Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Amber']Tego też nie wiem, gdyż w necie ceny nie są ujawniane, a ja osobiście nie mam potrzeby dzwonić po hodowcach i się o to pytać :eviltong:[/QUOTE]

Tylko w wypadku szczyla z hodowli, którą wczesniej podałaś dochądzą chyba jeszcze niezłe geny, więc nawet znając cene byłoby to nieobiektywne, no cóż, pozostanie to dla nas wielką tajemnicą :cool3:

Swoją drogą w ramch ciekawostki, którą wyczytałam na ich stronie [COLOR=#000000][SIZE=2]k[I]luby Dobermann w krajach, które zabronily kopiowania - Norwegia i Finlandia - mają na logo swojego klubu obraz kopiowanego dobermana.[/I][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Tylko w wypadku szczyla z hodowli, którą wczesniej podałaś dochądzą chyba jeszcze niezłe geny, więc nawet znając cene byłoby to nieobiektywne, no cóż, [B]pozostanie to dla nas wielką tajemnicą[/B] :cool3:
[COLOR=#000000][SIZE=2][I].[/I][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

W przypadku ras, które mnie interesują, CC, DA, DC, do standardowej ceny szczeniaka dochodzi jakies 300-600zł za "kopiowanie". Oczywiście nikt nie mówi tego wprost, ale dość klarownie informują, ze ze względu na zaistniała sytuacje koszty odchowania miotu rosną bla bla bla. :roll:

Link to comment
Share on other sites

A propos dyskusji: "nie od razu Kraków zbudowano".
Nie mniej jednak są dowody, że na „samej kynologicznej górze” dostrzeżono już problem, jakim jest powszechny brak należytej wiedzy wśród hodowców oraz to że tzw. „wiedza kynologiczna” głównie czerpana jest z wystaw i z zasłyszanych, w większości nieprzydatnych, opowieści od znajomych tzw. „doświadczonych kynologów”. Niestety.
Czy cokolwiek związki z tym zrobią, nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że wiedza w każdej dziedzinie jest bardziej przydatna ludziom niż wiara i zabobony, które gdzie tylko nie spojrzeć, bezwstydnie wyłażą jako argumenty w dyskusji, często podkolorowane na czerwono.

Nadzieja w tym, że wszystko się zmienia, to i to może się zmieni. Kilka dni temu przeczytałem, że [B]na tegorocznej, najstarszej i najbardziej prestiżowej wystawie psów na świecie jakim jest Crufts, po raz pierwszy pojawiły się i konkurowały na głównym ringu psy nierasowe, kundelki. Szok! [/B]
Może nadejdą czasy, że i kynolodzy będą szokować wiedzą... ;)
Rozmarzyłem się?

[B]EDIT:[/B]
W życiu niejednokrotnie walimy w jakiś "mur", bo intuicja podpowiada nam, że ma to sens. A jak jest naprawdę?
Poeta bardzo krytycznie ocenia te wysiłki.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=wN_ELLqzOrQ[/URL]

Pisze tak:
[I]„I runął mur, tysiącem ech[/I]
[I]Wstrząsając wzgórza i doliny![/I]
[I]Lecz poza murem – nic i nic![/I]
[I]Ni żywej duszy, ni Dziewczyny!”[/I]
...
Autorefleksja
[I]„I była zgroza nagłych cisz! I była[/I]
[I]Próżnia w całym niebie![/I]
[I]A ty z tej próżni czemu drwisz,[/I]
[I]Kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?”[/I]

A co wówczas gdy to "nic i nic" i "próżnia" drwi ze mnie?
Poeto, taki Pan mądry, a tego Pan nie przewidział...

Edited by farabutto
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam w czwartek jade po 8 tygodniowego szczeniaka, hodowca przycioł ogon lecz ma problem z uszami, gdzie moge taki zabieg wykonac wokolicy lubliniec czestochowa katowice mieszkam pomiedzy prosze o prywatne wiadomosci z góry dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Prosto, tylko nie daj się naciągnąć na kasę, pies z obciętym ogonem jest już zwykłym okaleczonym kundelkiem i hodowca nie ma prawa wg polskich przepisów Ci go sprzedać. Możesz go przygarnąć za darmo co najwyżej, a jak gość się będzie burzył, to zgłosić, że złamał przepisy ustawy o ochronie zwierząt obcinając ogon, grożą mu za to kary :)

Link to comment
Share on other sites

Witam w czwartek jade po 8 tygodniowego szczeniaka, hodowca przycioł ogon lecz ma problem z uszami, gdzie moge taki zabieg wykonac wokolicy lubliniec czestochowa katowice mieszkam pomiedzy prosze o prywatne wiadomosci z góry dziekuje

To dowód, że baranów nadal nie brakuje.

 

Ale znaj moje serce.

Gdybyś mieszkał w okolicach Torunia, a pies doznałby kontuzji uszu lub ogona,

poleciłbym dzwonić na numer tel. 56 6232125, kom.509053154.

Link to comment
Share on other sites

Ale znaj moje serce.

Gdybyś mieszkał w okolicach Torunia, a pies doznałby kontuzji uszu lub ogona,

poleciłbym dzwonić na numer tel. 56 6232125, kom.509053154.

A ty masz serce ???, ciekawe czy twoje psy również doznały kontuzji uszu, pewnie je sobie połamały , ehhhh .... żal

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://www.zkwp.pl/zg/komunikat_ZG_ciecie_uszu.pdf

KOMUNIKAT ZG ZKwP

 

W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.2011,nr 230, poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób nie budzący wątpliwości zakazuje wykonywania zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny na posiedzeniu w dn. 29.10.2011 podjął następujące uchwały:

 

1. Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r.muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony.

 

2. Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu w dniu 16.09.2015r. podjął uchwałę że od 1 stycznia 2016r. nie będą przyjmowane na wystawy psy urodzone w Polsce po 1 stycznia 2012 r. z kopiowanymi uszami i/lub ogonami.

 

3. Psy urodzone w krajach, w których obowiązuje zakaz cięcia muszą mieć

uszy i/lub ogony pozostawione naturalne jako warunek przyjęcia na wystawę i poddania ocenie w ringu.

 

4. Psy urodzone w krajach, w których nie obowiązuje zakaz cięcia będą przyjmowane na wystawy z uszami i /lub ogonami ciętymi i naturalnymi.

 

 

I co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...