Jump to content
Dogomania

Problem z przygotowaniem psa do wystawy...


basia bonnie

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem... mianowicie nie wiem co zrobić. Mój pies jest malutki, ma króciutkie łapki. Wybieramy się na wystawę kundelków i dziś próbowałam już powoli ćwiczyć. Bonnie ma króciutkie łapki i nie chce kłusować... tzn. jeśli idę z nią normalnie to kłusuje, jeśli już biorę ja na smycz i ja truchtam to ona nie chce iść ładnie kłusikiem, tylko od razu galopik...:roll: nie wiem, jak ją nauczyć, żeby ona kłusowała, a nie od razu galop... ma ktoś jakiś pomysł?

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Nie musisz truchtać. Jak idziesz normalnym krokiem to pies jest spokojniejszy i nie poglalopowuje.
Zaczynaj powoli nawet stępem, potem coraz szybciej. zagalopuje to komenda "kłus" i zwalniasz. Uspokoi się-przyspieszasz do skutku ;)[/quote]
oki, postaram się, będziemy dużo ćwiczyć :) a jakby nam nie wychodziło to na wystawie mogę iść? czy powinnam raczej truchtać z psem? :)

Link to comment
Share on other sites

Agdzie jest wystawa kundelków i kiedy? Bo ja byłam z moją melcią na wystawie kundelków we wrocławiu, podczas targów zologiczno -botanicznych. Musze powiedzieć że byłam podwrażeniem. :lol: Nawet była sedzia kynologiczna - Aleksandra Lubaszka. A co do tego chodzenia to faktycznie lepiej wygląda w kłusie:cool3: Ale ja z melką dałam kompletną plamę:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94']Agdzie jest wystawa kundelków i kiedy? Bo ja byłam z moją melcią na wystawie kundelków we wrocławiu, podczas targów zologiczno -botanicznych. Musze powiedzieć że byłam podwrażeniem. :lol: Nawet była sedzia kynologiczna - Aleksandra Lubaszka. A co do tego chodzenia to faktycznie lepiej wygląda w kłusie:cool3: Ale ja z melką dałam kompletną plamę:shake:[/quote]
we Wrocławiu właśnie jest ;)


dlaczego dałyście plame?

Link to comment
Share on other sites

Z małą rasą oczywiście, że idziesz wolno. To ty musisz się dostosować do rytmu psa - ma on lekkim kłusem biec przy lewej nodze. Pamiętaj, że nie nauczysz psa tego tak szybko -wystawcy uczą tego bardzo, bardzo dlugo. Ale w miarę normalny bieg i będzie dobrze :-). Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia bonnie']we Wrocławiu właśnie jest ;)


dlaczego dałyście plame?[/quote]

Skoro jest we wrocławiu to koniecznie mi powiedz gdzie i kiedy, bo ja muszę w takim razie też wystąpić z melcią:razz:. Przepraszam że tak długo nieodpisywałam ale niemogłam znaleść tego wątką:shake:. Dlaczego dałyśmy plamę? Ano dlatego że poszłam tam razem z mamą i melka tak się cieszyła że razem gdzieś idziemy (tzn. ja, ona i mama) że była strasznie rozkojarzona i nerwowa i jak weszłam z nią na ring to ciągnęła za mamą, w biegu wogle się pokazała bo musiałam ją ciągnąć to była wogóle porażka:placz: ale koniecznie musisz mi jak najszybciej powiedzieć wszystko co wiesz otej wystawie, albo na forum albo na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] bądź gg 11569187 będe wdzięczna za odp.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya'][URL]http://pl.youtube.com/watch?v=bOi826EsGyw[/URL] prosze od wyboru do koloru kazdej wielkości prawie psy mozesz zobaczyc sobie jak chodza ^^[/quote]
dziękuje bardzo!!:multi::multi:

[quote name='Melka94']Skoro jest we wrocławiu to koniecznie mi powiedz gdzie i kiedy, bo ja muszę w takim razie też wystąpić z melcią:razz:. Przepraszam że tak długo nieodpisywałam ale niemogłam znaleść tego wątką:shake:. Dlaczego dałyśmy plamę? Ano dlatego że poszłam tam razem z mamą i melka tak się cieszyła że razem gdzieś idziemy (tzn. ja, ona i mama) że była strasznie rozkojarzona i nerwowa i jak weszłam z nią na ring to ciągnęła za mamą, w biegu wogle się pokazała bo musiałam ją ciągnąć to była wogóle porażka:placz: ale koniecznie musisz mi jak najszybciej powiedzieć wszystko co wiesz otej wystawie, albo na forum albo na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] bądź gg 11569187 będe wdzięczna za odp.:p[/quote]
no na gg Ci już wszystko napisałam ;)

ale w tym roku pójdzie Wam dobrze!! będę trzymała kciuki za siebie i za Was :cool3::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...