Jump to content
Dogomania

I wystawa kundelków i psów bez rodowodu we Wrocławiu- dochód na schronisko !!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Cyt.
Wie może ktoś skąd mogę załatwić takie taśmy (jakie są zwykle wokół ringów),np. z jakąś marką pokarmu,potrzeba aż 350 m :roll:

Spróbój napisać do pedigree. Napisz że potzrebujesz na taką i taką wystawe i jest mało funduszy aby zakupić coś takiego, ponieważ są pobierane symboliczne opłaty(napisz konkretnie ile) na rzecz schroniska. A numerki startowe i te "tabliczki" z lokatami macie?? bo wiem że to też fundują:p warto spróbować;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda, że to tak daleko :(

No nic, pozostaje mi czekać na taką wystawę w Szczecinie:p

Fajnie, że organizujecie takie wystawy. Uważam, że to świetna zabawa i w dodatku ze szczytnym celem! (pieniądze dla schroniska) Moje gratulacje:loveu:

Link to comment
Share on other sites

A ja tak sobie rozmyślam na temat wystawy i jak to ja zazwyczaj od razu widzę w czarnych barwach, czy aby na pewno dobre jest to rozdzielenie na grupy.

Wiadomo, że psy tam wystawiane będą mniej lub bardziej odbiegać od wzorca. I tak sobie pomyślałam, że jeśli na takiej wystawie wygra jakiś pies bez rodowodu to jego właściciel może uznać, że skoro wygrał to jest na tyle wzorcowy, że można go rozmnażać i dodatkowo wciskać kupującym, że został przez specjalistów oceniony jako wyjątkowo wzorcowy.

Wiem wiem, być może przesadzam, ale takie mnie naszły myśli.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem, to psy "pseudorasowe" będą wystawiane tak jak się rasowe wystawia, a kundelki? Ja to widzę tak: kundelki biegną kłusem potem się zatrzymują (tak normalnie a nie "wystawowo"), sędzia ogląda je z każdej strony i mówi kto wygrał, coś takiego? :D


PS:Ale dalekoooo mam...

EDIT:A właśnie pomyślała mi się jedna rzecz...nagrody! :lol: bo jeśli nie będzie zaplanowanych z powodu braku kasy czy coś to może pedigree zafunduje :cool3: jak troche taśmy da to czemu i nie da drobnych nagród? Często na wystawach sponsoruje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']A ja tak sobie rozmyślam na temat wystawy i jak to ja zazwyczaj od razu widzę w czarnych barwach, czy aby na pewno dobre jest to rozdzielenie na grupy.

Wiadomo, że psy tam wystawiane będą mniej lub bardziej odbiegać od wzorca. I tak sobie pomyślałam, że jeśli na takiej wystawie wygra jakiś pies bez rodowodu to jego właściciel może uznać, że skoro wygrał to jest na tyle wzorcowy, że można go rozmnażać i dodatkowo wciskać kupującym, że został przez specjalistów oceniony jako wyjątkowo wzorcowy.

Wiem wiem, być może przesadzam, ale takie mnie naszły myśli.[/quote]

też tak myślaam, ale jak tu ocenić buldoga z 'tradycyjnym kundelkiem' :cool3:

[quote name='Wiza']A kto ocenia grupe 8??
Zglosilabym sie na sedzie ale do wroclawia daleko i tacie by sie nie chcialo jechac[/quote]

8 gr. oceniać będzie Beata Rzeszotarska ;)

[quote name='izabela.szczepaniak']Hmmm a mnie zastanawia jedno do jak to będzie z grupą - "kundelek" czy jest podział na pieski i suczki małe i duże :hmmmm::hmmmm::hmmmm:[/quote]

Nie wiem sama jak z tym podziałem będzie, na pieski i suczki na 100 % będzie,a kryteria hymn... no można by ocenić budowę,uzębienie, ruch i wygląd ogolny sierść(czy jest zadbana czy nie) itp...

[quote name='Justys95']Jeśli dobrze rozumiem, to psy "pseudorasowe" będą wystawiane tak jak się rasowe wystawia, a kundelki? Ja to widzę tak: kundelki biegną kłusem potem się zatrzymują (tak normalnie a nie "wystawowo"), sędzia ogląda je z każdej strony i mówi kto wygrał, coś takiego? :D


PS:Ale dalekoooo mam...

EDIT:A właśnie pomyślała mi się jedna rzecz...nagrody! :lol: bo jeśli nie będzie zaplanowanych z powodu braku kasy czy coś to może pedigree zafunduje :cool3: jak troche taśmy da to czemu i nie da drobnych nagród? Często na wystawach sponsoruje...[/quote]

Wszystko będzie dość podobne do normalnych wystaw...

To też zależy od sędziego, w sprawie kundelków kieruj się do Pauliny, bo ona będzie je oceniała ;)

A co do nagród sponsora szukamy,a jak nie to karmy i puchary zostaną zakupione z kieszeni organizatorów...cóż :cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Louneliness']też tak myślaam, ale jak tu ocenić buldoga z 'tradycyjnym kundelkiem' :cool3:[/quote]To oblepicie wszędzie ogłoszenie "ta wystawa to tylko zabawa! Pies, który na niej wygra nie może być potraktowany jako rasowy i nie może się rozmnożyć!" :lol:

[quote name='Louneliness']
Nie wiem sama jak z tym podziałem będzie, na pieski i suczki na 100 % będzie,a kryteria hymn... no można by ocenić budowę,uzębienie, ruch i wygląd ogolny sierść(czy jest zadbana czy nie) itp...[/quote]Mi pasi...;)

[quote name='Louneliness']
A co do nagród sponsora szukamy,a jak nie to karmy i puchary zostaną zakupione z kieszeni organizatorów...cóż :cool3::cool3:[/quote]
A pytaliście już tego pedigree? A jak on nie, to możnaby troszkę podtrącić za wstęp...:lol:



PS:Może kilka osób będzie [B]dodatkowo[/B] stało z puszeczkami i zbierało na schroniska?

Link to comment
Share on other sites

Za wstęp raczej potrącać nie będę... za mała wystawa :cool3:

A znacie może kogoś kto by chciał postawić tam stoisko z jakimiś psiurkowymi rzeczami?

A do pedigree piszę maila dzisiaj, zobaczymy co z tego będzie...

ja będę miała stoisko z cieplutką herbatką i kawą a to w grudniu jest marzenie wszystkich jeszcze na otwartym terenie :diabloti:

A właśnie kto by chciał z puszkami chodzić :eviltong: ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']A ja tak sobie rozmyślam na temat wystawy i jak to ja zazwyczaj od razu widzę w czarnych barwach, czy aby na pewno dobre jest to rozdzielenie na grupy.

Wiadomo, że psy tam wystawiane będą mniej lub bardziej odbiegać od wzorca. I tak sobie pomyślałam, że jeśli na takiej wystawie wygra jakiś pies bez rodowodu to jego właściciel może uznać, że skoro wygrał to jest na tyle wzorcowy, że można go rozmnażać i dodatkowo wciskać kupującym, że został przez specjalistów oceniony jako wyjątkowo wzorcowy.

Wiem wiem, być może przesadzam, ale takie mnie naszły myśli.[/quote]


Zależy od tego jakei beda oceny :D Tez nad tym myslałam.

Może ocena doskonała bedzie np"pies/suka najbardziej podobny do przedstwiciela swojej rasy" chociaz oceny tez by sie przydały takei krótkie.

Może"super pies" "dobry pies" "przecietny pies" "marny pies"
te oceny nie zakładają ze psy są doskonałe ....

i do tego gwiazdka a pod spodem wytłumaczone, "prosze traktować jako zabawe,nasi sędziowie nie sa specjalistami kynologicznymi z uprawnieniami"

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem na samym początku wystawy ktoś powinien powiedzieć coś więcej na temat wystawy, że to jest tylko zabawa, że sędziowie nie mają uprawnień i to, że jakiś pies wygra nie będzie oznaczać, że jest bardzo zgodny ze wzorcem.

Pomyślcie też nad rozdawaniem ulotek o sterylizacji i o rasowy=rodowodowy.

Może też ktoś wygłosi na ten temat jakiś wykład?

Link to comment
Share on other sites

bardzo fajny pomysł a ja mam jeszcze jedną obawę i pytanko:pisałyscie wcześniej że będzie katalog a w nim informacje hodowlane ,czy wy patrzycie czy to są hodowle czy każdy kto zgłosi,że chce miec taką reklamę o szczeniaczkach,reproduktorze bez papierów bądź z nimi ale bez uprawnień tez umieścicie?Chodzi mi o to by nieświadomie nie popierac rozmnażaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Moim zdaniem na samym początku wystawy ktoś powinien powiedzieć coś więcej na temat wystawy, że to jest tylko zabawa, że sędziowie nie mają uprawnień i to, że jakiś pies wygra nie będzie oznaczać, że jest bardzo zgodny ze wzorcem.

Pomyślcie też nad rozdawaniem ulotek o sterylizacji i o rasowy=rodowodowy.

Może też ktoś wygłosi na ten temat jakiś wykład?[/quote]

Dobry pomysł ,ulotkami ja się zajmę,a kto by chciał wygłsić krótki wykładzik :lol:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94']Czy powysłaniu zgłoszenia mam czekać na jakieś potwierdzenie?:lol: Bowysłałam w sobote i nic:roll:[/quote]

[quote name='Melka94']Czyli ta wystawa jest "pod gołym niebem"? Aco będzie jeżeli śnieg strasznie będzie padał?:roll: Czym najlepiej dojechać na to boisko? Planujecie jakieś nagrody?[/quote]

Sprawdz na maila potwierdzenie powinno być już ;)

niestety będzie pod gołym niebem, hali załatwić nam się niestety nie udało, nagrody planujemy,a z której strony będziesz jechać,można dojechać autobusami : D,107,133,tramwaj: 17 :lol:,napisz skąd to Ci mniej więcej wytłumacze

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie zgłosić jeszcze jednej panny-seniorki :roll: Tylko co bym miała wpisać na zgłoszeniu ???? bo to Owczarek Szkocki (bez papierów)
Hmm ... i jeszcze jedno gdzieś w pierwszych postach było napisane że psów nie zgłoszonych nie będzie się wpuszczać na teren wystawy ale ja pomimo tego że zgłosiłam jedno suczydło i dostałam potwierdzenie że moje zgłoszenie doszło to nic nie dostałam :shake: to jak ja mam wejść ?? czy dostane jakieś potwierdzenie pocztom lub meil-em do wydrukowania????:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Louneliness']A właśnie kto by chciał z puszkami chodzić :eviltong: ???[/quote]Ja o ile przyjadę :cool3: jeszcze na 100% nie wiem, ale jakby coś to wezmę swoją puszeczkę (już mam przygotowaną) a potem się schronisku kase przeznaczy, albo kupi karmę odrazu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja moge przemyśleć sprawę wykładu ;)

Jeszcze mam kilka pytań odnośnie organizacji.

1. Czy będzie nagłośnienie?
2. Czy bedą tabliczki z miejscami 1, 2, 3?
3. Czy psy agresywne beda również brały udział w wystawie? (Tzn bo mówicie, że sędziami mogą być dzieci a co jesli jakis pies ugryzie sędziego-dziecko?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Louneliness']Sprawdz na maila potwierdzenie powinno być już ;)

niestety będzie pod gołym niebem, hali załatwić nam się niestety nie udało, nagrody planujemy,a z której strony będziesz jechać,można dojechać autobusami : D,107,133,tramwaj: 17 :lol:,napisz skąd to Ci mniej więcej wytłumacze[/quote]

Problem polega na tym ze ja codziennie po kilka razy sprawdzam i w chwili kiedy to pisałam tez sprawdziłam i nic niedoszło:roll: wysłałam 2 razy na tego pierwszego maila i raz na ten drugi adres. Aczy chociaz jeden adres jest twój? Morze do was doszło to zgłoszenie jest tam m.in: imię psa-Mela Klasa-otwarta. Zgłosiłam nas do oceny w ringu i do mp. A jezeli niedoszło to morze podaj mi gg? Bardzo mi zależy natej wystawie:lol:. A jeśli chodzi o dojazd to dojeżdzam z kozanowa:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...