Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Alicja']:lol::lol::lol:

to jak bym go wzięła od ciebie teraz to bym była trendy ze takie brzydactwo pokochałam :) i uratowałam go od ciebie :lol:[/QUOTE]
aaaaaaaaa widzisz ... a tak Bogusław wiedzie życie bujne z babką emerytką w wielkim mieście i musi dymać na smyczy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']i awans na dogocioteczkę gwarantowany :diabloti:[/QUOTE]

:)

[quote name='FredziaFredzia']Wypraszam sobie! :diabloti:[/QUOTE]

:lol:

[quote name='Vectra']aaaaaaaaa widzisz ... a tak Bogusław wiedzie życie bujne z babką emerytką w wielkim mieście i musi dymać na smyczy :diabloti:[/QUOTE]

:( ....jade po Bogusława

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Najlepszy moment , jak jej wylata sztuczna szczęka :evil_lol:


Alicja, uważaj bo Alicja też ma zęby na klej :diabloti:[/QUOTE]

nooooo i to ze kobita wcale się tym nie przejęła ...jej własna szuflada by ją pogryzła za moment :lol:

kup Alicji dobry klej to się jakoś dogadamy :lol:



Ja we wtorek spierdzielałam ze sklepu , bo powiedziałam , ze wolałabym powrót PZPR anizeli rządy PiSuarów o PO już nawet nie mówię .... znajoma mi powiedziała , ze ona raz to by za Kaczyńskiego po ryjoku od mohera oberwała ...więc już lepiej się nie odzywam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

niedawno byłam na wystawie i były moje kochane corsaczki :loveu: i jeden bio piesek powalił mnie na łopatki uszy miał przedługaśne i zrobiło to z niego maszkarona strasznego kawał cielaka z uszami cockera :evil_lol: ..zaczynam się jednak bać bio piesków, bo jakbym trafiła na taki egzemplarz to może bym i kochała bo mój ale nie jest to już wtedy mój wymarzony corsiak

Link to comment
Share on other sites

PaulinaBemol

No na pewno wyglądają inaczej, linie gdzie psy mają małe dobrze noszone ucho będą święciły sukcesy, dolewki innych ras raz dwa wyjdą właśnie przy psach bio, naturalne psy wyglądają moim zdaniem super, na FM można oglądać asa, który obchlastał tak uszy DA, że odnosi to skutek odwrotny, pies wygląda dużo gorzej niż jego nie kopiowane rodzeństwo, ale tak to jest jak każdy robi sobie co chce. Widzę, że największe znaczenie ma dobry look na wystawkach hehehehe żałosne, że kopiuje się psy, czynność jaka kiedyś w czasach walk i podbojów miała swoją funkcję dzisiaj ma poprawiać wygląd na wystawach show. Idiotyczne.

Link to comment
Share on other sites

to już był wałkowane nie raz wiec napiszę tylko raz mój punkt widzenia. Look jak to określiłeś nie jest najważniejszy natomiast jest dla mnie istotny zwłaszcza gdy na psa będę czekać jeszcze parę ładnych lat przez ten czas łazić po wystawach, śledzić losy miotów etc. Mam zamiar włożyć w to trochę wysiłku będę czekać z wytęsknieniem i to chyba normalne że chciałabym żeby mój wymarzony pies mi się podobał również wizualnie. Nie wszystkie corsaki bio wyglądały tragicznie (choć takie też były) jednak nadal szłabym na duże ustępstwo (nad którym pewnie będę przez te latka rozmyślać ciągle).
A ja akurat nie mam planów wystawowych.

Link to comment
Share on other sites

Uszy, zwłaszcza wielgachne i kłapciate na pewno zmieniają wygląd psa. Czasami może wyglądać to tragicznie, ale to nie jest na pewno tylko wina uszu, jeżeli reszta nie gra, głowa jak u bullmastifa to oczywistym jest, że nawet kopiowanie niewiele pomoże, tak więc rzecz względna. Na pewno jednak jest to nielegalne i nieuzasadnione znęcanie się dla naszych zachcianek nad zwierzętami. ZK powinien tylko poprawić zapis o całkowity zakaz wystawiania psów kopiowanych, nieważne w jakim kraju by się nie urodziły, oszuści udają, że kopiują psy za granicą i nawet chwalą się na to papierami, a ZK przymyka na ten proceder oko i sam bierze w tym udział. To nadal jest nielegalne i taka osoba powinna ponieść odpowiednią karę za znęcanie się nad zwierzętami, bo właśnie pod ten paragraf się łapie. Za jakiś czas mam nadzieję będzie to prawo działające, psy kopiowane mają swoje miejsce dzisiaj tylko w polujących sforach i rehalach. Skoro widziałaś dobre psy bio to znaczy, że można.

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

jak hodowcy polscy kopiują psy za granicą , skoro zapis w regulaminie jasno mówi PSÓW URODZONYCH W POLSCE .... nie istotne gdzie się kopiuje , istotny jest kraj pochodzenia psa.

Można sobie sprowadzić psa , skopiować w PL i wystawiać ... urodzony w PL kopiowany nie może być wystawiany.

Link to comment
Share on other sites

Bo wy nic nie rozumiecie :shake: nie wiecie, że najzwazniejszy jest charakter? I tylko i wyłacznie charakter? I pies nie ma prawa się wam podobac kopiowany? Gupi ludzie no :diabloti:

a ja dalej bede twierdzic, że CC kopiowany, i tak bedzie dużo ładniejszy niż nawet najlepszy bio. Niestety w kilka lat nie cofnie się efektów kopiowania, szczególnie wsród CCtów, gdzie jest bardzo dużo róznych "typow". ;)

PaulinaBemol-witaj w gronie barbarzyńców, katów i okrutników :loveu:

Link to comment
Share on other sites

fakt u CC rozrzut jest bardzo duży...
I jeszcze jakby ktoś chciał przemówić do mnie argumentami typu że pies to członek rodziny i liczy się tylko charakter. a nie jest ozdobą.
TŻta który razi mój zmysł estetyczny również nie brałabym pod swój dach, taki związek moim zdaniem nie miałby przyszłości.

asiak_kasia Witam, Witam.

Z drugiej strony rozumiem przeciwników kilka lat temu też bym stwierdziła że to barbarzyństwo.

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']fakt u CC rozrzut jest bardzo duży...
I jeszcze jakby ktoś chciał przemówić do mnie argumentami typu że pies to członek rodziny i liczy się tylko charakter. a nie jest ozdobą.
TŻta który razi mój zmysł estetyczny również nie brałabym pod swój dach, taki związek moim zdaniem nie miałby przyszłości.

asiak_kasia Witam, Witam.

Z drugiej strony rozumiem przeciwników kilka lat temu też bym stwierdziła że to barbarzyństwo.[/QUOTE]

ja twierdziłam że to barbarzyństwo do czasu az mój pies 2krotnie zaliczył zabieg na usuwanie krwiaka z ucha .... wiem , że gdyby był skopiowany tego by nie było ...
poza tym także nie ukrywałam nigdy że pewne rasy podobają mi się kopiowane , o ile właśnie u boksera salcesony lubię to już długi ogon mi się nie podoba ...mój miałogon skopiowany i klapciuszki :) , asta mam z naturalnym uchem bo ucho ma piękne , ale gdybym faktycznie nastawiała się na karierę wystawową cięłabym , bo te kilka lat wstecz , był praktycznie wyjątkiem na wystawach , np na klubowej były tylko 3 psy naturalne reszta kopiowane ... CC wogóle nie wyglądają niekopiowane ... ten pies musi mieć wyglad ( oprócz charakteru :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...