Jump to content
Dogomania

Na temat jajek - zarówno dla naszych pupili jak i dla nas


konisia

Recommended Posts

Znalazłam bardzo ciekawy artykuł na temat tzn. wiejskich jaj. W jasny sposób wyjaśnia jak odróżnić niezdrowe i nieekologiczne jaja od tych prawdziwie wiejskich. A przecież o to większości z nas chodzi. Nie chcemy nas samych i co za tym idzie psiej części naszej rodzinki faszerować chemią, którą niewiejskie jaja są naszpikowane.Nie mówiąc o aspekcie etycznym.


[URL]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/konsumencie_nie_daj_sie_zrobic_w_jajo_31954.html#artykul-narzedzia[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja to taki dziwak jestem, że mnie mdli po prawdziwych jajkach (trauma z dzieciństwa) i ZAWSZE sprawdzam czy jajeczko jest "trójeczka" :cool1:


A co artykułu: był kiedyś lepszy w wybiórczej, bo pokazywał i wady i zalety zerówek i trójek.
[url]http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4530645.html?as=1&ias=3&startsz=x[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jajka sprawdzam juz od dawna.
Najbardziej mnie zloszcza u mnie na bazarku "swieze wiejskie jaja" z dyskretnym stempelkiem "3"
W hipermarketach zwykle sa jakies dwojki, tylko trzeba duzo cierpliwosci i samozaparcia zeby zajrzec do kazdego rodzaju zeby je odnalezc.
Widzialam w marcpolu i carrefourze na pewno.
Sama kupuje na bazarku bo jeden sprzedawca ma "wiejskie jaja" z "2".
I mowi ze czasem ma tez jedynki wiec poluje :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tak trochę nie na temat, ale też o jajkach... jakie dajecie psom? Gotowane czy zwykłe surowe? I jak ze skorupkami? Czytałam że jak najbardziej można podawać. No właśnie, ale w jakich ilościach?

A tak wracając do tematu; ja jem 2. ;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetah']Bardzo dziękuję za odpowiedź! ;) My barfujemy dopiero od niecałych 2 tygodni, dlatego nie wiem jeszcze wielu rzeczy - psisko tylko raz dostało jajko, więc niedługo będzie drugi.

Jeszcze raz wielkie dzięki.[/quote]


Ooo barfujecie?? I jak "wrażenia" ? Bo ja też sie zastanawiam ale coągle mi sie wydaje że to dużo "roboty" :shake: i nie bede miala czasu szykowac psu żarcie

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ma barfowe pytania i wątpliwości to zapraszam na pw ;)

Roboty jest o wiele mniej niż przy gotowaniu; zwykle cała filozofia to rozmrożenie czegoś i danie psu albo np. uciapcianie twarogu z jajkiem. Warzywa kreci się w sokowirówce koło pół godzinki cała robota i są porcje do zamrożenia na dobre kilka tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Ja też na początku myślałam że to marnacja czasu - przecież 'lepiej' wsypać psu żarcie do michy.
Na początku chciałam gotować, jednak przypomniałam sobie o barfie. Dlaczego by niby nie spróbować? ;) I tak oto kupiłam kawał mięcha (dokładniej jakieś podroby; serca bodajże) i dałam psu. I tak już zostało.
Dla mnie barf nie jest aż tak nie wygodny. Ja kupiłam ostatnio kilo kurzych łapek, szyje z indyka, kości wołowe. Wsadziłam do zamrażarki i wyjmuje jedynie żeby rozmrażać. Nic skomplikowanego, a dla psa o wiele bardziej smakowite mięsko niż suche trociny :) Rano zależy na którą mam do szkoły - jak później to zdąże coś jeszcze dać Zeci (jogurcik, itp), jak nie to rzuce do klatki kawał mięcha.
Na forum czytałam że dosyć pracochłonne dla niektórych jest przygotowanie warzywek - dla mnie było na początku, bo głupia robiłam to starym blenderem - mase czasu męczyłam się np. z rozmieleniem brokuła. Teraz jedynie wrzucam do sokowirówki i potem mieszam sok z 'resztkami' i wychodzi fajna paciajka.
Trochę gorzej z wyjazdami - ale już zaopatrzyłam się w puchy.
Ja głównie skłoniłam się do barfa, ponieważ nigdy nie ufałam karmą - naprawde nie wiesz co tam w środku się znajduję, jak jest przygotowane... przy barfie sprawa jest całkiem inna ;D

Martens: ja pewnie zaraz poślę Ci PW z paroma pytaniami. :)

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dla mnie największy problem chyba byłby z tymi warzywami.. ;/ Bo mięsto to wiadomo- serducha itd i już, czasem Viva nawet dostaje zamiast suchgo.. Tylko właśnie boje się że nie będę miała czasu- np rano na zmielenie warzyw, ewentualne rozmrożenie itd.. :roll: Zaraz poszukam sobie jakichs barfowych przepisów i może rzeczywiście spróbuje..

Link to comment
Share on other sites

Rozmrażanie to nic wielkiego ;)
Wyrabiasz sobie nawyk, że przed pójściem spać dreptasz do lodówki i wyjmujesz porcję na dzien kolejny. Przez noc się rozmraża, wstajesz rano, dajesz połowę, resztę wsadzasz do lodówki żeby poczekało do wieczornego posiłku.

Co do warzyw - nie spotkałam jeszcze osoby, która by rano, przed pracą/szkołą, mieliła dla psa warzywa ;) Ja kręcę kiedy mam czas większą ilość, pakuję do woreczków i zamrażam, i mam zapas na kilka tygodni, bo papki przeciez nie trzeba podawać codziennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]My jajka dostajemy ( Bo taki wymiennik, dajemy czerstwy chleb, obierki, trawę gdy kosimy, a oni nam wiejskie jajka) od sąsiadów którzy hodują kury... Jajka są duże, z żółciutkim żółtkiem i przede wszystkim zwierzęta mają wspaniałe warunki, pól podwórka do dyspozycji itp.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nie, nie mieszkam na wsi, po prostu sąsiedzi sobie kurki hodują:)[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

my jajka mamy od rolników :) znajomy przywozi co jakiś czas :) jak czasem trzeba kupić w sklepie to rodzice wyslą każdego, ale nie mnie - jak nie znajdę max 2, to wracam w ogóle bez jajek, albo jadę do innego sklepu - po prostu nie będę się do interesu dokładać, nawet jeśli miało by to oznaczać wycieczkę po kilku sklepach żeby kupić "zdrowe jajka"..
Psu nie podaje 3, sama też ich nie jem (no chyba że mama wrzuci je do ciasta :P ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...