Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='korek221']na portalu terrarium.pl koleś ma na sprzedaż ślimki a .reticulata ( gostek pewny, mój Pasio jest od niego:) szkoda ,że umiem wkleić fotek bo ślimek ma pół roku a już jest olbrzymkiem:)
Tu jest link: [url]http://www.terrarium.com.pl/forum/slimaki-achatina-reticulata-t-551603[/url][/QUOTE]
Niestety oferta już nieaktualna :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Wszystkie :) To byłby mój już czwarty gatunek :D A co do transportu to jak one do Ciebie trafiły. Jakąś bezpieczną przesyłką czy osobiście odbierałaś?[/QUOTE]
no to też już masz kilka muszelek:)
ja też mam już 4 gatunki: a.fulica, a.reticulata, a.iredalei i cosik co miało być achatina achatina a wygląda na jakiegoś mieszańca:niewiem::hmmmm: - no nieważne ,mam tego czegoś 3 sztuki ; są urocze i pasiaste:)
a co do przesyłki to koleś wysłał maluszki listem priorytetowym(wysłał w poniedziałek a we wtorek rano muszelki już pełzały w swoim nowym domku:))w życiu bym się ich nie pozbywała ale reticulaty są bardzo duże - fuliki to przy moim "Pasio" kurduple i mogłoby się zdarzyć że terrarium będzie za małe...ślimki były w pojemniczku z torfem i koniczynką na zagrychę, w pokrywce są napowietrzające dziurki, pokrywka była oklejona taśmą coby się zawartość nie wysypała, pojemnik był włożony w grubą tekturową tubę i bąbelkową kopertę ,na której było napisane:UWAGA ŻYWE ŚLIMAKI"

Link to comment
Share on other sites

To chyba musi być jakaś paczka na warunkach szczególnych - jeśli możesz to sprawdź u siebie na poczcie jak to zrobić najbezpieczniej i ile to będzie kosztować to Ci prześlę pieniądze.
Ja mam a. fulica, a. iredalei oraz a. "niewiadomoco" :D To ostatnie to miały być fulica ale są zupełnie inne od tych a. fulica co je mam od supergogi - inny kolor i zdecydowanie mniejsze. Zakładam, że te od supergogi to faktycznie są a. fulica bo je brała z zoo więc chyba wiedzieli co jej dają ;) A Te Twoje pasiaste się czasem nie rozmnażają? Bo też bym chętnie przyjęła - miejsca mam jeszcze dużo a ślimki mnie wciągnęły :D

Link to comment
Share on other sites

Jak tylko będę na poczcie to się dowiem o koszty ale koleś chciał 5,50 zł z wysyłkę...
Te moje " pasiaste" jeszcze się nie rozmnażają bo jeszcze za smarkate są ale rosną bardzo szybko...mam je ciut ponad miesiąc -dostałam je centymetrowe a teraz są niewiele mniejsze od rocznego wypasionego fuliczka; miały to być a.achatina ale coś mi się zdaje ,że to jakaś krzyżówka z reticulatą albo czymś podobnym bo muszelki mają baardzo podobne ale ciałka są szaro-brązowe a nie białe jak u reticulatka:)
A masz jeszcze a.iredalei -może zrobimy wymianę?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Equus']a mi się znowy iredalei klują właśnie ;)

Dumny rodzic z przychówkiem:
[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/9021/dsc00189rm.jpg[/IMG]

Młode zaraz po urodzeniu:
[IMG]http://img341.imageshack.us/img341/5475/dsc00188gs.jpg[/IMG][/QUOTE]
Takie maciupkie ślimaczki są przesłodkie:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...