Dorothy. I do Olsztyna też już dogadany transport. Jak będzie wyjeżdżał kolega - dam namiary kontaktowe.

Teraz proszę tylko o potwierdzenie ilościowe (płci nie potrzeba :evil_lol:) ślimaków do adopcji. I czy weszka - kochana - czy szwagier zabierze te dodatkowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Będziemy daej reklamować Twoje. Nie martw się. [/quote]

Bardzo dziekuje :) Wlasnie doczytalam na jakiejs slimaczej stronie ze moga zyc do 9 lat! Czyli te moje 3-latki to mlodziaki wlasciwie :)

[quote name='supergoga'] Może weszka weźmie dla Ciebie 1 ślimaka ze sobą. Myślę, że nie odmówi. Pojechałby ślimak dla Niej, dla Ciebie i dla Dorothy. I do Olsztyna też już dogadany transport. Jak będzie wyjeżdżał kolega - dam namiary kontaktowe.[/quote]

Dla mnie? Czy dla syna tamb?

[quote name='supergoga'] Teraz proszę tylko o potwierdzenie ilościowe (płci nie potrzeba :evil_lol:) ślimaków do adopcji. I czy weszka - kochana - czy szwagier zabierze te dodatkowe?[/quote]

Ja mam 8 sztuk do oddania. Jeden niech zostanie, zeby synek jednak mial co hodowac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Może weszka weźmie dla Ciebie 1 ślimaka ze sobą. Myślę, że nie odmówi. Pojechałby ślimak dla Niej, dla Ciebie i dla Dorothy. I do Olsztyna też już dogadany transport. Jak będzie wyjeżdżał kolega - dam namiary kontaktowe.

Teraz proszę tylko o potwierdzenie ilościowe (płci nie potrzeba :evil_lol:) ślimaków do adopcji. I czy weszka - kochana - czy szwagier zabierze te dodatkowe?[/quote]

Oczywiście że zabierze :lol: Może dziś już będę wiedziała kiedy się wybiera to dam znać. A ja w takim razie zabieram się za szykowanie lokum dla śluzaka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...