Jump to content
Dogomania

Szczeniak-kiedy "podawac" kolacje ??


aga24

Recommended Posts

Tematow na temat szceniakow bylo wiele,ale chyba zadnego jaki ja chce zaczac.( no chyba ze jka zwykle zle szukalam)

Sluchajcie .moj pekin ma 4 mieisace ,daje mu 3 razy dziennie jedzonko no i jest pewne ale ,ciekawa jestem o ktorej godzinie najpozniej dawac psu jedzonko?Ja mu daje gdzies 17-18 ale nie wiem czy to nie za pozno na kolacyjke??( mam pieksa typu: " jestem zawsze glodny" ) wiec zawsze mnie zmyli ,i w sumie nigdy nie wiem czy on jest glodny czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia nie jest już szczeniakiem, ale dostaje jeść dwa razy dziennie.

Śniadanko je około 8-9,oo, natomiast kolację o 20-21,oo, czyli co mniej więcej 12 godzin. Ostatni posiłek dostaje dwie godziny przed nocnym spacerem.

Sprobuj może system 7,oo/8,oo - 14,oo - 20,oo/21,00.

A co piesek je? Suchą karmę czy domowe jedzenie?

Link to comment
Share on other sites

na pewno nie dawaj kolacji pozniej niz o 19, ja sobie nei wyobrazam karmienia o 21 bo raz wtedy pies by mial pelny brzuch na noc i zle spal, krecil sie i td i nie wiadomo o ktorej bym musiala z nim wyjsc pewnie o 4 rano no ale jak ktos lui to prosze bardzo..a po za tym nie wiem co bym zrobila gdyby pies karmiony o 21 o godz 22 albo 23 dostal skretu zoladka a to sie moze zawsze zdarzyc a o tej godzinie to zadnego weta nie znajde.

4 miesieczny szczeniak powinien jak najbardziej dostawac 3 razy (albo nawet 4 jezeli ma taka indywidualna potrzebe) i nie zadziej niz co 6 godzin, no i wtedy czy kolacja o 17 czy o 19 to ci wyjdzie w zaleznosci od tego o ktorej jadl snadanie..moja nigdy nie zjadala snadania wczesniej niz o 10 (ale tak od 4 - 5 miesiaca zaczela jesc nawet o 15 i powoli przeszla na 2 posilki) a obecnie je albo o 9 rano albo po spacerze czyli kolo 13 no i wieczorem o 19

Link to comment
Share on other sites

na pewno nie dawaj kolacji pozniej niz o 19, ja sobie nei wyobrazam karmienia o 21 bo raz wtedy pies by mial pelny brzuch na noc i zle spal, krecil sie i td i nie wiadomo o ktorej bym musiala z nim wyjsc pewnie o 4 rano no ale jak ktos lui to prosze bardzo..a po za tym nie wiem co bym zrobila gdyby pies karmiony o 21 o godz 22 albo 23 dostal skretu zoladka a to sie moze zawsze zdarzyc a o tej godzinie to zadnego weta nie znajde

A ja sobie wyobrażam. Mimo, że mój pies ma pełny brzuch na problemy ze snem nie narzeka. Może dlatego, że się nie obżera. Ale jak zaznaczyłam nie jest już szczeniakiem. I po to żeby nie dostała skrętu żołądka dostaje jeść dwa, a nie raz dziennie. Poza tym temat jest po to żeby się wypowiadać, a nie krytykować innych, w myśl zasady - ja robię najlepiej - Ty karmisz tak jak karmisz, ja robię to wg swojego harmonogramu dnia, bo tak lubię...

Link to comment
Share on other sites

Kreska, kiedy jadła pięć razy dziennie i cztery razy dziennie to ostatni posiłek zjadała ok. 22:00, ostatni spacer był o 23:00 i bez problemów wytrzymywała do 6-7 rano (jeśli chodzi o spacer). I najmniejszych problemów ze snem nie miała. 8)

Im później pies je, tym później zachce mu się kupkę (czyli dopiero rano), trawi ponad 8 godzin.

A teraz jeszcze je 3 razy, rano ok. 8, popołudniu ok. 16 i wieczorem ok. 20. Ale popołudniowy i wieczorny posiłek powoli przesuwam i zmieniam dawki, bo niedługo będzie jadła 2 razy dziennie, rano ok. 8 i popołudniu (wieczorem) ok. 17-18. (taki mam plan ;) )

Link to comment
Share on other sites

hej

Sigma jak jadla cztery razie dziennie to miala posilki o 6 rano, 10, 14 a ostatni o 18. bylo ok.

potem przeszla na trzy posilki dziennie o 6, 12 i 18. bardzo dlugo tak jadla. w koncu przeszlismy na dwa posilki dziennie i do tej pory je o 6 rano, chociaz ostatnio nie chce jej sie wogole wstawac woli sie wylegiwac z pancia w lozku, to je o 10 rano a nastepnie ok. 16-17. ostatnio nie moze doczekac do godziny 18 i moja mama sie nad nia lituje.

mama najczesciej jej daje jesc o tej godzinie bo ja wtedy sie ucze :(

wspomne jeszcze, ze moj pies jest rowniez wielkim obzarciuchem. ona zyje aby jesc. :lol: a nie wiem po kim ona to ma :-? ja jem malo ale za to pan domu :oops: i juz wszystko jasne :D

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie,ja mojej daje ostani posilek miedzy 18-19.poniewaz jak jej dam pozniej to zrobi mi kupke w domku.Oststni spcerek kolo 22.A ja daje 9 potem kolo 13 potem kolo 17-18 i cos potem kolo 19 jakies jablko itp.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie,ja mojej daje ostani posilek miedzy 18-19.poniewaz jak jej dam pozniej to zrobi mi kupke w domku.Oststni spcerek kolo 22.A ja daje 9 potem kolo 13 potem kolo 17-18 i cos potem kolo 19 jakies jablko itp.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie,ja mojej daje ostani posilek miedzy 18-19.poniewaz jak jej dam pozniej to zrobi mi kupke w domku.Oststni spcerek kolo 22.A ja daje 9 potem kolo 13 potem kolo 17-18 i cos potem kolo 19 jakies jablko itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...