Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='mala_czarna']No to może ja ślepa jestem, ale tak patrzę sobie teraz na awatar "Czarne gwiazdy", i zdaje się, że piesek wystawowy, a jednak ogonek ciachnięty :roll:[/quote]

Zwiazek Kynologiczny nie zabrania wystawiania psow z kopiowanymi ogonami i / lub uszami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']to nie zmienia faktu ze psy kopiowane wciaz wolno wystawiac i takie psy wciaz wygrywaja[/quote]
...i ja to nawet kumam ;)
Nieskromnie zacytuję swój post:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/12497163-post452.html[/url]
dodając tylko jedno słowo: i RZECZNIK
ps. Niekopiowane też wygrywają :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo']w Polsce nie ma zakazu kopiowania uszy i ogonów
osoby które twierdza inaczej proszę o precyzyjne wykazanie zapisu w ustawach lub rozporządzeniach które stanowią inaczej niż napisałem[/quote]
W Polsce jest zakaz kopiowania uszu i ogonów a skoro sporo twierdzi inaczej to proszę o precyzyjne wykazanie zapisu w ustawach lub rozporządzeniach które stanowią inaczej niż napisałem.

I co:cool3: Tez tak umiem:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']W Polsce jest zakaz kopiowania uszu i ogonów a skoro sporo twierdzi inaczej to proszę o precyzyjne wykazanie zapisu w ustawach lub rozporządzeniach które stanowią inaczej niż napisałem.
I co:cool3: Tez tak umiem:cool3:[/quote]
A ja dodam: [B]tylko bez świn[/B]tuszenia proszę...:lol:

Link to comment
Share on other sites

osoby ktore uważają ze jest taki zapis powołują sie na ustawę o ochronie zwierząt w ktorej nie ma zapisu na ten temat co wiecej wladze Polskiego Zwiazku Kynologiczne pod koniec 2006 roku napisaly pismo zpytaniem do Ministerstwa spraw Wew i administracji w celu wyjasnienia tej kwestii i po analizie prawnej dostaly odpowiedz ze takowy zakaz w Polsce nie obowiazuje

czekam na kontrargumenty
bo najlatwiej powatrzac plotke o rzekomym zakazie kopiowania bez wskazania chocby jednego przepisu ktory by to powtierdzal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo']osoby ktore uważają ze jest taki zapis powołują sie na ustawę o ochronie zwierząt w ktorej nie ma zapisu na ten temat co wiecej wladze Polskiego Zwiazku Kynologiczne pod koniec 2006 roku napisaly pismo zpytaniem do Ministerstwa spraw Wew i administracji w celu wyjasnienia tej kwestii i po analizie prawnej dostaly odpowiedz ze takowy zakaz w Polsce nie obowiazuje

czekam na kontrargumenty
bo najlatwiej powatrzac plotke o rzekomym zakazie kopiowania bez wskazania chocby jednego przepisu ktory by to powtierdzal.[/quote]

A prosiłam...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[url=http://zb.eco.pl/publication/obcinanie-psom-ogonow-i-uszu-nielegalne-i-nieetyczne-p666l1]Wydawnictwo "Zielone Brygady" [email protected][/url]

i post Magdy :

W związku z tym,że od miesięcy jestem ignorowana przez różne instytucje i organizacje,czasopisma i gazety codzienne, do których piszę, zdecydowałam się napisać do Was
[B]W Polsce od 1997 roku, na mocy Ustawy o Ochronie Zwierząt Obowiązuje zakaz kopiowania (czyli obcinania) uszu i ogonów.
W 2005 roku weterynarze dostali pismo przypominające,że kopiowanie jest zakazane i grożą za to kary.[/B]
W tym roku, w czerwcu Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna przyjęła stanowisko Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Oto jego treść:

\"KASZUBSKO-POMORSKA
IZBA LEKARSKO-WETERYNARYJNA
80-125 GDAŃSK ul. Kartuska 249 tel. (0-5 302-00-01


L.dz. 181/02/07 Gdańsk, dnia 27.06.2007 r.



Stanowisko
Rady Okręgowej Kaszubsko- Pomorskiej
Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku



Na posiedzeniu dnia 25.06.2007 r. Rada Okręgowa Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku przyęła stanowisko dotyczące przestrzegania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 maja 2003 r. (Dz. Ustaw 106 z dnia 18.06.2003 r. z późniejszymi zmianami). W związku z licznymi faktami stwierdzonych przypadków kopiowania uszu i skracania ogonów u psów młodszych niż 10 letnie tj. wykonanych po wejściu cytowanej ustawy w życie, zwracamy uwagę iż w oparciu o artykuł 34 a. pkt.1 i 2 Inspekcja Weterynaryjna w osobach jej pracowników oraz osób wyznaczonych przez organy tej Inspekcji sprawują bezpośredni nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.
Ustawa ta w art.27 pkt 1 mówi, że zabiegi lekarsko- weterynaryjne na zwierzętach dopuszczalne są jedynie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.
W związku z powyższym Rada Okręgowa w swoim stanowisku przypomina Powiatowym Lekarzom Weterynarii na terenie których odbywają się wystawy psów rasowych o konieczności przestrzegania przepisów cytowanej Ustawy podczas tego rodzaju imprez.
Rada Okręgowa sugeruje:
1) Niedopuszczenie do wystawiania psów poddanych zabiegowi kopiowania uszu i skracania ogonów po wejściu w życie przepisów Ustawy o Ochronie Zwierzat.
2) Zgłaszanie do organów Prokuratury każdego przypadku naruszenia przepisów wymienionej Ustawy.
3) Zamieszczenie na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej podjętego stanowiska Rady Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej.

Do wiadomości:
1) Powiatowi Lekarze Weterynarii woj. pomorskiego...
2) Związek Kynologiczny w Polsce- oddział Gdańsk
3) Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce ...
4) Krajowa Izba Lekarsko- Weterynaryjna w Warszawie

Prezes
lek wet. Andrzej Juchniewicz\"

Pomimo i Ustawy o Ochronie Zwierząt i pisemnych stanowisk organów weterynaryjnych w Polsce kopiowanie uszu i ogonów ma się całkiem dobrze.Lekarze są bezkarni, hodowcy i właściciele okaleczający psy w taki sposób wyśmiewają się zarówno z Ustawy jak i z organów upoważnionych do przestrzegania jej.
Najgorszy przykład daje Polski Związek Kynologiczny, który ZEZWALA na uczestnictwo w wystawach kopiowanym psom propagując w ten sposób łamanie prawa polskiego i krzywdzenie psów dla własnego widzimisię.Związek Kynologiczny nie reaguje na ogromne ilości pism i apeli w tej sprawie, więcej : część osób sprawujących władzę w Związku badź w jego oddziałach uważa, że w Polsce zakazu kopiowania nie ma, podważając w ten sposób polskie prawo.
Jak długo Związek Kynologiczny będzie bezkarny?Jak długo przestarzałe regulaminy Związku Kynologicznego będą stały ponad Ustawą o Ochronie Zwierząt?Dlaczego Związek Kynologiczny zamiast propagować Ustawę swoją postawą wręcz z niej szydzi?


Lekarze weterynarii wykonujący zabieg kopiowania nadal chodzą bezkarni,Związek Kynologiczny w Polsce jest państwem w państwie i szydzi z prawa nadrzędnego.
A na ulicach i wystawach widzimy tyle okaleczonych psów z bliznami na uszach, z kikutami ogonów, z obciętymi tylko dla gustu właścicieli.
Czy wreszcie znajdzie się w tym kraju ktoś, kto się tą sprawą zajmie? Czy możecie jakoś pomóc w nagłośnieniu tej sprawy?Moze wtedy coś się zmieni...

Link to comment
Share on other sites

nom fajnie. i co to zmienia?? ktoś sobie wyobraża psa myśliwskiego z ogonem?? dobermana z ogonem??

ja sobie nie wyobrażam mieć np niemieckiego terriera myśliwskiego z ogonem jak precel.

a ci co tak chętnie by przestrzegali prawa niech mi powiedzą czy abonament za telewizor płacili:D

to jest fikcyjne prawo. które dotyczy tylko psów z rodowodami. bo kto udowodni ze to ja np uciąłem ogon mojemu kundelkowi:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pln'] (...)

to jest fikcyjne prawo. które dotyczy tylko psów z rodowodami. bo kto udowodni ze to ja np uciąłem ogon mojemu kundelkowi:D[/quote]

[quote name='salamanka'][B]to weź chlaśnij sobie uszy i pogadamy ( tak będzie Ci ładniej ) [/B]:evil_lol:[/quote]

[SIZE=4]Salamanka, kurcze czy pln nie ma racjii[/SIZE] [SIZE=4]?[/SIZE]:roll: [SIZE=4].........
[/SIZE]

[quote name='zigi']

[SIZE=1][SIZE=2]Pani [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Jolanta J....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] [B]policjant sedzia kynologiczny [/B] rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE] :shake: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11067153/#post11067153"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[SIZE=1][SIZE=2]Pan [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Ryszard B....[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] [B]sedzia kynologiczny[/B] rznie ogony :shake:[/SIZE][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11324277/#post11324277"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[SIZE=1][SIZE=2]Pani[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Danuta O....[/SIZE][/SIZE][FONT=&quot][SIZE=2][B] RZECZNIK DYSCYPLINARNY ZG ZKwP,[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=1][SIZE=2] [B]prawnik, wieloletni karnista, wykladowca prawa, byly prokurator [/B]rznie ogony i uszy [/SIZE][/SIZE][B]:shake:[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f487/kopiowane-czy-karalne-77864-post11355044/#post11355044"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[B]Liliana[/B] [B]B.[/B] [B]sędzia - międzynarodowy[/B] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE]
[URL="http://www.bsb.webserwer.pl/psy_bokser.html"]Hodowla "Kraina Szcz�cia"[/URL]
[B]Anna[/B] [B]B.[/B][B]sędzia międzynarodowy, Sekretarz Kolegium Sedziow ZKwP, Prezes Polskiego Klubu Boxer[/B] [SIZE=1][SIZE=2]rznie ogony i uszy[/SIZE][/SIZE]
[URL="http://www.nostrum.pl/default1.htm"]NOSTRUM[/URL]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo']osoby ktore uważają ze jest taki zapis powołują sie na ustawę o ochronie zwierząt w ktorej nie ma zapisu na ten temat co wiecej wladze Polskiego Zwiazku Kynologiczne pod koniec 2006 roku napisaly pismo zpytaniem do Ministerstwa spraw Wew i administracji w celu wyjasnienia tej kwestii i po analizie prawnej dostaly odpowiedz ze takowy zakaz w Polsce nie obowiazuje
[/quote]

To bardzo interesujące co piszesz ale na stronach Polskiego Związku Kynologicznego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,pod koniec 2006 roku nie znalazłam żadnego pisma podobnej treści .Może masz link do źródła ?MSWiA jest ok. ,to byłby dobry argument ale pokaż go .
Będziesz taki miły ?

Link to comment
Share on other sites

sporo :) daruj sobie szukanie :) na upartego znajdziesz tylko odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa ... na interpelację poselską podpisana przez sekretarza ( matematyka, o ile sie nie mylę, z zawodu). Potem możesz poszukać co to jest interpelacja i jaką moc prawną ma odpowiedz na nią :) Jak znajdziesz to skumasz ..., że żadną. Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo']osoby ktore uważają ze jest taki zapis powołują sie na ustawę o ochronie zwierząt w ktorej nie ma zapisu na ten temat co wiecej wladze Polskiego Zwiazku Kynologiczne pod koniec 2006 roku napisaly pismo zpytaniem do Ministerstwa spraw Wew i administracji w celu wyjasnienia tej kwestii i po analizie prawnej dostaly odpowiedz ze takowy zakaz w Polsce nie obowiazuje

czekam na kontrargumenty
bo najlatwiej powatrzac plotke o rzekomym zakazie kopiowania bez wskazania chocby jednego przepisu ktory by to powtierdzal.[/quote]
A nie do MR?
Bo w 2008 gdzieś w lecie, był wywiad w radio z przedstawiciem MR który przyznał sie do dwóch pism które wyszły z MR. Jedne zakazujace, drugie dozwalające. Z tym ze zastrzegł sobie ze MR nie może powiedziec czy kopiowanie jest przestepstwem czy nie, bo to już Sąd Grodzki rozstrzyga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']Moim zdaniem zabronione czy nie to jest jedynie fanaberia,bezmyślność i glupota ludzka te kopiowanie."Bo taki jest wzorec,bo tak ładniej" pfff Szkoda gadać.:angryy::angryy::angryy::angryy:[/quote]

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

normalnie przeprowadzony zabieg, w gabinecie u weterynarza, pod narkozą, a później odpowiednie mnasowanie uszu nie są jakąś nie wiadomo jaką zbrodnią w kraju, gdzie kilka tysięcy psów żyje o zgniłym chlebie na kilkudziesięciocentymetrowych łańcuchach, bez budy, bez wody, rodząc szczeniaki po komórkach i żyjąc we własnych odchodach.

:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

normalnie przeprowadzony zabieg, w gabinecie u weterynarza, pod narkozą, a później odpowiednie mnasowanie uszu nie są jakąś nie wiadomo jaką zbrodnią w kraju, gdzie kilka tysięcy psów żyje o zgniłym chlebie na kilkudziesięciocentymetrowych łańcuchach, bez budy, bez wody, rodząc szczeniaki po komórkach i żyjąc we własnych odchodach.

:roll:[/quote]
Punkt widzenia psa, gdyby mógł go wyrazić, to z pewnością posiadanie ogona i uszu, z którymi się urodził.
A kasę, zamiast na narkozę i weta (masowanie uszu to pewnie gratis) można przeznaczyć na pomoc dla tych "kilku tysięcy psów na łańcuchach żyjących o zgniłym chlebie".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...